Strona 27 z 27 PierwszyPierwszy ... 17252627
Pokaż wyniki od 261 do 269 z 269

Wątek: zezwierzęcenie myśliwego ? kłusownictwo ?

OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Siła reputacji
    155
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    K@czy, może Tobie się podoba taka dostępność broni jak w USA, mi nie (dokładniej to nie chciałbym aby tak było w Polsce). Nawet bym zaostrzył w stosunku do osób posiadających broń o obowiązkowe badania lekarskie co 5 lat. Co mają wszystkie procedury do takich powiedzmy wypadków, moim zdaniem nie za wiele. Na głupotę, brak wyobraźni, czy nieszczęśliwy wypadek, się nie poradzi. Czy podobnych wypadków jak te ostatnie, akurat jest więcej w Polsce niż w Stanach, może i tak jest. Nie chce mi się za bardzo szukać, tak naprędce 2 kolejne.
    http://www.tvp.info/27986223/tragedi...jca-z-jeleniem
    http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-sw...ie,192284.html
    Z mej strony to na tyle, bo i do tematu wątka to średnio pasuje.

Tradycyjnie.
    Ni z gruchy, ni z pietruchy wyciagasz i porownujesz USA do Polski, po czym sie zawijasz i konczysz dyskusje, jesli ktos ja podejmie.
    Na chwile cie zdjalem z ignorowanych, ale juz tam wrociles. Kazda proba dyskusji z toba to zwykla strata czasu.

Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Jozeffo
    Samochód służy do jeżdżenia. Nóż kuchenny do krojenia jedzenia. Siekiera do rąbania drewna. Broń palna do zabijania. Dla mnie proste.
    Mylisz sie.
    Bron palna sluzy do strzelania. Gdyby rzeczywiscie bylo jak mowisz, to twoje zdanie powinno wygladac tak:

Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Jozeffo
    Samochód służy do zabijania. Nóż kuchenny do zabijania. Siekiera do zabijania. Broń palna do zabijania. Dla mnie proste.
    Troche bzdura, nie uwazasz...?
    Ostatnio edytowane przez k@czy ; 4.03.17 o 07:44
    Czlonek najgorszego, najstraszniejszego, najokropniejszego, najwiekszego, najgrozniejszego, najpaskudniejszego, najbrzydszego, najdluzszego Forumowego TWA jakie mozesz sobie tylko wyobrazic !!!! A po godzinach: Spammer Spicell Kommando Foken Wulf Destrojer.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

| OlyJedi Awatar grizz
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    161
    Moja galeria
    Różne kultury, różne historie. Gdyby w Polsce radykalnie ułatwić dostęp do broni było by to fatalne w skutkach. Gdyby w Stanach ograniczyć radykalnie dostęp do broni, też byłoby to fatalne w skutkach.

Chcąc zrobić coś takiego trzeba by rozplanować proces na długie lata. Pokolenia?

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Ni z gruchy, ni z pietruchy wyciagasz i porownujesz USA do Polski, po czym sie zawijasz i konczysz dyskusje, jesli ktos ja podejmie.
    Totalna bzdura. Odpowiadałem na Twoje posty po kilku godzinach, to raczej Ty się zwinąłeś na 2 dni.

Następna totalna bzdura, to raczej Ty porównujesz USA do Polski. Wyciągasz przepisy jakie to skomplikowane są u nas, a jakie proste, lepsze, są w USA. Napisałem jedynie, że nie chciałbym aby u nas były takie. Wolno mi ?

Zamieszczasz, linkujesz, wypadki z udziałem myśliwych w Polsce. Mogę zamieścić cytaty z podobnych wypadków w USA ? Wolno mi ?

Na chwile cie zdjalem z ignorowanych, ale juz tam wrociles.
    Niezmiernie mi miło.

Kazda proba dyskusji z toba to zwykla strata czasu.
    i vice versa.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Siła reputacji
    155
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Różne kultury, różne historie. Gdyby w Polsce radykalnie ułatwić dostęp do broni było by to fatalne w skutkach. Gdyby w Stanach ograniczyć radykalnie dostęp do broni, też byłoby to fatalne w skutkach.

Chcąc zrobić coś takiego trzeba by rozplanować proces na długie lata. Pokolenia?
    Dokladnie- mysle, ze 10-20 lat by wystarczylo.
    Chociaz z drugiej strony rosnie nam pokolenie, ktore z bronia nie mialo nigdy do czynienia - sluzba wojskowa nie jest juz obowiazkowa, a jakby nie patrzec to jest najlatwiejszy i najbezpieczniejszy sposob na obycie sie z bronia. Zastanawia mnie tylko ten brak wiary w ludzi. W kocnu wiedza, co to jest, jak sie z ty obchodzic i z jaka odpowiedzialnoscia jest to zwiazane.
    Pare miesiecy temu wzialem ojca na lokalna strzelnice.
    Ostatni raz strzelal pewnie w wojsku w latach 60. Myslisz, ze zapomnial jak sie z nia obchodzic? Nie mam na mysli obslugi, ale podstawowych zasad, typu celowanie w dol lub sufit, paluch na kablaku, nie na spuscie, odlozenie broni po ostatnim naboju na blat, itepe, itede. Dostal dobra szkole w wojsku i zapamietal na cale zycie. Nie bardzo mu sie tylko miescilo w glowie, ze mozna sobie tak normalnie przyjsc i wywalic pare kilo amunicji w tarcze razem z innymi ludzmi w jednej sali. Albo, ze mozna wypozyczyc kilkadziesiat roznych modeli i sobie postrzelac na miejscu.
    Ani razu nie mialem nawet cienia obawy, ze zachowa sie nieodpowiednio albo cos sie stanie.
    Zreszta w ten sposob zakonczylem pare dyskusji na temat broni wsrod znajomych - wzialem na strzelnice, troche poduczylem i zalapali o co w tym wszystkim chodzi.
    Nie - nie nosza teraz pasa kowbojskiego z rewolwerami, ale tez nie uzywaja glupich argumentow w rozmowach i patrza realnie na problem broni w rekach idiotow albo przestepcow.
    Czlonek najgorszego, najstraszniejszego, najokropniejszego, najwiekszego, najgrozniejszego, najpaskudniejszego, najbrzydszego, najdluzszego Forumowego TWA jakie mozesz sobie tylko wyobrazic !!!! A po godzinach: Spammer Spicell Kommando Foken Wulf Destrojer.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

Mieszka w
    Beskid Niski
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Znając dość gorące głowy Polaków i mając dostęp do broni ( wyżej post), pewnikiem byłby pojedynek w samo południe.

| OlyJedi Awatar szamaniec
    Mieszka w
    Poręba
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Dostęp do broni świetnie pokazuje "wolność i demokrację". Masz broń jesteś zabójcą, masz firmę - jesteś złodziejem. ( Urzędy Skarbowe). Dziwne że pomimo dostępu do wiatrówek ( takim Hatsanem można sporo zdziałać, pomimo dostępu do broni czarnoprochowej, takiej co to bizona jednym strzałem można roznieść, jakoś nie słyszy się o porachunkach w ogródkach działkowych czy w spółdzielniach mieszkaniowych.
    Wypadki zawsze się zdarzają, to nie samochód, pistolet czy muchomory zabijają - tylko brak wyobraźni i głupota.
    Ważne żeby oprócz dostępu do broni zmieniono przepisy obrony koniecznej, obrony swej własności.
    Strzelectwo jest pięknym sportem, dostęp do broni i obrony własnej, najbardziej naturalnym prawem Obywatela.
    Będzie jeszcze kiedyś w Polsce normalnie....

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    283
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    ...
    To w stanach tak nie było? Tradycja i kultura używania raczej nie pojawiła się u nich z dnia na dzień
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To w stanach tak nie było? Tradycja i kultura używania raczej nie pojawiła się u nich z dnia na dzień
    Raczej nie, ta tradycja jest tam od setek lat można powiedzieć, od początku powstania tego kraju. Wiadomo osadnicy musieli bronić swoich posiadłości. Kwestia z Indianami także nie bez znaczenia pewnie. To prawo posiadania broni mają zdaje się zapisane w Konstytucji. I bardzo dobrze, co Kraj to obyczaj i inne tradycje. U nas kiedyś ten dostęp do posiadania broni też nie był tak restrykcyjny/kontrolowany. Choćby te wszystkie powstania podczas zaborów o tym świadczą. Większość miała na trudne czasy coś tam na strychu schowane. Sytuacja zmieniła się dopiero po II wojnie światowej. Władza komunistyczna raczej nie była zainteresowana tym aby obywatele byli w posiadaniu broni, bo mogłoby to obrócić się przeciwko niej.
    W Wielkiej Brytanii w 1997 wprowadzono całkowity zakaz posiadania broni krótkiej (chyba obowiązuje nadal). Można powiedzieć, że tam nie ma "wolności" i demokracji w ogóle. Chyba nie ma problemu aby powstała przykładowo partia w Polsce, która by w swoim programie wyborczym obiecała (między innymi) znaczne uproszczenie procedur w posiadaniu broni. Ludzie zweryfikowaliby w wyborach.
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; 4.03.17 o 10:10
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

| OlyJedi Awatar grizz
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    161
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    No właśnie było. I o to chodzi. Coś co kształtuje się przez dziesiątki lat nie można wprowadzić przepisem w innym miejscu (o zupełnie innej kulturze w tym aspekcie), myśląc, że efekt będzie taki sam.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów