Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 146

Wątek: Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4,0-5,6

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    544
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4,0-5,6

    słuchajcie znalazłem taką ofertę http://allegro.pl/show_item.php?item...cf77d00be2ff62 - jak widać bardzo tanio, wszystko cacy itd., ale jak zadzwoniłem się upewnić czy to aby na pewno ten model co na zdjęciu to sprzedający powiedział/zapytał do jakiego mocowania (?!?), ja że do micro4/3 a on, że nie, to jest do duzego 4/3. Ja, że w takim razie to nie ten obiektyw co na zdjeciu bo do 4/3 jest inny. Ogólnie był uparty, że nie mam racji itd. Nie chciałem nerwów tracić, więc zakończyłem rozmowę. I teraz, czy ktoś może kupił u niego to szkło (jakiś jeden się znalazł)? A jeśli nie to niech może się nie nadzieje na "okazję".

  2. #22
    darkelf
    Gość

    Odp: Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4,0-5,6

    W opisie nigdzie nie jest napisane że do mikro, po prostu ukradl niewłaściwą fotkę

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    544
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4,0-5,6

    No niby nie ma, fakt, dlatego zadzwoniłem, żeby się upewnić czy to dokładnie ten co na zdjęciu, czyli do u4/3, a gość, że nie, że to do 4/3. No to ja, że to zła fotka, bo jeśli do 4/3 a nie do u4/3 to jest inny. On na to, że wie jaki ma i że to dokładnie ten co na zdjęciu i że on jest do 4/3 a nie do u4/3, pytał o model aparatu pod jaki chcę to podpiąć, więc teoretycznie powinien być zorientowany, choć głosik młody, w tle głośno jak na grillu, albo koncercie, ogólnie ciężka rozmowa. Ja swoje a on, że nie mam racji. No to powiedziałem "senkju, senkju, baj" i już.

  4. #24
    Jd
    Gość

    Odp: Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4,0-5,6

    Może już miał za dużo drinków w sobie ?

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    544
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4,0-5,6

    Jutro pomęczę go znowu.. Może zaryzykuję..

  6. #26
    | OlyJedi Awatar dao
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    434
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4,0-5,6

    Przerabiałem już tego geniusza. Jak poprosisz o prawdziwe zdjęcia sprzedawanego obiektywu wyśle Ci foty 40-150 do dużego systemu. Jak mu odpiszesz, że to nie są te same szkła, to będzie mówił że są szkoda Twojego czasu.
    że jakby coś - to nic


    RX100 || blog

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    544
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4,0-5,6

    dao, dzięki ci z serdeczne, żeś mnie od złej pokusy uchronił. no to kij mu w oko w takim razie.
    Ostatnio edytowane przez pamaru ; 4.08.12 o 22:40

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    544
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4,0-5,6

    Na prośbę APZ wklejam swoje dwa posty i fotki z innego wątku, z tego fajnego szkiełka, jakim jest 40-150mm.

    Cytat Zamieszczone przez pamaru Zobacz posta
    Ok, no więc dotarło do mnie 40-150 R, czarna wersja. Z czarnym OM-D komponuję się idealnie. Tu -> fajny symulator jakie szkło z jakim (kolorystycznie) body wygląda http://olympusomd.com/global/omd/e-m5/lens/#.
    Moje 40-150 kupiłem w Fotozakupy.pl. Robiłem u nich zakupy za gruuube piniendze, od lat, więc zaufanie mam. Przyszedł sobie więc słoiczek w wersji . . . OEM? ?Tzn. sam, goły z "Jasandową" zaślepką (którą już zastąpiłem tą od 12-50), bez pudełka itd. Konsternacja we mnie się pojawiła. Myślę, pewnie znowu czegoś nie doczytałem. Olać pudełko, to nie szkło za 8 tysi. Pierwsze wrażenie "o k... ale to małe, czy to aby się nie rozleci po wakacjach??" Po podpięciu do om-d, "łooo... jakie to w sumie szybkie i ciche! Eeee.. podoba się. ". Ogólnie jestem wielce zadowolony, szkiełko jest oszczutkie (jak na moje wymogi), malutkie, szybkie. Git. Oczywiście musiałem i do niego podpiąć raynoxa dcr 250. Efekt? Wow,ale ta stabilizacja w om-d wymiata!, powiększenie przeszło 2-3:1 "(na moje ślepe oko) a tu luz, z ręki można. Oczywiście masnfrotka jednonoga w szafie jest jakby co, ale głównie pod sigmę 150.

    Ok, póki co szukam kadrów bo z tele ekwiwalent 300mm nie miałem doczynienia od lat.. więc wybaczcie.

    ty na 40mm i raynox

    a tu na 150mm i raynox

    i reszta pstryków..



    A! 3 fotki dla porównania.
    12-50 na macro ustawione (powiększenie 1:1,3)

    12-50 na macro ustawione + dcr 250

    i 40-150, na 150mm + dcr 250

    i inne kadry, których wciąż szukam.. Ale zaraz idę do zuuuu to coś przybędzie..




    Oczywiście lystky to umnie "musowo"..



    ---------- Post dodany o 06:34 ---------- Poprzedni post był o 06:30 ----------

    Ciąg dalszy moich fotek z 40-150mm.

    Cytat Zamieszczone przez pamaru Zobacz posta
    No i jest Zooo foto z OM-D + m.ZD 40-150 R ...

    (lepiej nie dało rady, i tak przez szybę grubą robione..)







    Ostatnio edytowane przez pamaru ; 9.08.12 o 09:04

  9. #29
    | OlyJedi Awatar chreasy
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Dln Śląsk
    Posty
    343
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Odp: Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4,0-5,6

    @pamaru

    Dzięki za fotki. Widać, że to b. fajny telezoomik. Ostry, szybki (z tego co piszesz) i mały Myślisz nad kupnem do niego jakiegoś tulipana, bo z tego co czytam to porażka, tele jakby kupione na bazarze bez niczego.

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    544
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4,0-5,6

    Cytat Zamieszczone przez chreasy Zobacz posta
    @pamaru

    Dzięki za fotki. Widać, że to b. fajny telezoomik. Ostry, szybki (z tego co piszesz) i mały Myślisz nad kupnem do niego jakiegoś tulipana, bo z tego co czytam to porażka, tele jakby kupione na bazarze bez niczego.
    Hehe.. no dokładnie. Gdybym wiedział, że przyjdzie taki golas to może być gdzie indziej kupił. Nie spodziewałem się, bo jak już napisałem kupuję u nich od lat. Więc dobrą markę i zaufanie u mnie sobie zbudowali, a tu yyy.. zonk? Ale ogólnie olałem temat. Nie, nie zamierzam inwestować w żadne tulipany ani do 12-50 ani do 40-150. Jest ok, mi to wystarcza.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23.09.10, 13:10
  2. [DPR] Olympus M Zuiko Digital 14-150mm F4-5.6 lens review
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.06.10, 17:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.