Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 232

Wątek: Zdjęcia chimola

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar chimol
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Posty
    442
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Zdjęcia chimola

    Nie chcę zaśmiecać wątku o Afganistanie swoimi innymi wypocinami, więc tutaj chciałbym wrzucać swoje inne zdjęcia. Mam nadzieję, że dostanę kilka cennych uwag od bardziej doświadczonych.
    Tematyka będzie bardzo różna, tak samo jak poziom zdjęć.
    Zacznę od tematu, który już dawno chciałem zrealizować, ale nie było czasu.
    Dwa te same kadry inaczej zrobione. Tak stalkerowo troszkę się pobawiłem.
    Z częstotliwością dokładania zdjęć, to teraz będzie różnie bo w końcu mam urlop.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	312
Rozmiar:	361,9 KB
ID:	37687   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	350,6 KB
ID:	37688  

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    329
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Zapowiada się ciekawie. Fajne światło, przeszkadza mi trochę nie zapięte rękawiczki na prawym ręku i ten odblask na szybie MP5. Można by tu było spróbować polarem zredukować ten odblask. Pierwsza fotka lepsza.

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar jolly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    L-wo / W-wa
    Posty
    1.292
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Fajnie. Pomysł ciekawy. Podoba mi się światło. Jeśli chodzi o obróbkę, to jednak bardziej trafia do mnie zdjęcie nr 1. Za postacią jest taki fajny mrok. W drugim zdjęciu powyciąganie szczegółów z cieni już nie daje takiego fajnego klimatu.
    A jeśli chodzi o kadr, to przyznam że sama nie wiem. Głównie chodzi mi o nogę uciętą. Nie wiem, czy nie wolałabym, żeby jednak cała postać się zmieściła.
    Pozdrawiam, Jola
    _______________________
    Mój wątek http://forum.olympusclub.pl/showthre...=12540&page=70

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Quentin35
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Żagań
    Posty
    529
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Za Jolly wybrałbym pierwszą wersję zdjęcia. Może właśnie spróbować bardziej mrocznie pod Stalker-a

  5. #5
    | OlyJedi Awatar piotrdwr
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    62
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    hej

    jakosc fot dobra, kolorki ok...miejsce ekstra to focenia, ale wydaje mi się, że trochę tak statycznie jest tzn. pozowane bardzo. Akcja by się przydała. Np. jakiś drugi statysta przyczajony za filarem i np. kałasz w ręce czy cuś w tym stylu. Co do fot też wolę 1 bo jest bardziej realistyczne i perspektywa fajna. Fajne masz foty w folio zwłaszcza te militarne

    Pzdr
    Piotr

  6. #6
    | OlyJedi Awatar jerryg3
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Jaworzno
    Posty
    639
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Pierwsze lepsiejsze. Takie ala hdr nie wpada w oko.
    Z puszką w dłoni świat staje się piękniejszy
    Zapraszam na stronę, bloga, wątek.

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar chimol
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Posty
    442
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Dziękuję za odwiedziny i komentarze.
    Dzisiaj z innej beczki, mój synek na rękach dziadka.
    W sumie podobne kadry również, oba mi się podobają, ciekawi mnie Wasza opinia.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	213,3 KB
ID:	37813   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	269,2 KB
ID:	37814  

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar jolly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    L-wo / W-wa
    Posty
    1.292
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Chimol, chodzi za mną takie zdjęcie. Tylko w moim umyśle widzę to tak: ręka podtrzymująca dziecko, oświetlona światłem punktowym, tak że praktycznie wyłania się z dzieckiem z mroku. Nie ma wtedy zbędnych elementów w kadrze, jak tułów w tym przypadku. To taki mój pomysł.

    Jeśli zaś chodzi o Twoje kadry, to ciężki wybór. W pierwszym ciasne kadrowanie uzasadnia jakby te cięcia - na górze, po nóżce. Za to brakuje mi ostrości na oczkach. Może to kwestia miękkiej obróbki. Natomiast dwójka odpowiada mi kolorystycznie, jest ostro. Ale z kolei kadr jest szerszy i widziałabym całego malucha w kadrze, bez tego cięcia stópki.

    Tak patrzę i pomyśłałam sobie jeszcze o tle. Gdyby tło na zdjęciu nr 2 było w jakimś przyjemnym, neutralnym beżu byłoby super.
    Ostatnio edytowane przez jolly ; 13.08.10 o 14:34
    Pozdrawiam, Jola
    _______________________
    Mój wątek http://forum.olympusclub.pl/showthre...=12540&page=70

  9. #9
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez chimol Zobacz posta
    Dziękuję za odwiedziny i komentarze.
    Dzisiaj z innej beczki, mój synek na rękach dziadka.
    W sumie podobne kadry również, oba mi się podobają, ciekawi mnie Wasza opinia.
    Jeśli chodzi o mnie, to drugie. Ze względu na kolor, kadr i głębię ostrości. Ładnie trafiłeś z kontrastem.

    PS. Numeruj zdjęcia. Łatwiej będzie je komentować.

    Cytat Zamieszczone przez jolly Zobacz posta
    Tak patrzę i pomyśłałam sobie jeszcze o tle. Gdyby tło na zdjęciu nr 2 było w jakimś przyjemnym, neutralnym beżu byłoby super.
    Wszystkim nie dogodzi. IMO kolor tła daje bardzo fajny kontrast dla ciepłych kolorów skóry. Jeśli chodzi o mnie, to jestem na tak.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez EuroLiberty ; 13.08.10 o 14:56 Powód: Automatyczne scalenie postów

  10. #10
    | OlyJedi Awatar piotrdwr
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    62
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Witaj

    Wdzięczny temat i są emocje - za to duży plusior!!!...Dla mnie bardziej czarno-białe...chociaż kolor też niczego jest, jednak w CB jest większe zbliżenie i jakby mniej rozprasza tło co pozwala na skupienie się na głównym temacie zdjęcia. Jedynie do czego bym się przyczepił to brak przestrzeni nad główką dziecka - mnie to trochę razi zwłaszcza jej ucięcie. Kadrowałbym tak aby była jednakowa ilość wolnej przestrzeni w prawym górnym rogu fotografii tzn od góry i prawej strony fotografii. Ale ogólnie bardzo pozytywny odbiór

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.