Strona 25 z 27 PierwszyPierwszy ... 152324252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 269

Wątek: zezwierzęcenie myśliwego ? kłusownictwo ?

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    213
    Moja galeria
    pewnie wpływ ma też inna kultura używania różnych rzeczy. Na zachodzie, gdzie ludzie od dawna są przyzwyczajeni do jeżdżenia samochodami i mają odpowiednio rozwiniętą sieć dróg da się normalnie (tzn. spokojnie) jeździć. A u nas w zasadzie prawdziwe samochody są od niedawna, drogi jeszcze w budowie. Więc na drogach - husaria.

Ale mi się po prostu w głowie nie mieści, jak można do czegoś strzelać bez wiedzy do czego się strzela? I to myśliwy?!

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    pewnie wpływ ma też inna kultura używania różnych rzeczy. Na zachodzie, gdzie ludzie od dawna są przyzwyczajeni do jeżdżenia samochodami i mają odpowiednio rozwiniętą sieć dróg da się normalnie (tzn. spokojnie) jeździć. A u nas w zasadzie prawdziwe samochody są od niedawna, drogi jeszcze w budowie. Więc na drogach - husaria.

Ale mi się po prostu w głowie nie mieści, jak można do czegoś strzelać bez wiedzy do czego się strzela? I to myśliwy?!
    Dokładnie.

"Zbyt często mamy do czynienia z tego typu wypadkami..." - stwierdził szeryf hrabstwa Union David Taylor

Na zachodzie i w Stanach Zjednoczonych takie wypadki "się nie zdarzają"...tylko i wyłącznie w Polsce...

Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    ...A jesli dokladniej zbadac statystyki, to sie okaze, ze na glupote nie ma lekarstwa i np. plaskie telewizory sa przyczyna podobnej ilosci wypadkow z udzialem dzieci...
    Zgadza się, na głupotę nie ma lekarstwa. Telewizora do broni bym jednak nie porównywał. To nieco inny przedmiot jakby nie patrzeć, wymagający szczególnego traktowania. Ale podobno w kraju gdzie jest tak rozwinięta tradycja w posiadaniu broni ta kultura obchodzenia się z nią jest bardzo wysoka.
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; 1.03.17 o 17:44
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Siła reputacji
    155
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... Ale podobno w kraju gdzie jest tak rozwinięta tradycja w posiadaniu broni ta kultura obchodzenia się z nią jest bardzo wysoka.
    Alez nie masz racji - w USA jest kompletne dno. Wchodzisz do sklepu, kupujesz shotguna za $150, bierzesz paczke amunicji z polki zaraz obok haczykow na ryby i idziesz z tym do kasy. Za godzine jestes za miastem i walisz do wszystkiego, co sie rusza w krzakach. Czyste barbarzynstwo.
    Nie to co w Polsce, gdzie, zeby moc zapolowac trzeba:

-nawiązac kontakt z pobliskim kołem łowieckim a najlepiej z przedstawicielem zarządu koła i złożenie podania o przyjęcie na staż - dwumiesieczny, podczas ktorego kandydat na myśliwego poznaje wszelkie aspekty łowiectwa. To czas, w którym integrujemy się z członkami koła, bierzemy czynny udział w działalności koła, budowie urządzeń łowieckich, dokarmianiu zwierzyny, polowaniach w charakterze naganiacza lub obserwatora itp.

-pozniej taki kandydat w terminie wyznaczonym przez Zarząd Okręgowy odbywa szkolenie, na którym zdobywa wiedzę praktyczną i teoretyczną z dziedziny łowiectwa. Istnieje możliwość uczestnictwa w kursie jeszcze w trakcie odbywania stażu, nie mniej do samego egzaminu przystąpić można jedynie po zakończeniu stażu.

- Egzamin.
    Egzamin składa się z trzech części:
    Egzaminu pisemnego składającego się ze 100 pytań testowych, w tym 30 pytań testowych z zakresu przepisów dotyczących bezpieczeństwa na polowaniu. Egzamin uznaje się za zdany z wynikiem pozytywnym po uzyskaniu 80% prawidłowych odpowiedzi na pytania testowe, zarówno z zakresu bezpieczeństwa na polowaniu, jak i pozostałych przepisów.
    Egzaminu ustnego podczas, którego osoba zdająca udziela odpowiedzi na wylosowany zestaw 3 pytań z tematyki objętej wymogami egzaminacyjnymi. Komisja egzaminacyjna po naradzie ocenia, odrębnie, odpowiedź na każde pytanie, przyznając punkty od 1 do 5 za odpowiedź prawidłową oraz zero punktów za odpowiedź nieprawidłową lub za brak odpowiedzi. Egzamin uważa się za zdany w przypadku uzyskania łącznie co najmniej 9 punktów.
    Sprawdzianu strzeleckiego, który odbywa się na strzelnicy i obejmuje ocenę praktycznych umiejętności strzeleckich oraz znajomość zasad bezpiecznego i skutecznego posługiwania się bronią. Sprawdzian strzelecki uważa się za zdany z wynikiem pozytywnym w przypadku wykazania się praktyczną znajomością zasad bezpiecznego i skutecznego posługiwania się bronią oraz uzyskania: z broni śrutowej minimum 4 trafień na 10 rzutków ze stanowiska środkowego, podanych na wprost osi myśliwskiej oraz minimum 4 trafień na 10 przebiegów makiety zająca, strzelanej przemiennie. Natomiast z broni myśliwskiej o lufach gwintowanych minimum 3 trafień na 5 strzałów w granicach pól oznaczonych numerami od 7 do 10 do stojącej makiety rogacza, z odległości 100 m, z pozycji stojącej z możliwością użycia podpórki.
    W przypadku uzyskania negatywnej oceny z którejkolwiek części egzaminu kandydatowi przysługuje prawo do dwóch poprawek z każdej części egzaminu w terminie wyznaczonym przez przewodniczącego komisji egzaminacyjnej, nie wcześniej jednak niż w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyniku.

- o zakończeniu wszystkich części egzaminu z wynikiem pozytywnym osoba ubiegająca się o przyjęcie do Zrzeszenia składa deklarację członkowską i wpłaca wpisowe (kwota wpisowego regulowana jest uchwałą Naczelnej Rady Łowieckiej) zarządowi okręgowemu właściwemu dla miejsca stałego zamieszkania.

-Czas na pozwolenie na bron.
    Będąc członkami Polskiego Związku Łowieckiego należy udać się do Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji, gdzie składamy podanie oraz inne wymagane dokumenty, ubiegając się o wydanie pozwolenia na posiadanie myśliwskiej broni palnej. Szczegóły dotyczące wymaganych dokumentów oraz wzorów podań należy szukać na stronach internetowych właściwych Komend Wojewódzkich Policji.

Teraz kolejna przygoda - Policja.
    Etap 1:

PROCEDURA DOTYCZĄCA WYDANIA POZWOLENIA:
    Osoba zainteresowana uzyskaniem pozwolenia na ww. broń powinna mieć ukończone 21 lat.
    Na wniosek Polskiego Związku Łowieckiego pozwolenie na broń do celów łowieckich może być wydane osobie która ukończyła 18 lat.

Wymagane dokumenty:
    1. Podanie adresowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.
    Powinno ono zawierać następujące elementy:
    a) oznaczenie miejscowości i daty
    b) imię i nazwisko wnioskodawcy
    c) datę i miejscowość urodzenia
    d) adres stałego pobytu wraz z kodem pocztowym
    e) nr PESEL, nr dowodu osobistego, nazwę organu wydającego i datę wydania
    f) określenie rodzaju broni o którą wnioskodawca ubiega się
    g) określenie liczby egzemplarzy broni, które wnioskodawca zamierza nabyć i posiadać na pozwolenie, np. jeden egzemplarz broni palnej myśliwskiej śrutowej
    h) określenie celu posiadania broni - w tym wypadku do celów łowieckich
    i) wskazanie miejsca w którym po ewentualnym uzyskaniu pozwolenia broń będzie przechowywana z określeniem sposobu jej zabezpieczenia
    j) podpis wnioskodawcy

Etap 2 - oplaty:

2. Dowód uiszczenia opłaty skarbowej:
    a) tytuł wpłaty “za pozwolenie na broń” w kwocie 242 (słownie: dwieście czterdzieści dwa) zł

Etap 3: Orzeczenie lekarskie i orzeczenie psychologiczne potwierdzające, że osoba może dysponować bronią.

!!! UWAGA !!!
    Orzeczenie lekarskie i orzeczenie psychologiczne stanowi podstawę do wydania pozwolenia na broń przez okres 3 (trzech) miesięcy od daty jego wydania - pamietajmy, zeby sie nie spoznic.

Etap 4 - Zaświadczenie o zdaniu egzaminów w Polskim Związku Łowieckim (zgodnych z rodzajem broni myśliwskiej o którą strona się ubiega). -
    to na szczescie juz mamy.

Etap 5. Legitymacja Polskiego Związku Łowieckiego ważna na rok w którym strona ubiega się o wydanie pozwolenia na broń myśliwską - do wglądu.

Etap 6 - Zakup broni.

Etap 7 - Rejestracja -broń należy zarejestrować w nieprzekraczalnym terminie 5 dni od daty zakupu.

Fakt posiadania zarejestrowanej broni potwierdza się w legitymacji posiadacza broni, którą wystawia organ wydający pozwolenie.

Po tych drobnych formalnosciach mozemy sie w koncu zaczac rozgladac za jakims wolnym terminem i miejscem na polowanie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skoro ta "kultura" posiadania broni jest na takim poziomie w Polsce, to nie pozostaje mi nic innego, niz stwierdzic, ze gosciu zabil tego biedaka z premedytacja, bo po takim odsiewie i procedurach nie ma mozliwosci, zeby przepuscili takiego idiote przez takie drobne oczka sita panstwowej machiny. Urzednik sie nie myli a procedury nie moga byc przeciez niewlasciwe...

Jakby ci bylo malo tego jednego wypadku na polowaniu, to rzuc okiem wstecz ile stron ma ten watek. Jak policzysz wszystkie to dodaj jeszcze te:
    https://niepodajerekimysliwymblog.wo...s.com/wypadki/
    Ostatnio edytowane przez k@czy ; 2.03.17 o 04:27
    Czlonek najgorszego, najstraszniejszego, najokropniejszego, najwiekszego, najgrozniejszego, najpaskudniejszego, najbrzydszego, najdluzszego Forumowego TWA jakie mozesz sobie tylko wyobrazic !!!! A po godzinach: Spammer Spicell Kommando Foken Wulf Destrojer.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    213
    Moja galeria
    k@czy
    poczytaj jeszcze co musisz zrobić, jak już tę broń w domu masz. Albo jak już jej mieć nie chcesz - też nie jest łatwo

Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    K@czy, może Tobie się podoba taka dostępność broni jak w USA, mi nie (dokładniej to nie chciałbym aby tak było w Polsce). Nawet bym zaostrzył w stosunku do osób posiadających broń o obowiązkowe badania lekarskie co 5 lat. Co mają wszystkie procedury do takich powiedzmy wypadków, moim zdaniem nie za wiele. Na głupotę, brak wyobraźni, czy nieszczęśliwy wypadek, się nie poradzi. Czy podobnych wypadków jak te ostatnie, akurat jest więcej w Polsce niż w Stanach, może i tak jest. Nie chce mi się za bardzo szukać, tak naprędce 2 kolejne.
    http://www.tvp.info/27986223/tragedi...jca-z-jeleniem
    http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-sw...ie,192284.html
    Z mej strony to na tyle, bo i do tematu wątka to średnio pasuje.

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    283
    Moja galeria
    W tym przypadku wybieram jednak model amerykański. Uczestnicy polowania świadomie podejmują ryzyko i mają wpływ na to, co się dzieje. Wypadki zdarzają się wszędzie. Strzelanie do przypadkowych emerytów, to trochę inny problem.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ... Strzelanie do przypadkowych emerytów, to trochę inny problem.
    Nie widzę tu żadnej różnicy czy postrzelony jest osobą postronną czy innym myśliwym. Chodzi o pomylenie człowieka z zwierzyną. Podejrzewam też, że prawdopodobieństwo natknięcia się na taką osobę postronną, podczas polowania w Stanach, jest wielokrotnie mniejsze niż u nas.
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; 2.03.17 o 12:44

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Siła reputacji
    171
    Moja galeria
    Witam. Nie rozumiem jak można pomylić człowieka ze zwierzęciem, no chyba, że strzela się do poruszających krzaków, zarośli lub jest się ślepym.

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    462
    Moja galeria
    Nie chcę wierzyć aby tak było dziś:
    ...kiedyś, kiedyś, za mocnego PRL-u w lesie niedaleko mojej miejscowości, Jeden z sekretarzy KP PZPR rozwalił na polowaniu innego z sekretarzy KP PZPR.
    Nic mu oczywiście nie zrobili, bo pomylił z jeleniem. Ten zastrzelony, fakt, musiał być jeleniem, gdy w takich czasach nie zorientował się, że chcą go odstrzelić.
    Przykład z zeszłego lata:
    Idę sobie do Jaskini Mrocznej w Rezerwacie Skalnym Kornuty. Idę zielonym szlakiem, między myśliwymi. A ci chłopcy strzelają sobie między ludźmi. Było sporo rodziców z dziećmi, studentów. Szlak jest popularny i odwiedzany bo prowadzi do wspomnianego rezerwatu, oraz na szczyt Magury Wątkowskiej, gdzie jest pomnik Papieża JPII.
    Żadnych ostrzeżeń, żadnych oznaczeń, po prostu strzelali sobie między ludźmi. Aaa fakt - sami mieli pomarańczowe otoki na kapeluszach.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

| OlyJedi Awatar wyszomir
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    361
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    K@czy, może Tobie się podoba taka dostępność broni jak w USA, mi nie (dokładniej to nie chciałbym aby tak było w Polsce). Nawet bym zaostrzył w stosunku do osób posiadających broń o obowiązkowe badania lekarskie co 5 lat.
    O ile wiem, taki wymóg już od wielu lat w Polsce obowiązuje - i to nie tylko posiadaczy broni myśliwskiej, ale wszelkiej broni palnej w tym również gazowej.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów