Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Z lotu ptaka

| OlyJedi Awatar Jack
    Mieszka w
    Błonie
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria

Z lotu ptaka

Zrobiłem dzisiaj trochę próbek, przy okazji nabierając całe mnóstwo doświadczeń, a mój sprzęt wystawił w warunkach bojowych wszyskie możliwe, a nieprzewidziane "kopyta" . Efekt na razie bardzo mizerny, dlatego pierwszej fotki nie wrzucam do oceny, bo nie można tego ocenić, natomiast jest to ilustracja do technologii, nad którą pracuję i, mam nadzieję, rozwinę więc jest w tym dziale forum. A więc pierwsze koty za płoty.
    Jack
    Jak by kto pytał, to na zdjęciu jestem ja we własnej osobie
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lot_1_482.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	115,8 KB
ID:	1148  

| OlyJedi
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    trzymam kciuki za projekt, pomysl przedni, jednak wole byc osobiscie w gorze z aparatem niz sam aparat

| OlyJedi Awatar Jack
    Mieszka w
    Błonie
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cra3y
    trzymam kciuki za projekt...
    Będzie dobrze, do projektu udało mi się pozyskac pomoc jednego z naszych klubowych kolegów, który akurat zna się na tym, co jest mi potrzebne
    Jack

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    opolskie
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    ciekawe ale mi brakło by odwagi aby olka wysłać w górę a nie trzymać w garstce, no chyba, że poduszki bezpieczeństwa jakieś w razie niekontrolowanego podmuchu.

| OlyJedi Awatar Jack
    Mieszka w
    Błonie
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wiejo
    ... no chyba, że poduszki bezpieczeństwa jakieś w razie niekontrolowanego podmuchu.
    Bynajmniej! Siła pociągowa jest na tyle duża, że trzeba naprawdę mężczyzny, by to utrzymał (właśnie zaczyna mnie łamać, bo dawno się nie gimnastykowałem), a lot jest na tyle spokojny, że aparat wisi sobie stabilnie. Nie mam obaw.
    Jack

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    opolskie
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    z całego serca życze powodzenia i pomyślnych wiatrów bo czego życzyć latającym olkom. A swoją drogą to nikt z konkurencji nie ma latającego body z obiektywem więc myślę, że to doskonały dowód na to iż PMA wygra oluś bo tym patantem przebił konkurencję.

| OlyJedi Awatar Jack
    Mieszka w
    Błonie
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    Z żalem stwierdzam, że latajacy Olek nie był pierwszy Pierwszy latajacy tym systemem aparat wypuścił w powietrze Artur Batut w 1888 roku
    Jack

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Siła reputacji
    168
    Moja galeria
    Ale czad! Nic tylko pogratulować zdolności i trzymać kciuki. Pierwszy raz widzę chyba fotę z latawca. Widzę, że na górze był SP 320 - już myślałem, że E-1 .
    Ciekawi mnie sposób wyzwalania migawki- SP 320 chyba nie ma możliwości focenia w ustalonym interwale czasowym...? Oczywiście rozumiem, jeżeli zechcesz ów patent zachować dla siebie...
    Pozdrawiam...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

| OlyJedi Awatar grizz
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    160
    Moja galeria
    Fajne to to... wrzuć coś jeszcze

Powodzenia w projekcie.

| OlyJedi Awatar Jack
    Mieszka w
    Błonie
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ktotek
    Ale czad![...]Oczywiście rozumiem, jeżeli zechcesz ów patent zachować dla siebie...
    Patent nie jest tajny, a SP-320 poleciała do nieba, bo właśnie ma TimeLapse. Ponadto miałem obawy, czy mój uchwyt wyprodukowany domowym, prymitywnym sposobem utrzyma coś cięższego (patrz wieszak_02.jpg)
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    ...wrzuć coś jeszcze
    Na razie nie wrzucę, bo nie mam nic więcej, gdyż miałem katastrofę:
    1. głowica kulkowa (odkręcona od statywu, jaki nabyłem drogą kupna za całe 16,- zeta - patrz wieszak_04.jpg) nie wytrzymała pierwszego mocowania aparatu - popękała przy śrubce mocujacej, stąd aparat był przyczepiony do uchwytu tylko linkami, a na co był wycelowany, to wie tylko wiatr
    2. moja głęboka wiara w zasilanie SP-320 (patrz obszerna dyskusja na forum na ten temat) nie wytrzymała, świeże akumulatorki włożyłem do aparatu, który skierowałem w swoją stronę (a jak, chciałem byc utrwalony ), po ściągnięciu na dół celem przewieszenia w druga stronę, zameldował "Battery Empty" (po 40 zdjęciach), a włożenie drugiego kompletu naładowanych akumulatorów nie zmieniło sytuacji (może aparat przemarzł i w ogóle nie chciał gadać )
    Więc kolejne zdjęcia dopiero za czas jakis
    Jack
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wieszak_04_105.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	1151   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wieszak_02_210.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	60,7 KB
ID:	1152