Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Olympus E-System Backpack II - plecak z 2 czy 1 szelką?

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecinek, Poland
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Olympus E-System Backpack II - plecak z 2 czy 1 szelką?

    Witajcie
    Czy ma ktoś może plecak E-systemowy Backpack II? Poniewsz noszę się z chęcią jego zakupu, a nigdzie nie ma jego fotek w środku, i z tylu. Jeśli ktoś może mi powiedzieć, czy ma on 2 szelki, czy jedną na skos, i czy w nim zmieści się E-3, 12-60, 50-200 SWD (zaznaczam ze SWD ponieważ ma on większą doniczkę od zwykłego 50-200), i FL-50 to byłbym bardzo wdzięczny Chciałbym go wykorzystywać jako podręczny plecaczek, by się bez potrzeby nie nosić tego duzego olkowego pro, bo mieści się w nim duzo więcej, ale wagowo też oczywiście jest różnica, a nie zawsze i wszędzie jest mi potrzebny cały komplet sprzętu.
    Pozdrawiam,
    Pieciek

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Raven_Design
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Zawiercie
    Posty
    207
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ten plecak ma jeden pasek na skos.
    Sprzęt Ci się powinien zmieścić. Przed zakupem plecaka, czy torby warto zobaczyć i przymierzyć, sprawdzić względnie wygodę.

    Pozdrawiam.
    .

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecinek, Poland
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Czyli z plecaków 2szelkowych olka zostaje mi tylko ten duży PRO?, bo na stronie widzę tylko te 2 + kilka toreb

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Raven_Design
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Zawiercie
    Posty
    207
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    A koniecznie chcesz Olympus?
    .

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecinek, Poland
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Nie koniecznie, ale po tym co widzę w plecaku PRO wydaje mi sie, ze są dobrze zrobione. Miałem też kilka plecaków z allegro, ale to jeden sie rozerwał, w drugim przegródki latały jak mucha po pustej lodówce, wiec stwierdziłem ze najlepiej do aparatu olka będzie pasował plecak olka.. Chce w nim nosić tylko to co napisałem - e-3 + 12-60 + 50-200 + FL 50, wiec to nie musi byc coś wielkiego - wrecz przeciwnie.

  6. #6
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    może w Lowepro uderzyć ?

    Bo zwykłe plecak dwuszelkowy - ma jedną wade trzeba go zdejmować zeby coś z niego wyjąć
    a to upierdliwe....

    wprawdzie nie wiem jak to jest rozwiazane w plecaku Olympus Pro - bo może tez jakis patent jest, ale zwykły plecak na dwie szelki to w/g mnie nie jest przyjaciel fotografa

    LowePro oferuje dwuszelkowy plecak Flipside ale ma jedną podstawową zaletę
    nie trzeba go zdejmowac by cokolwiek z niego wyjąć..

    Dla mnie zwykły plecak foto to nieporozumienie. Albo torba albo właśnie tego typu rozwiązanie
    Zatrzymywanie się zdejmowanie plecaka żeby wymienić obiektyw - doprowadza mnie do pasji

    nie wiem jak Ciebie

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecinek, Poland
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    No w moim przypadku plecak z 1 szelką, lub rozwiązania podobne nie mają sensu ) bo plecak wisi mi na oparciu

    https://forum.olympusclub.pl/attachm...6&d=1230998081

    Ja to ten w środku na dole miedzy Jackiem a Cadmanem.
    Niemniej jednak wozić ten duży plecak Pro, z dodatkowymi paskami do przypinania w pasie (które i tak mi się majtają po ziemi), to tak nie bardzo. Ewentualnie w dłuższe trasy i to nie "piesze", bo jak zakładam plecak z całym ekwipunkiem w środku, to troszke mi sie zmienia środek ciężkości i wóz mi dęba staje

    Wiem, ze stawanie i kombinowanie zeby zmienić obiektyw doprowadza do pasji no ale w moim przypadku innej opcji nie ma - no chyba że wsadze sprzet pod bluze, ale e-3 z 50-200 pod zapiętym polarkiem wygląda conajmniej dziwnie a i nie daj Boże zaryje gdzieś przednimi kółeczkami i wylece z wozu, to polegne na sprzeciorze swoją wagą - szkoda go
    Ostatnio edytowane przez Pieciek ; 22.08.10 o 21:21

  8. #8
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    a flipside ?

    Ma dwie szelki i pas biodrowy, na którym obracasz plecor..

    nsi sie to jak najnormalniejszy plecak i obraca na pasie biodrowym



    tez rozmiarówke masz do wyboru. Ja mam 400 ale to duże bydle. ale są i mniejsze

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecinek, Poland
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    faktycznie, z pasem biodrowym w tym plecaku niezły patent obracasz, otwierasz tylną klape i juz ale to dla "chodziaka" u mnie po prostu plecak wisi na oparciu wózka, wiec taki patent to aż za duzo, bo by się majtał po ziemi. Szukam najzwyklejszego plecaka bez udogodnień, bo nie nosze go na plecach ) byle sprzęt był dobrze zabezpieczony a plecak nie siegał mi do ziemi (koniec oparcia wózka mam na wysokości powiedzmy chodziaka rozporka lub pasa)

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Dobas, czy jest w tym plecaku miejsce na lapa? W opisie produktu nie znalazłem.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. [Fotografuj.pl] Olympus PEN - to już system...
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23.12.10, 17:40
  2. Olympus E-System Swing Bag
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13.11.08, 11:24
  3. Konica Hexanon AR na Olympus E-System
    By pledwon in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25.06.08, 22:21
  4. Olympus E10 - jaki system?
    By tjindy in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25.03.04, 18:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.