Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 165

Wątek: Kupić E-30 czy czekać do jesieni na E-5?

  1. #1
    Awatar tajnapolska
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Suwałki
    Posty
    30
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Kupić E-30 czy czekać do jesieni na E-5?

    Mam dwa nowe obiektywy z silnikami ultradźwiękowymi, ZD50-200 i sigmę 50/1.4, z moim e-510 nie chodzą dobrze, są dużo, dużo, wolniejsze, niż zwykła 14-54 II bez silnika. Wniosek taki, że muszę zmienić body... I tak, pytanie jest naglące czy kupic E-30 czy czekać na E-5. Z rynku znika E-30 i E-3, przestają je produkować, chyba już przestali, jak mi powiedzieli w fotozakupach, od września(?) ma wejść do sprzedarzy E-5. E-30 znika ze sklepów, w normalnej cenie za 3000, pozostaje tylko w drogich sklepach za około 4tys, za które można kupić już kupić E-3. E-30 ma kalibrację obiektywu, a na deszczu i tak nie robię fotek, bo chyba nie umiem( obraz jakiś zamazany), ani na padającym śniegu, ani nie chodzę po pustyniach, nie mieszkam nad morzem, więc wybór dla mnie jasny: E-30. No, ale wracając do głównego problemu, zachodzę w głowę czy czekać na E-5 choćby miał nawet trochę więcej kosztować, jeśli będzie miał dużo mniejsze szumy na wysokim ISO, myślę o zdjęciach ślubnych w przyszłości. Może ktoś z was już coś wie na temat E-5, jaki ma sensor, czy będzie lepiej się sprawował na wysokim ISO, no i ile spekulując może kosztować? Byłbym bardzo wdzięczny za w miarę szybkie odpowiedzi. Korpus E-30 zamówię pewnie, choćby do przetestowania, potem po tygodniu mogę zwrócić do sklepu internetowego. Tylko czy będzie warto? Czy warto czekać na E-5?

  2. #2
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Jak wolisz.

    Ja nie czekam. Kupiłem E 3 E 5 kupie za 2 - 3 lata
    jak będzie kosztował tyle co E3 teraz albo E1 w 2006 roku

    ale to moja filozofia

  3. #3
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez tajnapolska Zobacz posta
    Może ktoś z was już coś wie na temat E-5, jaki ma sensor, czy będzie lepiej się sprawował na wysokim ISO, no i ile spekulując może kosztować? Byłbym bardzo wdzięczny za w miarę szybkie odpowiedzi. Korpus E-30 zamówię pewnie, choćby do przetestowania, potem po tygodniu mogę zwrócić do sklepu internetowego. Tylko czy będzie warto? Czy warto czekać na E-5?

    Moja szklana kula powiedziała mi ze E-5 będzie mieć taki sam sensor jak EP-3

  4. #4
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    a w zasadzie to po co ci ta informacja teraz ?

    może poczekaj do jesieni samo sie wyjaśni
    Bo kula qbica odkąd w niej wylały baterie raz poprawnie przewiduje przyszłość a raz niepoprawnie

  5. #5
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    Bo kula qbica odkąd w niej wylały baterie
    http://www.ministryofmanipulation.com/images/8bcube.jpg

    baterie karmiczne nie wylewają

  6. #6
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tajnapolska Zobacz posta
    .....Tylko czy będzie warto? ....
    Dobra.
    Sprecyzujemy niektore pojecia i bede mial dla ciebie gotowa od reki prawidlowa odpowiedz. Gratis.

    • co jest wazniejsze: to co jest produkowane, czy to co jest w sprzedazy?
    • skoro e30 znika, ale jednoczesnie kosztuje tyle samo co znikajace bardziej e3, to co za roznica - oba zaraz znikna
    • okresl w przedziale liczb rzeczywistych pojecie "troche wiecej"
    • okresl w przedziale liczb rzeczywistych pojecie "troche mniej"
    • okresl w skali duchowej kaszpirowskiego od 1 do 10 pojecie "warto"
    • podaj w skali ISO definicje "duzo mniejsze szumy"
    • definicja "szybkiej odpowiedzi: takze pomoglaby rozpatrzyc twoj wniosek "szybciej"
    • jak bardzo bylbys wdzieczny? (podaj stopien wdziecznosci w litrach na glowe)
    • okresl jeszcze "niedaleka przyszlosc" i bedziemy prawie w domu

    Po udzieleniu wyczerpujacej odpowiedzi na poszczegolne zagadnienia udziele ci jednoznacznej odpowiedzi " tak" lub "nie" na zadanie pytanie.
    pzdr
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tajnapolska Zobacz posta
    Mam dwa nowe obiektywy z silnikami ultradźwiękowymi, ZD50-200 i sigmę 50/1.4, z moim e-510 nie chodzą dobrze, są dużo, dużo, wolniejsze, niż zwykła 14-54 II bez silnika. Wniosek taki, że muszę zmienić body...
    Sigmie to niewiele pomoże. Mam E-30, mam tę Sigmę. AF jest w niej kiepski, mówiąc delikatnie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #8
    Awatar tajnapolska
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Suwałki
    Posty
    30
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    to dziwne

    jeśli tak, to wyślę ją do zbadania, jest na gwarancji, w sklepie mi mówili, że nie może chodzić wolno
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    Jak wolisz.

    Ja nie czekam. Kupiłem E 3 E 5 kupie za 2 - 3 lata
    jak będzie kosztował tyle co E3 teraz albo E1 w 2006 roku

    ale to moja filozofia
    A jak sobie radzi w słabo oświetlonych pomieszczeniach E-3? ISO 800, 1600, 3200 jakie są szumy?
    Ostatnio edytowane przez tajnapolska ; 24.08.10 o 11:03 Powód: Automatyczne scalenie postów

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Poczekaj, sprawdź jak bardzo E-5 poszedł do przodu w stosunku do E-3, E-30 i jeżeli to będzie omatkojakitosuperkorpus to kup , a jak nie to E-30.
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tajnapolska Zobacz posta
    jeśli tak, to wyślę ją do zbadania, jest na gwarancji, w sklepie mi mówili, że nie może chodzić wolno
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


    A jak sobie radzi w słabo oświetlonych pomieszczeniach E-3? ISO 800, 1600, 3200 jakie są szumy?
    w E3 szumy są


    a tak poważnie to do ISO1250 jest spoko, od ISO1600 zaczyna sie banding, ktory w ciemnych partiach jest mocno wkurzający. Szum znośny, nawet w ISO2500, ale ten banding psuje wszystko.

Podobne wątki

  1. Czy warto czekac na ZD ED 12-60 ?
    By Sobi in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26.07.07, 01:20
  2. Barwy jesieni.
    By Olo2 in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.10.06, 19:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.