Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: e-620 makro - który z obiektywów?

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    0,9m to 0,9m (kropka)

  2. #12
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piotrek95 Zobacz posta
    Próbowałem użyć 40-150mm do makro, jak dotąd z marnym skutkiem. Powód? Ostrzyć trzeba z 0.9m (dane z obiektywu) i nawet przy maksymalnym zbliżeniu zdjęcia nie mają dużego powiększenia, a przy mniejszych odległościach nie mogę zaostrzyć. Próbowałem i na AUTO i na trybie MAKRO-PRZYRODA. Czy coś źle robię?
    Wszystko.
    Kolega sdsi napisał wyraźnie: 40-150 do makro tylko razem z Raynoxem250.
    Tryb Makro-przyroda to taki pic na wodę Zastosuj tryb A - dobierasz przesłonę, a aparat sam dobiera czas.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #13

    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Wszystko.
    Kolega sdsi napisał wyraźnie: 40-150 do makro tylko razem z Raynoxem250.
    Tryb Makro-przyroda to taki pic na wodę Zastosuj tryb A - dobierasz przesłonę, a aparat sam dobiera czas.

    Lolita pisała, że sam obiektyw wystarczy (chyba, że źle zrozumiałem). Dzięki za rady.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Lolita
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Za siedmioma lasami...
    Posty
    4.021
    Siła reputacji
    194
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piotrek95 Zobacz posta
    Lolita pisała, że sam obiektyw wystarczy (chyba, że źle zrozumiałem). Dzięki za rady.
    To zależy też co chcesz sfocić. Do motyla nie podejdziesz zbyt blizko zwykłym powiedz mi 14-42 czy 35mm więc 40-150 jest lepszy. Poniższa fota zrobiona wlaśnie tym szkielkiem.



    Ale do kwiatek, kropelek i takie tam to już nie bardzo
    Lola vel Sharlotta >>Sekretarka Prezesa TWA<< <3 Pierwszy zmarzluch forumowy <3
    Nie jestem starą babcią Zlotowiczka: 7

  5. #15
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Wieksza odleglosc ostrzenia to w makro zaleta zwlaszcza w przypadku ruchomych obiektow jakim sa robale.
    Wiaze to sie rowniez z ograniczeniami umiejetnego kadrowania, czystego pola po drodze i utrzymania obiektu przy wiekszych ogniskowych bez poruszenia.

    Ja uzywalem do makro roznych obiektywow, i 40-150 (tylko z raynoxem), ZD35, ZD50, ZD70-300, heliosa 44, industara 61L te dwa ostatnie z pierscieniami i bez.
    I z kazdego da sie cosik zrobic tylko trza chciec i porzadnie poznac obiektyw.
    Poki co jesli ruchome makro kreci to pozbieralbym na ktoras z Sigm 105 lub 150.
    A w przypadku autora watku to z tych wszystkich szpei pomysl nad 40-150 z raynoxem lub tuleje do heliosa.

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  6. #16

    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    @nyny

    Warto zainwestować wg. Ciebie w raynoxa, czy może lepiej robić bez lub HELIOS + tuleje?

  7. #17
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piotrek95 Zobacz posta
    @nyny

    Warto zainwestować wg. Ciebie w raynoxa, czy może lepiej robić bez lub HELIOS + tuleje?
    wszystko zalezy czego oczekujesz....

    do 40-150 raynox nie jest glupim pomyslem, jednak jak mialem zapietego tez do 70-300 to juz tragedia jest.
    Mi sie ostatnio podoba zabawa z industarem i pierscieniami ale naprawde wprawe nieziemska i szczescie trzeba miec aby robala podejsc.
    Jesli nie masz to kup najpierw pierscienie (to jest sporo tansze od raynoxa) i zobaczysz czy to cie satysfakcjonuje, jak nie to dokup pozniej raynoxa. A jak bedzie malo wystarczajace to sprzedasz raynoxa, tuleje, heliosa i dolozysz do obiektywu makro
    Ponizej robal zrobiony z Industara i 3 pierscieniami:

    OSA


    Ale jak mam byc szczery to juz bym zaczal zbierac na Sigme 105/150.
    Ja juz po malu koncze zbierac i we wrzesniu (szkoda ze to juz koncowka sezonu bedzie) zamierzam juz zanabyc S150
    pozdro
    Ostatnio edytowane przez nyny ; 28.08.10 o 20:42
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Holek
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    323
    Siła reputacji
    70
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    ...jak mialem zapietego tez do 70-300 to juz tragedia jest.
    70-300 + raynox - kwestia gustu, mnie fotki kolegi z tego blogu http://magnesus.blogspot.com/ bardzo przekonują do zakupu raynoxa i podpięcia do tego szkła;
    poza tym w chwilach wolnych od makro 70-300 przydaje się też do innych celów przyrodniczych - np ptaszki
    "pijąc piwo dbasz o siebie i wyrabiasz zdrowy nawyk picia piwa u dzieci"


  9. #19
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Holek Zobacz posta
    70-300 + raynox - kwestia gustu, mnie fotki kolegi z tego blogu http://magnesus.blogspot.com/ bardzo przekonują do zakupu raynoxa i podpięcia do tego szkła;
    poza tym w chwilach wolnych od makro 70-300 przydaje się też do innych celów przyrodniczych - np ptaszki
    Ja tam nie widze informacji czym bylo robione (procz tego ze body to 520)
    Jak juz pisalem ja mialem raynoxa i testowalem, naprawde dramatycznie wyglada to z 70-300, a znowu super sprawa jest na 40-150.
    Co innego ptaszyska bo sam uzywam 70-300 do ptaszysk, a i wiele makro sie nim pstryknelo bez koniecznosci uzywania raynoxa.

    pozdro

    p.s. znalazlem widze jedna fotke przyzwoita....
    ....muchy.. gdzie uzyta przyslona to 22 max dla tego obiektywu wiec problem z oswietleniem dochodzi.....
    dlatego tez pisalem, ze jest koszmarny ten tandem, wlasnie przez swoja GO i ostrzenie, zycze samozaparcia w fotografowaniu zywych owadow z takiego rozwiazania....
    Zreszta radze poczytac co autor pisze o tym zestawieniu i jak czesto zwraca uwage na DOF... I to jak czesto podkresla starcie z fuji 6500....
    Ostatnio edytowane przez nyny ; 28.08.10 o 22:00
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  10. #20

    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    A według was gdzie najlepiej kupić pierścienie/raynoxa? Znacie jakieś dobre (i w miarę tanie ) sklepy internetowe (lub zwykłe w Lublinie)?

    Co do pszczoły - efekt super, tylko zastanawiam się, czy warto kupić specjalny obiektyw do makro, czy kupić raynoxa plus jakieś pierścienie, ale na początek chyba zdecyduje się na to drugie.

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27.08.08, 12:01
  2. Aktualizacja obiektywów
    By ORZECHOPCJA in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.08, 09:04
  3. ZD50 Makro + EC20 - zdjęcia makro
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.04.08, 08:16
  4. Makro kompaktem, a makro lustrem
    By Dar-i-jush in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22.09.07, 13:25
  5. Porównanie obiektywów makro pod 4/3
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17.11.06, 10:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.