Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Który byscie polecili Fujifilm FinePix S200EXR czy FinePix HS10

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Który byscie polecili Fujifilm FinePix S200EXR czy FinePix HS10

    Zastanawiam sie nad kupnem jednego z wyżej wymienionych aparatow i chciałbym wiedzieć jaki byscie mi polecili bardziej i z jakich powodów .

  2. #2
    | OlyJedi Awatar merti
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    kajś miedzy Hanysomi a Góralomi
    Posty
    543
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Zastanawiające jest po co tu o to pytasz jak na oba aparaty jest już napisane więcej niż 5 tomów Harrego... Forum FUJI - dział nt obu aparatów W skrócie to S200EXR polecają....Pozdrawiam
    E-420 +14-300 oraz inne szpeje
    From The Earth

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Posty
    142
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Mając organoleptycznie do czynienia z HS10 początkowo miałem wątpliwości czy to naprawdę tak cudowny kompakt jakim go okrzyknięto. Widziałem jednak co wypluwa z siebie w rękach totalnego amatora, nie zainteresowanego nawet wczytywaniem się w instrukcję i muszę przyznać, że byłem zaskoczony. Mało to miarodajne ale jakość zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych bardzo przyzwoita, niezła szczegółowość co mnie też zaskoczyło, dobrze oddane kolory co poprzednich doświadczeniach z różnymi konstrukcjami Fuji miło mnie rozczarowało. AF jak na kompakt nieźle radzi sobie przy bardziej dynamiczny scenach. Wydaje mi się, że jakościowo zdjęcia na wyższym ISO nie co lepiej niż to, co oferuje z HX-1/HX5 ze swoja matryca Exmor. Choć jak masz parcie na dobre filmiki to taki HX-5 ze swoim AVCHD i prawie pełnoprawnym full HD jest świetny (niedawno jeździł ze mną zamocowany na mojej frotce, robiąc za pasażera na przednim siedzeniu... zabawa przednia). W Fuji wkurzała mnie tylko obsługa, subiektywnie mało intuicyjna ale zapewne to też kwestia przyzwyczajenia, szczególnie gdy chcesz mieć wszystko pod kontrolą bo ze wszystkich trybów pracy interesuje cie tylko pozycja M. No może jescze irytująca w HS10 (jak na mój gust) jest zmiana ogniskowej. Niby pięknie prawie jak w lustrzance, za pomocą pierścienia na obiektywie ale jak na kompakt mało wygodnie. Rozwiązanie zastosowane chyba tylko po to, żeby właściciel poczuł się lepiej, prawie jak profesjonalista Wygodniejszym, szybszym, bardziej precyzyjnym i bardziej naturalnym dla kompaktów jest pomimo wszystko ciągniona dźwignia przy spuście migawki. Krótko podsumowując, po HX-1 to drugi megazoom prawie doskonały.
    OMD-EM5 II + M. ZD 12-40mm f/2,8 und M.ZD 25 f1,8 + HLD8 oraz nadal E-30... ZD14-54, ZD50 Macro, ZD50-200SWD, ZD 9-18, ZD 14-45, EC-14, EC-20, EX-25, Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM, FL-50, 055X PRO B + 322RC

  4. #4
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Moim zdaniem zmiana ogniskowej na pierścieniu była by dużo wygodniejsza gdyby nie wystająca lampa...
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

Podobne wątki

  1. Fujifilm FinePix HS10
    By sn00p in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 1.06.10, 14:17
  2. Fujifilm FinePix Real 3D System - aparat 3D
    By dziobolek in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27.07.09, 22:05
  3. Fujifilm Finepix F200 EXR
    By pledwon in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12.05.09, 13:55
  4. Fujifilm FinePix S3 Pro UVIR
    By The z00m in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15.08.06, 15:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.