Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: poczatki nub'a

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2010
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    72
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    poczatki nub'a

    Cześć, od tygodnia bawię się moim pstrykadłem o to parę fotek:
    1.
    2.
    3.
    Od czegoś trzeba zacząć, konstruktywna krytyka mile widziana
    Ostatnio edytowane przez pho ; 18.08.10 o 22:27
    e-420 + ED 14-42 mm f/3.5-5.6 + ED 40-150mm 1:4.0-5.6

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Górny Śląsk
    Posty
    97
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Od krytyki to po pierwsze mniejsze zdjęcia numeruj

    Mnie przypadł najbardziej samolot choć brakuję trochę dynamiki. Niebo jak niebo taki pstryk.
    E-520 ,14-42 , 40-150 Mój wątek http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=72653:

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2010
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    72
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Już numerki dodane :P

    4.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	512
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	37984  
    e-420 + ED 14-42 mm f/3.5-5.6 + ED 40-150mm 1:4.0-5.6

  4. #4
    | OlyJedi Awatar rol6
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Skórzewo/Poznań
    Posty
    1.550
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Witaj na forum.

    Jak dla mnie najlepsze czwarte - jest dynamika, ciekawy kadr.

    Trzecie - samolot też fajny, może trochę zbyt centralnie.

    Pierwsze i drugie do mnie nie przemawiają. Szczególnie drugie, fajne rozmycie jeżeli chodzi o kolorki, jednak nie mogę się oprzeć wrażeniu małego bałaganu w kadrze. Co jest motywem głównym - jedna łodyga, czy dwie, w lewym dolnym rogu pojawia się kawałek następnej...

    W każdym razie nie zrażaj się to tylko moje subiektywne odczucie.
    OMD, kilka puszek i wiadro słoików

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2010
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    72
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    rol6 zgadzam się z tobą iż w 2 fotce jest dość duży bałagan w kadrze, motywem miała być jedna łodyga ale w kadr wkradły się kolejne i to psuje efekt zamierzony zdjęcia plus nie miałem jakieś 'wizji' jak je wykadrować.

    5.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	37986  
    e-420 + ED 14-42 mm f/3.5-5.6 + ED 40-150mm 1:4.0-5.6

  6. #6
    | OlyJedi Awatar piotrdwr
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    62
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Witaj!
    chcesz krytykę to masz
    1 - niebo to każdy se potrafi pstryknąć, więc co tu komentować...-w połączeniu z dołem to już trudniej jest więc wrzuć jakiś fajnie zaaranżowany pejzażyk to pogadamy
    2 - habazie są bardzo nie ładnie pokazane, ogólnie w kadrze panuje wielki chaos, tło również rozprasza. Skup się na detalu - np. jedna gałązka lub kwiatek, otwórz na maxa przesłonę lub tylko delikatnie zamknij wten sposób będziesz miał ładnie rozmyte tło, które spowoduje że główny motyw będzie się zdecydowanie lepiej prezentował i będzie wiadome co chciałeś pokazać
    3 - samolot jest fajny ale zdaje się że wątki z samolotami już są na forum więc tam odsyłam pewnie się czegoś dowiesz
    4 - całkiem ciekawie pokazany w locie z tą spiralą
    5 - nie ciekawie pokazany

    P.S. Mógłbyś napisać czym robisz zdjęcia po co, co najbardziej lubisz fotografować, jakie masz w ogóle pojęcie o fotografii - łatwiej się będzie dyskutowało bo nie wiem czy pisać "oczywiste oczywistości" o robieniu zdjęć żebyś się nie obraził......
    Pozdrawiam

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2010
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    72
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piotrdwr Zobacz posta
    Witaj!
    chcesz krytykę to masz
    1 - niebo to każdy se potrafi pstryknąć, więc co tu komentować...-w połączeniu z dołem to już trudniej jest więc wrzuć jakiś fajnie zaaranżowany pejzażyk to pogadamy
    2 - habazie są bardzo nie ładnie pokazane, ogólnie w kadrze panuje wielki chaos, tło również rozprasza. Skup się na detalu - np. jedna gałązka lub kwiatek, otwórz na maxa przesłonę lub tylko delikatnie zamknij wten sposób będziesz miał ładnie rozmyte tło, które spowoduje że główny motyw będzie się zdecydowanie lepiej prezentował i będzie wiadome co chciałeś pokazać
    3 - samolot jest fajny ale zdaje się że wątki z samolotami już są na forum więc tam odsyłam pewnie się czegoś dowiesz
    4 - całkiem ciekawie pokazany w locie z tą spiralą
    5 - nie ciekawie pokazany

    P.S. Mógłbyś napisać czym robisz zdjęcia po co, co najbardziej lubisz fotografować, jakie masz w ogóle pojęcie o fotografii - łatwiej się będzie dyskutowało bo nie wiem czy pisać "oczywiste oczywistości" o robieniu zdjęć żebyś się nie obraził......
    Pozdrawiam
    Pojęcie o fotografii jak to na początku marne, ale mam zamiar dość szybko to zmienić.
    Czym fotografuje masz w sygnaturce lecz napisze: e-420 ED 14-42 mm ED 40-150mm.

    Co lubię fotografować oczywiście samoloty odwieczna pasja lotnictwo, klimaty urbanistyczne czasem tez coś na łonie natury ale to rzadziej. Wiele obiektów które będę fotografował będzie raczej w ruchu. Po co robię zdjęcia żeby przedstawić wizje mojego świata i jak ja 'go' widzę, taka moja własna interpretacja I też dlatego, że lubię to robić, sprawia mi to przyjemność.

    Forum jest właśnie po to żeby się wymieniać poglądami nawet 'oczywistymi oczywistościami' a nie obrażać, wiec pisz śmiało każda nawet najmniejsza uwaga/porada na pewno się przyda przy moim obecnym stanie wiedzy
    Ostatnio edytowane przez pho ; 19.08.10 o 22:44
    e-420 + ED 14-42 mm f/3.5-5.6 + ED 40-150mm 1:4.0-5.6

  8. #8
    | OlyJedi Awatar rol6
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Skórzewo/Poznań
    Posty
    1.550
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Twój wątek się rozwija.

    Odniosę się więc do ostatniego zdjęcia (5.) - resztę już oceniałem

    W sumie byłoby ok - ostrość trafiona, śmigło rozmyte, tylko kadr moim zdaniem zbyt ciasny - za mało miejsca u góry. Zdaję sobie sprawę z tego, że w przypadku tak ruchliwych "modeli" jak samoloty nie zawsze masz czas by prawidłowo wykadrować.
    OMD, kilka puszek i wiadro słoików

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2010
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    72
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    6.
    Wiem ze kolejne samolotu ale co tam :P dopiero dziś je jako tako obrobiłem :P Przez weekend wyruszę gdzieś poza miasto i postaram się pokazać trochę zdjęć o innej tematyce.

    Btw. widać dwie plamy które jak się okazały były na obiektywie po lekkim deszczyku źle wytarte
    Ostatnio edytowane przez pho ; 20.08.10 o 12:58
    e-420 + ED 14-42 mm f/3.5-5.6 + ED 40-150mm 1:4.0-5.6

  10. #10
    | OlyJedi Awatar nataszach
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Kraków (PL)
    Posty
    726
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Witaj,
    1 - nic specjalnego...
    2 - male te roslinki, gubia sie w kolorach tla
    3, 4 i 6 - podobaja sie
    Wrzucaj kolejne )
    Pozdrawiam
    "Bo jak zrobisz akt to Ci go zawsze k**a mać przez pryzmat cycków i d**y oceniają. A potem się dziwić kobietom, że pozowanie do aktów jest traktowane jako pochodna dziwkarstwa."
    Pozdrawiam, Nataszach

Podobne wątki

  1. eka - początki
    By eka in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 11.07.11, 09:09
  2. Początki, początki...
    By Piotras_L1 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10.01.11, 17:47
  3. Początki z E-520
    By Lukas77777 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22.05.09, 09:59
  4. Poczatki...
    By Part in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24.10.06, 23:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.