Strona 1 z 27 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 269

Wątek: zezwierzęcenie myśliwego ? kłusownictwo ?

Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria

zezwierzęcenie myśliwego ? kłusownictwo ?

w pomyłke ciężko uwierzyć...

Myśliwy zabił króla puszczy

W nocy z 29 na 30 lipca w okolicach Bronikowa (powiat wałecki) myśliwy zastrzelił żubra, potem go poćwiartował, chcąc ukryć tuszę.

Do zdarzenia doszło nocą, przy pełni księżyca. Myśliwy oddał strzał z ambony oddalonej o 95 metrów od zwierzęcia. Myślał, że strzela do dzika. Kiedy zauważył pomyłkę, próbował ukryć tuszę. Siekierą odrąbał mu głowę i tylną część ciała, wrzucając do wykopanego wcześniej w głębi lasu dołu. Resztę próbował ukryć, ciągnąć truchło za samochodem. Nie dokończył, bo zrobiło się jasno albo został spłoszony. Rano powiadomił leśniczego. Prosto z miejsca zdarzenia został przewieziony na policję. Jest w szoku. Tłumaczył, że działał pod wpływem bardzo silnych emocji. Nie wiadomo jeszcze czy ktoś oprócz niego brał udział w tym zdarzeniu.

Myśliwy jest mieszkańcem Wałcza, polował gościnnie na terenie obwodu łowieckiego koła Kaczor. Był trzeźwy i miał pozwolenie na broń.

Byk miał około 12 lat, w kłębie miał blisko 1,8 metra wysokości.

- Szkoda zwierzęcia, to straszna pomyłka. Byk mógł ważyć 800 kilogramów, a dzik około 50 - mówi opiekujący się żubrami żyjącymi na tym terenie Maciej Tracz z grupy roboczej Żubry Zachodniopomorskie Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego.

Wolnościowe stado żyjące w okolicach Mirosławca liczy około 40 sztuk. W styczniu tego roku zastrzelono krowę żyjącą w tym stadzie. Tamten myśliwy również tłumaczył, że pomylił żubra z dzikiem. Za zabicie będącego pod całkowitą ochroną żubra grozi wysoka grzywna lub kara od pół roku do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że myśliwy próbował ukryć tuszę, może zmienić się kwalifikacja tego czynu. O tym jednak zadecyduje prokurator. Podejrzany został zatrzymany. Dodatkowo stanie przed sądem łowieckim, który może go wykluczyć z PZŁ.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu gazetowym „Kuriera”.

Tekst i fot. (kon)

żródlo : http://www.24kurier.pl/W-Gazecie/Mys...-krola-puszczy

Jesli ktos widział dzika i żubra to moze mi wyjaśni jak mozna pomylić dzika z Żubrem ??

Oczywiście o tym ze Żubr znajduje się na liscie gatunków zagrożonych REDLIST jako Vulnerable wspominac nie trzeba

słowem ja pier******e

Ciekawe co dalej. W TVP1 dziś bedzie info - teleekspres lub wiadomości

| OlyJedi
    Mieszka w
    Ełk
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ja mam o "myśliwych"jeden osąd:są to kłusownicy działający legalnie pod egidą PZŁ.Pomylić dzika z żubrem!Kiedyś był przypadek że strzelali do siewnika na polu(ci akurat byli pijani).

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar icelander
    Mieszka w
    Krakuf
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Jest ekipa z okolic Krakowa, która konsekwentnie nadpiłowuje ambony. Słyszałem też o wierceniu w konstrukcji i umieszczaniu kryształków NaOH, który skutecznie osłabia celulozę. Ot, taka drobna forma protestu.
    Kossuth Lajos azt üzente: Utepitesz regimente. Ha még egyszer ezt üzeni, Kupkerekesz hajtasz neni!

| OlyJedi Awatar grizz
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    161
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    w pomyłke ciężko uwierzyć...
    Jesli ktos widział dzika i żubra to moze mi wyjaśni jak mozna pomylić dzika z Żubrem ??
    95 m (długość boiska do piłki nożnej) + noc + las...

Nie zakładałbym z góry, ze pomylić nie można.

Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Oczywiście że można tylko to nie jest robienie zdjęcia ale strzał.

równie dobrze można pomylić człowieka z sarną bo się rusza w krzakach
    Nie działasz w stresie że zwierz Cie zaatakuje masz czas - pomyśl...

Mało tego nie jesteś kapeluchem z ulicy tylko członkiem PZŁ

wiadomo że żyją tam żubry nawet jesli nie chcący to niestety odpowiadać za takowe rzeczy należy

| OlyJedi Awatar Wieprz
    Mieszka w
    Wwa
    Siła reputacji
    117
    Moja galeria
    Mógł się pomylić. Ale czy wolno strzelać nie mając pewności do czego się strzela? Na jakiej podstawie zakładał, że to dzik nie widząc dobrze celu?

A gdyby tu na przykład przechodziła wasza matka?!

Pomijam kwestie etyczne związane ze strzelaniem jako takim.

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Siła reputacji
    169
    Moja galeria
    Zezwierzęcenie myśliwego - hmmm, mnie to nie dziwi, szczerze pisząc to nie mam zbyt wielkiego wyobrażenia o "morale" ludzi zabijających zwierzęta dla sportu, przyjemności, czy bycia w jakiejś "elitarnej" społeczności.
    Hehe - myślał, że strzela do dzika, jakby zabicie dzika było godne pochwały, a żubra już nie. Dodatkowo sąd łowiecki się nim zajmie..., ech.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

| OlyJedi Awatar suchar
    Mieszka w
    Wa-wa
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Zezwierzęcenie myśliwego - hmmm, mnie to nie dziwi, szczerze pisząc to nie mam zbyt wielkiego wyobrażenia o "morale" ludzi zabijających zwierzęta dla sportu, przyjemności, czy bycia w jakiejś "elitarnej" społeczności.
    Hehe - myślał, że strzela do dzika, jakby zabicie dzika było godne pochwały, a żubra już nie. Dodatkowo sąd łowiecki się nim zajmie..., ech.
    Zezwierzęceniem jest już właśnie samo zabijanie dla sportu, czy z powodu innych niskich pobudek. To powinno być zakazane.

A poza tym, to moja matka siedzi z tyłu
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wieprz Zobacz posta

A gdyby tu na przykład przechodziła wasza matka?!
    .
    matka siedzi z tyłu

| OlyJedi Awatar grizz
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    161
    Moja galeria
    To czy powinien strzelać nie wiedząc co ma na celowniku jest jednak inną sprawa niż czy mógł pomylić dzika z żubrem.

Lepiej nastawiać się na rozważanie pierwszego elementu niż drugiego, bo ten dość łatwo obalić.

Co do łowiectwa, to tak jak z alkoholem - wszystko dla ludzi, byle z głową.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów