Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 165

Wątek: Kupić E-30 czy czekać do jesieni na E-5?

  1. #11
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tajnapolska Zobacz posta
    jeśli tak, to wyślę ją do zbadania, jest na gwarancji, w sklepie mi mówili, że nie może chodzić wolno
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


    A jak sobie radzi w słabo oświetlonych pomieszczeniach E-3? ISO 800, 1600, 3200 jakie są szumy?
    do 1250 przełykam. potem gorzej. Ponoć bandingu w E30 ni ma co może przemawiać na korzyść tego drugiego.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Ni ma, ni ma Ja w E-30 używam i ISO 3200, dla mnie do 1600 spokojnie używać, potem jest też okej, widać, ale dla mnie jest dobrze.

    Co do E-5 to NIE MA jeszcze nic potwierdzonego. Jak koniecznie chcesz kupować to kup teraz coś, jak możesz czekać to przygotuj się na czekanie do gwiazdki pewnie - też zazwyczaj tak nie jest, że jak jest premiera to magazyny już napchane i od razu jest dostępne.

    Wróżenie z fusów trochę. Pomyśl też o cenie...
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    ostatnie doświadczenia uczą, że po puszce z wyższej półki pojawia się z niższej, tańsza i lepsza E-P2->E-PL1, E-3->E-30. Mam te pierwsze a wolałbym te drugie, szczególnie ze względu na wagę i jakość obrazu.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ja bym już poczekał miesiąc i zobaczył co E-5 przyniesie, gdyż to, co przyniesie będzie zaraz wsadzone w niższy model. Może jakieś E-50, albo nawet E-6XX. Coś tam przebąkują, że E-5 ma mieć coś, czego do tej pory nie było w lustrzankach. Kto wie, może faktycznie coś fajnego i będziesz żałował, że dopiero kupiłeś E-30, a E-50 jest taki fajny Za miesiąc się rozjaśni, a przecież generalnie masz czym zdjęcia robić.

  5. #15
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wesoły Miś Zobacz posta
    Ja bym już poczekał miesiąc i zobaczył co E-5 przyniesie, gdyż to, co przyniesie będzie zaraz wsadzone w niższy model. Może jakieś E-50, albo nawet E-6XX. Coś tam przebąkują, że E-5 ma mieć coś, czego do tej pory nie było w lustrzankach. Kto wie, może faktycznie coś fajnego i będziesz żałował, że dopiero kupiłeś E-30, a E-50 jest taki fajny Za miesiąc się rozjaśni, a przecież generalnie masz czym zdjęcia robić.
    Czekać, zobaczyc niby tak... o ile jesteś skłonny odłozyć zakup o jakieś 6 miesięcy...

    Nim aparat wyjdzie, nim pojawi się w sklepach, nim przetestują go niezależne serwisy i użytkownicy, nim wyklaruje się czy nie ma jakiś baboli pierwszych serii i nim cena spadnie po początkowej górce, to z pół roku właśnie mija... jak w tym czasie okaże się, ze wyskoczy kolejny model, to znów Ci się termin przedłuża...
    A to coś konkurencja pokaże... a to ceny, a to kurs $... a potem znów, coś, a potem znów... i tak można sobie czekać.

  6. #16
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Ni ma, ni ma Ja w E-30 używam i ISO 3200, dla mnie do 1600 spokojnie używać, potem jest też okej, widać, ale dla mnie jest dobrze.

    Co do E-5 to NIE MA jeszcze nic potwierdzonego. Jak koniecznie chcesz kupować to kup teraz coś, jak możesz czekać to przygotuj się na czekanie do gwiazdki pewnie - też zazwyczaj tak nie jest, że jak jest premiera to magazyny już napchane i od razu jest dostępne.

    Wróżenie z fusów trochę. Pomyśl też o cenie...
    Podpisuję się pod powyższym rencami i nogami.
    Poniżej pierwsze co mi do ręki wpadło. ISO = 3200
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p8240298a.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	340,5 KB
ID:	38120  
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Czekać, zobaczyc niby tak... o ile jesteś skłonny odłozyć zakup o jakieś 6 miesięcy...

    Nim aparat wyjdzie, nim pojawi się w sklepach, nim przetestują go niezależne serwisy i użytkownicy, nim wyklaruje się czy nie ma jakiś baboli pierwszych serii i nim cena spadnie po początkowej górce, to z pół roku właśnie mija... jak w tym czasie okaże się, ze wyskoczy kolejny model, to znów Ci się termin przedłuża...
    A to coś konkurencja pokaże... a to ceny, a to kurs $... a potem znów, coś, a potem znów... i tak można sobie czekać.
    Jasne, sam nie jestem zwolennikiem czekania na coraz nowsze wynalazki, ale skoro autor już się zastanawia, a za miesiąc się wyjaśni, czy warto poczekać, to ja bym poczekał ten miesiąc i wtedy zadecydował. W końcu akurat Olympus nie zaskakuje nas rewolucyjnymi premierami co 3 miesiące. Generalnie od wprowadzenia LV w E-510 i dopracowania AF w E-3 (no i dodania przyzwoitego wizjera) niewiele znaczących zmian nastało. Korekta wad AF w E-30 i E-620... I chyba tyle. Jak będzie coś naprawdę dobrego/usprawnionego w E-5 (zwłaszcza w oczach autora wątku), to myślę, że warto poczekać nawet 6 miesięcy. Szczególnie, że czekamy już chyba 3 lata.

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    179
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    LV wprowadzono już w E-330

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez puciu Zobacz posta
    LV wprowadzono już w E-330
    Wiem, ale na innej zasadzie, z której zrezygnowano na rzecz sposobu znanego z E-510 i do tej pory kontynuowana jest ta forma. Z resztą nie o to chodzi. Chodzi o to, że jak Olympus ma wprowadzić coś nowego i oryginalnego, to zobaczymy to za miesiąc w E-5.

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Tommy_G
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Vevey, Szwajcaria
    Posty
    639
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Podpisuję się pod powyższym rencami i nogami.
    Poniżej pierwsze co mi do ręki wpadło. ISO = 3200
    przyznaj się.. fociłeś nowym E5?? Słyszałem plotkę, że jeden z forumowiczów już go ma...
    E-3, 8, 9-18, 12-60, 30, 50, 70-300, metz 58AF-1
    Mój wątek
    Mój blog

Podobne wątki

  1. Czy warto czekac na ZD ED 12-60 ?
    By Sobi in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26.07.07, 01:20
  2. Barwy jesieni.
    By Olo2 in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.10.06, 19:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.