Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 197

Wątek: Voigtländer Nokton 0,95 / 25 mm MFT

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    Dobra mogę zebrać po reputacji

    Panowie rozwalacie mnie, w wielu wątkach systemowych przewala się temat braku jasnych stałek. Jak się pojawia to za droga! Największy błąd Olka to że przyzwyczaił swoich klientów że mogą dostać wszystko za "czapkę śliwek".

  2. #12
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    Dobra mogę zebrać po reputacji

    Panowie rozwalacie mnie, w wielu wątkach systemowych przewala się temat braku jasnych stałek. Jak się pojawia to za droga! Największy błąd Olka to że przyzwyczaił swoich klientów że mogą dostać wszystko za "czapkę śliwek".
    Myślę, że chodzi o brak tanich jasnych stałek z AF, które są w każdym innym systemie...

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Ten Voigtlander ma minimalna odleglosc ostrzenia 15cm - glebia bedzie mala przy takich dystansach.

    Do tej pory, ludzie podpinali czesto wieksze i ciezsza manuale, poprzez adaptery. Albo obiektywy od kamer.
    Mamy zatem nowa linie szkiel u43 - Cosina Voigtlander

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Do normalnego 4/3 takie szkło to rozumiem, ale do u4/3 :/
    Cosina produkuje od lat dalmierzówki, czyli gabarytowo niewielkie aparaty stworzone do fotografii ulicznej. Myślę, że weszli w m43 bo chcą wypuścić cyfrową linię Bessa.

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Myślę, że chodzi o brak tanich jasnych stałek z AF, które są w każdym innym systemie...
    Jak będzie precyzyjny pierścień regulacji to ustawienie ostrości nie powinno być problemem.

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    Myślę, że weszli w m43 bo chcą wypuścić cyfrową linię Bessa.
    Byloby ciekawie...

    Leica tez rozwazala wypuszczenie szkiel pod u43, ale stwierdzila, ze matryca 43 jest za slaba i ma wypuscic swojego bezlustrowego EVIL'a FF wlasnie w okolicach Photokiny.

  7. #17
    pat.p
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    Cosina produkuje od lat dalmierzówki, czyli gabarytowo niewielkie aparaty stworzone do fotografii ulicznej. Myślę, że weszli w m43 bo chcą wypuścić cyfrową linię Bessa.
    Byłoby superalnie

  8. #18
    | OlyJedi Awatar vasco-rw
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    31
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Faktycznie to mogłoby być ciekawez tą Cosiną...
    Ja ostatnio prawie nie rozstaję się z GF1, miał być PEN2, ale przy "teśie organoleptycznym" gdy miałem ręku oba aparaty niestety przegrał... ceną i szybkością AF

  9. #19
    Awatar kbns
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    85
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Wiecie o ile wieksze, ciezsze i drozsze by bylo gdyby mialo AF?
    Dawaj, uświadom mnie. Miałem w łapie 50/1.2 do kliszaka, 1.4-rek kilka. Tu jest mniejsze pole krycia, krotsza ogniskowa i krotszy rejestr.

    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Uzytkownicy dalmierzy ostrza recznie i robia to szybko i dokladnie. EVF plus grip w G1\GH1\G2, ale rowniez E-P2, E-PL1 z EVF - bardzo sprawne i szybkie ostrzenie. Choc napewno wygodniej w przypodku body z gripem.

    Dodatkowo w G2 - wystarczy kliknac na dowolne miejsce w kadrze - i zaraz mamy jego powiekszenie do ostrzenia.
    Doswiadczenie z recznym ostrzeniem w u4/3 mam. Powiekszenie srodka jest w deche, tylko ze albo widzisz na co ostrzysz, albo widzisz jaki kadr sfocisz. A przelaczenie tego trwa chwile, przy zywym obiekcie tutaj wlasnie jest problem.

    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Ostrzenie reczne docenilo sporo uzytkownikow manaulnych szkiel - LV, EVIL daje to, czego nie daja male matowki i wizjery w dzisiejszych lustrach.

    Oczywiscie nie sluzy to do biegnacego dziecka na f/0.95.
    No i bomba. Ja zaczalem od tego, ze sie zastanawiam nad tym, dla kogo/czego jest to szklo. Sie naplodziles, a w sumie nic nie rozjasniles Zgaduje, ze tez nie wiesz? (wlasnie sobie uswiadomilem dlaczego napisano, iz 99% luda sie napali, <20% kupi...).

    pozdrawiam,

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kbns Zobacz posta
    Dawaj, uświadom mnie. Miałem w łapie 50/1.2 do kliszaka, 1.4-rek kilka. Tu jest mniejsze pole krycia, krotsza ogniskowa i krotszy rejestr.
    Kbns,
    ja mam doswiadczenie z manualnymi szklami na bagnet Leica M. Nie dosc, ze mniejsze od szkiel FF dla C, N, S - to jeszcze w wiekszosci mniejsze od szkiel z AF dla u43 - mimo wiekszego krycia.
    Porownaj sobie np. Voigtlander 15mm z 7-14mm Lumixa.
    Tak jest dlatego, ze nie ma AF. I wielu osobom nie jest on potrzebny - wola mniejsze, jasniejsze szklo kosztem AF. Oczywiscie nie wszystkim to bedzie pasowac.

    Cytat Zamieszczone przez kbns Zobacz posta
    Doswiadczenie z recznym ostrzeniem w u4/3 mam. Powiekszenie srodka jest w deche, tylko ze albo widzisz na co ostrzysz, albo widzisz jaki kadr sfocisz. A przelaczenie tego trwa chwile, przy zywym obiekcie tutaj wlasnie jest problem.
    No ale juz pisalem, ze nie jest do focenia biegajacego dzieciaka w poblizu na pelnej dziurze.

    Cytat Zamieszczone przez kbns Zobacz posta
    No i bomba. Ja zaczalem od tego, ze sie zastanawiam nad tym, dla kogo/czego jest to szklo.
    Wejdz na forum Leici, albo Rangefinders - i zapytaj sie po co im jasne manualne stalki, a przy okazji, dlaczego nie jest dla nich problemem, ze M9 bardziej szumi na ISO 2 500 niz FF C, czy N

    PS: a, jeszcze mozesz zapytac, dlaczego nie potrzebuja stabilizacji - majac Noctiluxy i Summiluxy.

    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    PS: Bodajze na DP Review, ktos dostal cene od znajomego dealera, wyglada na to, ze w praktyce bedzie do kupienia za ~2 400 pln. A po pewnym czasie zapewne jeszcze taniej.

    Ja jestem ciekawy jakosci tego szkla. Nie sama jasnoscia czlowiek zyje.
    Ostatnio edytowane przez Jerry_R ; 26.08.10 o 14:09 Powód: Automatyczne scalenie postów

Podobne wątki

  1. Voigtlander
    By jozinzbazin in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 5.04.11, 23:07
  2. NEX-5 i Voigtlander Nokton 40 mm f/1.4
    By tomek76k7 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29.08.10, 12:10
  3. Nowy NOKTON 50mm F1.1
    By C+ in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22.05.09, 07:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.