Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 165

Wątek: Kupić E-30 czy czekać do jesieni na E-5?

  1. #21
    | OlyJedi Awatar sn00p
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    482
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Podpisuję się pod powyższym rencami i nogami.
    Poniżej pierwsze co mi do ręki wpadło. ISO = 3200
    MIRKA GRZECZNIEJSZA, ALE WCIĄŻ KOLOROWA ?
    No ja nie mogę, ale jazda ! Kto by pomyślał
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...

  2. #22
    Awatar tajnapolska
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Suwałki
    Posty
    30
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    kurde, w to lato będę miał coś około 300Gb zdjęć

    i nie bardzo mogę czekać na szybki AF do 50-200. Zwłaszcza, że ostatnio focę na koncertach. Trudno, kupię nowe e później, jak cena spadnie i po testach, jak mi radzano na początku. No i jeszcze jest to, na co chyba kilka osób nie zwróciło uwagę, że za pół roku, kiedy będzie dostępny e5, to e30 już nie będzie w sklepach! Właściwie więc nie będzie wyboru... Raczej nie kupię używanego na allegro e30, ja akurat nie jestem przekonany do takich zakupów, a e5 może kosztować coś koło 5tys na początku, e50 za rok w cenie obecnej e30...hmmm, rzeczywiście mogę stracić na tym, bo za taką samą cenę za rok mógłbym kupić lepszy model e50. Czyli wychodzi na to, że powinienem focić dalej e510. Tylko, że sporo fajnych zdjęć straciłem przez wolny AF przy 50-200 i 50/1.4 sigmy. Koniki na przykład, jak możecie zobaczyć na mojej stronce, robię 14-54II, obiektyw świetnie chodzi z e510, ale szeroki kąt to tylko część zdjęć. Może zrobię tak, pofocę z rok e30, potem ją sprzedam ( myślę, że się da) i kupię e50. Sporo stracę, ale chyba warto zapłacić tyle za rok użytkowania modelu z dużo szybszym AF i mniejszymi szumami No nie?

  3. #23
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    no......
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  4. #24
    Awatar tajnapolska
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Suwałki
    Posty
    30
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Co no?

    Myślałeś, że masz do czynienia ze szczylem?

  5. #25
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez tajnapolska Zobacz posta
    Myślałeś, że masz do czynienia ze szczylem?
    Szczyl może nie, ale poziom upupienia absolutny.

    Zapodajesz na forum streaming swoich przemyśleń, nie wiem czemu to ma służyć.

  6. #26
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    tajnapolska - jak Ci obecny sprzęt uwiera to go zmień - szkoda życia na czekanie, szkoda tracić kadry, może te najlepsze w życiu . Do info ze sklepu, że od września ma wejść E-5 podchodziłbym dość sceptycznie, niby to logiczne, ale myślę, że to tylko przypuszczenia - póki co brak jakiś wiarygodnych info co do następcy E-3, jego cech i ceny. E-50, o którym piszesz jawi się jeszcze bardziej wirtualnie, nawet nie wiadomo czy taki będzie, tym trudniej planować jego zakup w przyszłości.
    Super szybkiego AF po Sigmie bym się nie spodziewał. Co do szumów - możesz to sprawdzić z sampli - dla jednego różnica spora, dla innego nie. Szybkość AF - tu powinno być sporo lepiej, jest pytanie o celność, nerwowość, kulturę pracy. Dobrze by było jakbyś E-3/30 mógł wypróbować z Twoimi szkłami, dałoby Ci to więcej niż lektura dziesiątków, mniej lub bardziej mądrych, postów na forach. Może jakieś umówienie się na wspólne fotografowanie z jakimś posiadaczem E-3/30 z Twoich stron
    Dla mnie AF w E-3/30 jest fajny nie tyle przez szybkość, co przez rozmieszczenie punktów AF - nie trzeba przekadrowywać, często ręcznie wybieram punkt AF, to ułatwia fotografowanie i znacznie podnosi % trafionych kadrów, ale każdy ma inny styl fotografowania. Osobiście nie bałbym się kupować sprzętu używanego - takiego jeszcze na gwarancji, w ładnym stanie, z rozsądnym przebiegiem.

    P.S. - jak ktoś nie ma nic merytorycznego do napisania w tym temacie to może lepiej się wstrzymać z pisaniem czegokolwiek?
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Posty
    301
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Etam, tajnapolska, nie słyszałeś, że system umiera*? E-5 będzie jak pożegnalny cmok w samurajski miecz, którym za chwilę wszyscy w Olympusie - o przepraszam, zapewne tylko "dywizja 4/3" - popełnią rytualne harakiri

    A nawiasem mówiąc, moja dobra rada, choć nie jestem Wujek Dobra Rada: zaczekaj na nowość miesiąc, oceń chłodnym okiem i wtedy zdecydujesz. Jeśli będzie za drogo/za mało plusów dodatnich - kupuj od razu to, co tańsze, czyli E-30. Potem stracisz mniej przy odsprzedaży, gdy ewentualnie zachcesz jednak tę nowość posiąść.

    Jest jeszcze taka możliwość, że na najbliższej Photokinie pokażą tzw. wydmuszkę. Aby lepiej dopracować konstrukcję finalną. Wtedy od razu kupuj E-30, nawet się nie zastanawiaj, bo oni mogą go długo dopracowywać, to perfekcjoniści, gdyż "format 4:3 is perfect".

    * termin "system 4/3 umiera" jest pieszczotliwym określeniem stanu, w jakim E-System znajduje się od 7 lat, czyli od wejścia na rynek kultowego modelu E-1, który w chwili premiery był już Dziadkiem. Zresztą jak każdy dziadek, rozpieszczającym swe wnuki ponad miarę.

  8. #28
    Awatar tajnapolska
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Suwałki
    Posty
    30
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    :)

    dywizjon 4/3, świetne określenie

  9. #29
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tajnapolska Zobacz posta
    Myślałeś, że masz do czynienia ze szczylem?
    Ty to napisales
    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    P.S. - jak ktoś nie ma nic merytorycznego do napisania w tym temacie to może lepiej się wstrzymać z pisaniem czegokolwiek?
    tyczy sie to tylko udzielanych odpowiedzi, czy tez zadawanych pytan tez?
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Warto poczekać, jak stwierdzisz, że "E-5" będzie za drogi to przecież będą w tym roku premiery jeszcze innych fajnych korpusów.

Podobne wątki

  1. Czy warto czekac na ZD ED 12-60 ?
    By Sobi in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26.07.07, 01:20
  2. Barwy jesieni.
    By Olo2 in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.10.06, 19:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.