Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 197

Wątek: Voigtländer Nokton 0,95 / 25 mm MFT

  1. #21
    Awatar kbns
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    85
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Kbns,
    ja mam doswiadczenie z manualnymi szklami na bagnet Leica M. Nie dosc, ze mniejsze od szkiel FF dla C, N, S - to jeszcze w wiekszosci mniejsze od szkiel z AF dla u43 - mimo wiekszego krycia.
    Dalmierze maja krotki rejestr, co upraszcza konstrukcje wielu szkiel. Dalmierzowe 50/2 nie jest jakos specjalnie mniejsze jak 50/1.8 do lustra (oba maloobrazkowe). przy 35 i mniej juz wyraznie widac roznice. Dlatego wspominalem, ze ~20mm rejestru przy 25mm ogniskowej ulatwia zadanie.

    Co do wielkosci szkiel u4/3 -- strzelam, ze w u4/3 jestes panasonicowy?

    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    No ale juz pisalem, ze nie jest do focenia biegajacego dzieciaka w poblizu na pelnej dziurze.
    Do czego sie nie nadaje, to sobie sam umiem wymyslec. Chcesz zablysnac, to pomoz -- do czego sie nadaje?
    Do focenia kumpli w knajpie? (IMO juz ciezko).

    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Wejdz na forum Leici, albo Rangefinders - i zapytaj sie po co im jasne manualne stalki, a przy okazji, dlaczego nie jest dla nich problemem, ze M9 bardziej szumi na ISO 2 500 niz FF C, czy N
    Już biegne. Ja sie zastanawiam tutaj. A mam troche doswiadczenia z jasnymi szklami; do E-PL1 uzywam 9-18, 20ki i manualnych 50/1.4 i 100/2, to wiem jakie sa problemy. Używam. I wiem co mnie boli. Mając 20/1.8 nie kupiłbym tytulowego szkla, chyba ze z ciekawosci za pareset zl.

    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    PS: a, jeszcze mozesz zapytac, dlaczego nie potrzebuja stabilizacji - majac Noctiluxy i Summiluxy.
    Ja tam sobie stabilizacje cenie.

    PS. Nie lubie dyskusji na poziomie ,,idz i ich zapytaj''. Za chwile mnie wyslesz do sklepu po piwo... Masz poglad na sprawe, to go wyloz tutaj, a nie zaslaniaj sie ,,kolegami z wojska'' :/

  2. #22
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Jeśli to szkło będzie dawało lepszą jakość zdjęć niż Panasonic 20/1.7, to nie widzę powodu, żeby go sobie nie kupić.
    Jest zdecydowanie jaśniejsze, kąty widzenia odpowiadają standardowi.
    Brak AF da się spokojnie przeżyć, zwłaszcza jak będzie się fotografowało bardziej statyczne sceny.
    Mi się przyjemnie ostrzy szkłem z MF na ekranie LCD Pena.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  3. #23

    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Berlin
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Używam Pen'a E-PL1 i bardzo się cieszę że takie cudeńko wyszło. Mając Nikkora 28/2+adapter zastanawiałem się czy nie kupić w zamian Lumixa 20/1.7. Teraz już wiem, że kupię Noktona 0,95 i wiem, że sprawi mi ogromną radochę. Drogo, tanio - to pojęcie względne. To światło 0,95 i z pewnością bardzo dopracowana mechanika tego szkiełka. 10 listków przysłony! Koledzy, robi się fajnie w systemie m4/3

  4. #24
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dziulas Zobacz posta
    Używam Pen'a E-PL1 i bardzo się cieszę że takie cudeńko wyszło. Mając Nikkora 28/2+adapter zastanawiałem się czy nie kupić w zamian Lumixa 20/1.7. Teraz już wiem, że kupię Noktona 0,95 i wiem, że sprawi mi ogromną radochę. Drogo, tanio - to pojęcie względne. To światło 0,95 i z pewnością bardzo dopracowana mechanika tego szkiełka. 10 listków przysłony! Koledzy, robi się fajnie w systemie m4/3
    Nie przesadzaj... to nie ma AF, więc w sumie niczym się nie różni od masy jasnych szkiełek, które możesz podpiąć przez adaptery...

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kbns Zobacz posta
    Co do wielkosci szkiel u4/3 -- strzelam, ze w u4/3 jestes panasonicowy?
    Tak, jakosc szkiel Oliego mnie nie zadowala. Uzywam u43 zamiast dSLR, nie jako backup.

    Cytat Zamieszczone przez kbns Zobacz posta
    Do czego sie nie nadaje, to sobie sam umiem wymyslec
    Wiecej wpada swiatla - uzywasz nizszego ISO, masz mniejsza glebie. Panujesz nad dokladnoscia ostrzenia lepiej niz AF, aczkolwiek calosc dziala troche wolniej. Wiecej musisz sie zastanowic nad danym zdjeciem, a nie strzelac X fps.
    Oczywiscie to nie nadaje sie do kazdej sytuacji. Jezeli dla Ciebie do zadnej - nie kupisz szkla, przeciez nikt Cie nie zmusza.

    Uzytkownicy u43 od poczatku powstania systemu czekali na jasne stalki, bez potrzeby uzywania adapterow.

    Cytat Zamieszczone przez kbns Zobacz posta
    Mając 20/1.8 nie kupiłbym tytulowego szkla, chyba ze z ciekawosci za pareset zl.
    20mm f/1.7. Doskonale rozumiem. To dopiero poczatek, pierwsza ogniskowa.

    Cytat Zamieszczone przez kbns Zobacz posta
    Ja tam sobie stabilizacje cenie.
    I nikt tego nie neguje. Pamietaj, ze stabilizacja jedynie dziala przy w miare nieruchomym obiekcie. Za jej pomoca nie zamrozisz ruchu.

    Tu mozesz zerknac do czego ludzie uzywaja jasnych manualnych stalek (z jeszcze mniejsza glebia):
    http://overgaard.dk/leica-50mm-Nocti...SPH-f-095.html
    http://www.stevehuffphoto.com/2010/0...max-marinucci/
    http://www.stevehuffphoto.com/2009/1...5-lens-review/
    http://www.stevehuffphoto.com/2010/0...by-ashwin-rao/
    http://www.stevehuffphoto.com/2009/1...ight-noctilux/
    http://www.stevehuffphoto.com/2009/1...f1-and-the-m9/
    http://www.stevehuffphoto.com/2009/1...er-nokton-1-1/

  6. #26
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Tak, jakosc szkiel Oliego mnie nie zadowala. Uzywam u43 zamiast dSLR, nie jako backup.


    Wiecej wpada swiatla - uzywasz nizszego ISO, masz mniejsza glebie. Panujesz nad dokladnoscia ostrzenia lepiej niz AF, aczkolwiek calosc dziala troche wolniej. Wiecej musisz sie zastanowic nad danym zdjeciem, a nie strzelac X fps.
    Oczywiscie to nie nadaje sie do kazdej sytuacji. Jezeli dla Ciebie do zadnej - nie kupisz szkla, przeciez nikt Cie nie zmusza.

    Uzytkownicy u43 od poczatku powstania systemu czekali na jasne stalki, bez potrzeby uzywania adapterow.


    20mm f/1.7. Doskonale rozumiem. To dopiero poczatek, pierwsza ogniskowa.


    Mam do Ciebie pytanie- jesteś praktykiem.
    Czy da się wykorzystać światło tego obiektywu do zdjęć w miejskim krajobrazie? - Do zdjęć wieczorno-nocnych i ile powinno się przymknąć przysłonę. Czy tez dać sobie spokój - statyw i ilesdziesiątsekund trwajaca ekspozycja.
    Robiłem na manuału zdjęcia z OM 50/1,4 ale tam kiepsko było z ostrością.
    Pozdrawiam.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #27
    Awatar kbns
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    85
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Tak, jakosc szkiel Oliego mnie nie zadowala. Uzywam u43 zamiast dSLR, nie jako backup.
    Coz, dla mnie mikrosc Penow/GF1 i Olkowych szkiel jest sensem u4/3. PL1+9-18 jest sporo poreczniejsze i lzejsze niz C5D+17-40, czy nawet C450D+12-24.

    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Panujesz nad dokladnoscia ostrzenia lepiej niz AF, aczkolwiek calosc dziala troche wolniej. Wiecej musisz sie zastanowic nad danym zdjeciem, a nie strzelac X fps.
    Skoro to sa dla Ciebie priorytety, i niespecjalnie przeszkadza Ci wielkosc szkiel, polecam sredni format. Swoja droga lupka w Bronice ma te sama wade co powiekszenie na caly ekran w cyfrowkach -- albo kadr, albo powiekszenie do ostrzenia.

    A co do zdjec ,,cyzelowanych'' -- been there, done that. Pinhole 18mm@6x6, bez wizjera Wszystko ma swoj czas.

    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Oczywiscie to nie nadaje sie do kazdej sytuacji. Jezeli dla Ciebie do zadnej - nie kupisz szkla, przeciez nikt Cie nie zmusza.
    Ale przeciez to napisalem. Nie kupie go za tysiace zl, kupilbym z ciekawosci, jak kupilem np 24/2.8 od Pentaxa-110. 70zl, mozna wydac for fun i do zdobycia doswiadczen (BTW przydaloby sie szklo tak mikre, tyle ze systemowe, nawet kosztem np zejscia do f/3.5 -- Panas 20mm, jak na u4/3 jest ogrooomny ).

    Po prostu sie tutaj zastanawiam nad targetem dla tego (tytulowego) szkla, bo IMO to szacowane 20% userow ktore go kupi jest mocno przestrzelone...

    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Uzytkownicy u43 od poczatku powstania systemu czekali na jasne stalki, bez potrzeby uzywania adapterow.
    No jasne, czekamy, ja rowniez. Np na portretowke jakas sensowna (najlepiej od Oly, zeby mala byla). System u4/3 jest, delikatnie mowiac, gleboko w lesie jesli chodzi o oferte szkiel.

    A propos ,,bez potrzeby uzywania adapterow'' -- czym sie wg Ciebie rozni komfort uzywania szkla jak w tytule (brak AF, brak sterowanej przyslony i mus pracy na roboczej) od mojego FD 100/2, ktoremu w ogole nie sciagam zalozonego adaptera? Moim zdaniem niczym.

    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    20mm f/1.7. Doskonale rozumiem. To dopiero poczatek, pierwsza ogniskowa.
    Ani to moje jedyne szklo w u4/3, ani u4/3 nie jest moim jedynym systemem Aczkolwiek w APS-C glownie uzywanym szklem bylo 30/1.4. Lubie jasne standardy.

    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    I nikt tego nie neguje. Pamietaj, ze stabilizacja jedynie dziala przy w miare nieruchomym obiekcie. Za jej pomoca nie zamrozisz ruchu.
    Ale jesli nie jestes w warunkach ,,0EV'' to stabilizacja pozwala na np:
    1. zmniejszenie ISO, zeby mniej szumialo.
    2. domkniecie szkla, zeby bylo ostrzej i/lub zeby miec wieksza GO.
    3. 1+2
    A z praktyki, uzysk akceptowalnych fot w warunkach ,,0EV'' ze stabilizacja jest wiekszy niz bez, i za to ja rowniez lubie.

    pozdrawiam,

  8. #28
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Czyli z E-PL1 i LUMIX'ami (oraz z RAW) bedzie jeszcze ostrzej.
    Ciekawy jestem nastepnych sampli.

  10. #30
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Czyli z E-PL1 i LUMIX'ami (oraz z RAW) bedzie jeszcze ostrzej.
    Ale tylko na Olku kolorki będą zwalać z nóg
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

Podobne wątki

  1. Voigtlander
    By jozinzbazin in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 5.04.11, 23:07
  2. NEX-5 i Voigtlander Nokton 40 mm f/1.4
    By tomek76k7 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29.08.10, 12:10
  3. Nowy NOKTON 50mm F1.1
    By C+ in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22.05.09, 07:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.