Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Kompatybilność "kundli" z mocowaniem 4/3 z u4/3

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Kompatybilność "kundli" z mocowaniem 4/3 z u4/3

    No właśnie. Mam taką zagwozdkę - kiedyś mój E-620 się zużyje (migawka się "skończy" czy coś innego) ewentualnie będę go chciał przed tym faktem sprzedać, a w obu przypadkach w obliczu wieszczonej śmierci 4/3 (a w każdym razie lustra w nim - a za tym obecności czujnika AF) - może nie być skąd kupić nowej "lustrzanej" puszki.

    Stąd zastanawiam się przyszłościowo nad u4/3 (zależy mi na małym korpusie, żeby z naleśnikiem tudzież małym spacerzoomem taszczyć go wszędzie), bo nie mam ochoty ani specjalnych możliwości finansowych trzymać dwóch systemów/puszek.

    I tu pytanie - jak zachowują się obiektywy firm trzecich (AF po kontraście), a konkretnie Sigma 50-500 HSM? (obie wersje, moja stara "bigma" EX i nowy "bigos" OS). Bo z E-620 po kontraście nie teges - tzn. ostrzy (z efektami szarpania, jak obiektywy SWM Olka) ale po dociśnięciu spustu całkowicie ostrzy jeszcze raz (tzn. przelatuje cały zakres i tyle, bynajmniej nie ustawia na celu...) i dopiero migawka - słowem: KICHA.

    Czy ma ktoś doświadczenia z takim zestawem? Podobno na promocyjnych warsztatach u4/3 w tym roku można było taki zestaw pomacać i wypróbować (była tam nowa Sigma ze stabilizacją prawdopodobnie). Stał się to ostatnio mój ulubiony "spacerzoom" i pomimo swoich wad jest w tej chwili dla mnie optymalnym rozwiązaniem. Niestety liczę się również z tym, że przyjdzie mi zmienić puszkę i obiektyw.

    Tylko proszę - BEZ KOLEJNEJ WOJNY SYSTEMOWEJ Same konkrety.
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    118
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    testowałem Sigmę 30/1.4 z EPL1 oraz oryginalną przejściówką dodawaną do podwójnego kita. Ostrzy (tzn zapala się zielone światełko, zdjęć nie robiłem) po czasie znacząco dłuższym niż "duże" 40-150 mm i wydaniu nietypowych jak na ten obiektyw dźwięków (taki chrobot, ktoś już pisał na jakimś wątku a dźwiękach wydawanych przez USM/HSM czy jak to zwą podpiętych do u4/3).

  3. #3
    zonkinho
    Gość
    Myślę, że prędzej czy później opatentują to w ten sposób aby wszystkie szkła działały bez problemu. Zwłaszcza, że Sigma należy przecież do konsorcjum 4/3 i m4/3.

    Konkurencja nie ma problemów z ostrzeniem po kontraście z jakimkolwiek szkłem do puszki podpiętym, więc i Olo z Panasem opatentują swój własny sposób.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    No mam nadzieję, bo na razie marnie to widzę. Po testach nowej Bigmy z DFV skłaniam się jednak ku zmianie systemu (tudzież rozdwojeniu) za jakieś dwa lata - nowa jest lepsza od starej wersji EX, ale nie ma mocowania 4/3...
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

Podobne wątki

  1. "kundelki" z mocowaniem OM
    By czmielek in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25.03.10, 01:44
  2. Nowa "zimna" sesja zdjęciowa: "Aneta & Monika"
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.05.09, 22:49
  3. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.