Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: FL-36R padła, serwis - jak?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    FL-36R padła, serwis - jak?

    Sytuacja nie napawa zaufaniem do produktów Oly
    Kupiłem, tu na forum lampkę jak wyżej z papierkiem, że jakiś list z datą i fotografią pana z Olympus.
    Podobno "na ten papierek" serwis naprawia tak jak na gwarancji - data na liście od pana to luty 2010.

    Pytania:
    1. Czy te lampy tak mają, że nie wiadomo kiedy, bez orientu się psują? (zrobiłem ze trzy sesje maluszkom, może z 250 błysków)
    2. Gdzie to wysłać, zadzwonić przed wysyłką, jakim kurierem, na koszt kogo?
    3. Czy wystarczy wysłać lampę tylko z tym papierkiem/listem od pana z Olympusa?

    Z góry dzięki za odpowiedź. Pewny jestem, że to lampa bo nie chodzi ani na LX3 ani na GF1, a bez problemu na powyższych chodzi FL-20.
    Generalnie takich numerów nigdy nie miałem nawet z SB-800. Jest mi smutno bo na pierwsze urodziny Dominika waliłem w niego wbudowaną
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Sytuacja nie napawa zaufaniem do produktów Oly
    Kupiłem, tu na forum lampkę jak wyżej z papierkiem, że jakiś list z datą i fotografią pana z Olympus.
    Podobno "na ten papierek" serwis naprawia tak jak na gwarancji - data na liście od pana to luty 2010.

    Pytania:
    1. Czy te lampy tak mają, że nie wiadomo kiedy, bez orientu się psują? (zrobiłem ze trzy sesje maluszkom, może z 250 błysków)
    2. Gdzie to wysłać, zadzwonić przed wysyłką, jakim kurierem, na koszt kogo?
    3. Czy wystarczy wysłać lampę tylko z tym papierkiem/listem od pana z Olympusa?

    Z góry dzięki za odpowiedź. Pewny jestem, że to lampa bo nie chodzi ani na LX3 ani na GF1, a bez problemu na powyższych chodzi FL-20.
    Generalnie takich numerów nigdy nie miałem nawet z SB-800. Jest mi smutno bo na pierwsze urodziny Dominika waliłem w niego wbudowaną
    1. Używany sprzęt... się psuje. Nowy też. takie uroki. Niezależnie od marki, niezależnie od modelu.
    2. zerknij na stronie olka masz wszystko opisane.
    3. nie mam pojęcia co to za "papierek"

  3. #3
    | OlyJedi Awatar rol6
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Skórzewo/Poznań
    Posty
    1.550
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Jeżeli dostałeś "papierek" ze zdjęciem Pana z Olympusa to lampa była pewnie gratisem do jakiegoś produktu. W zestawie powinna być również czysta karta gwaracyjna lampy.

    Z tego co wiem to gwarancję realizuje się na podstawie dokumentów gwarancyjnych produktu do jakiego była dodana. Powinieneś również otrzymać od sprzedawcy kserokopię dowodu zakupu (paragonu, faktury) produktu do którego lampa została dodana.

    Jeżeli okres gwarancji na ten produkt jeszcze nie minął (jeżeli był kupiony w polskiej dystrybucji - 2 lata) to wysyłasz kopię dowodu zakupu na produkt, do którego lampa została dodana i kartę grawancyjną.

    Wysyłkę masz gratis. Szczegóły na stronie:
    http://www2.olympus.pl/consumer/208_1562.htm

    Serwis Oly cieszy się bardzo dobrą opinią, której kwestia była również poruszana wielokrotnie na naszym forum, więc pakuj paczkę i wysyłaj.
    OMD, kilka puszek i wiadro słoików

  4. #4
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rol6 Zobacz posta
    Z tego co wiem to gwarancję realizuje się na podstawie dokumentów gwarancyjnych produktu do jakiego była dodana. Powinieneś również otrzymać od sprzedawcy kserokopię dowodu zakupu (paragonu, faktury) produktu do którego lampa została dodana.
    Dzięki. Zajrzę do pudełka co tam mi jeszcze kolega spakował.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Update: lampa gra i buczy/błyska.
    Serwis Oly się spisał, czas brutto (z kurierem w obydwie strony) mile zaskoczył.
    Kontakt, choć tylko mail'owy - kobietka , wzorowy.

    Dzięki serdeczne wszystkim za pomoc!
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

Podobne wątki

  1. Padła lampa błyskowa w E-510 - serwis?
    By michalko in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17.01.09, 17:47
  2. zuiko 50/1.4 - padła przesłona. Pytanie o serwis.
    By eastender in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26.12.08, 23:06
  3. Camedia z350 padła
    By zeta in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.12.05, 17:00
  4. padła karta
    By anasiza in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 9.06.05, 22:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.