Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: E-520 problem z AF?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar maj0nez
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Ch stad mój post.
    Nie wiem czy w naszym słowniku jest takie słowo Google mi mówi że chodzi o stad po niemiecku miasto.

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    nawet przy szeroko otwartej przysłonie i sporym ISO
    A co ma piernik do wiatraka? Obiektyw ostrzy na pełnej dziurze a AF od ustawionego ISO nie zależy. Nawet jak korzystasz z AF na kontrast z matrycy. Polecam bardziej "poznać" aparat, choćby czytając instrukcję. Z tego co piszesz poznanie jest raczej na poziomie mojego znajomego który wali lampą wbudowaną na obiekt 50 metrów dalej... a ma swojego Canona ze dwa lata, no ale lustro... Wcale się nie wyśmiewam - jak będziesz wiedział co aparat potrafi i jak go używać - dużo więcej z niego wyciśniesz.

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Na próbę podłączyłem lampę błyskową ale aparat dalej miał z tym problemy a na MF działał poprawnie.
    A to ciekawe, bo lampa doświetla "kratką" (przynajmniej FL-36 - zakładam że włączyłeś doświetlanie...) i mnie na gładkiej ścianie łapie po ciemku... oczywiście jak jest za jasno całe świecenie na nic. Działanie na MF to najwyżej sprawdza czy silniczek chodzi i czy masz celne oko, porównaj sobie z LV.

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Nie wiem czy to istotne ale ostatnio w mieście podczas fotografowania podniosłem lustro do oka i zauważyłem, że ciągle się świeci w wizjerze laser od AF a od ostatniego zdjęcia minęła dobra chwila - dopiero wyzwolenie migawki naprawiło to.
    Nie laser a dioda. Ale to dziwne faktycznie... pod warunkiem że palec Ci się nie omsknął i nie wcisnąłeś przypadkiem guzika wyboru punktu AF (nie wiem co się pokazywało na wyświetlaczu w wizjerze, więc pewności nie mam).
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Ok- temat można uznać za zamknięty bo na pytanie dlaczego było a nie jest dostaję porady interpunkcyjne itd...

    Jak jutro nie będzie działał w moim studio (kuchni) tak jak w zeszłym tygodniu i poprzednim itd... to poleci do serwisu.



    @Moominek szerzej otworzyłem przysłonę bo mam ciemnego kita a to podobno pomaga AF. ISO fakt niepotrzebnie
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    a moze cos przestawiles w aparacie i nie zrobi jak nie zlapie ostrosci.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez maj0nez Zobacz posta
    Nie wiem czy w naszym słowniku jest takie słowo Google mi mówi że chodzi o stad po niemiecku miasto.
    Gogle sie nie zna.Miasto to Stadt
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 3.08.10 o 23:00 Powód: Automatyczne scalenie postów

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    a moze cos przestawiles w aparacie i nie zrobi jak nie zlapie ostrosci.
    Dałem reset i na wstrzymanie jutro zobaczę czy pomogło.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Ok- temat można uznać za zamknięty bo na pytanie dlaczego było a nie jest dostaję porady interpunkcyjne itd...

    Jak jutro nie będzie działał w moim studio (kuchni) tak jak w zeszłym tygodniu i poprzednim itd... to poleci do serwisu.



    @Moominek szerzej otworzyłem przysłonę bo mam ciemnego kita a to podobno pomaga AF. ISO fakt niepotrzebnie
    Nie da się otworzyć szerzej dla af, bo ostrzy na pełnej dziurze a domyka przy robieniu foty. Były takie myki że po wciśnięciu przycisku zwalniania obiektywu robi się ciut jaśniej ale af wtedy już nie ma. Chodzi o to że im większy maksymalny otwór względny, tym lepiej działa af z detekcją fazy.

    Ale skoro piszesz że działało a teraz nie chce, to naładuj baterię (mnie na słabej gorzej działa af), zrób reset i spróbuj znowu. Jeżeli dalej odmówi posłuszeństwa - serwis. Aha - problem jest taki sam na kilku obiektywach?
    Wyklikane z mobilka

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    Ale skoro piszesz że działało a teraz nie chce, to naładuj baterię (mnie na słabej gorzej działa af), zrób reset i spróbuj znowu. Jeżeli dalej odmówi posłuszeństwa - serwis. Aha - problem jest taki sam na kilku obiektywach?
    Wyklikane z mobilka
    Bateria faktycznie jest już słaba - naładuję, jeszcze jeden reset i zobaczę co będzie.

    Pzdr
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Posty
    168
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Miałem ten sam problem. Winna bateria NO NAME. Po naładowaniu wróciło do normy. Na Olympusowej baterii tego nie mam. Pozdrawiam.

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    napisales ze PO ZMIANIE OBIEKTYWU moze tu chodzi o odleglosc ostrzenia? moze aparat znajdowal sie za blisko blatu ???
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  10. #20
    | OlyJedi Awatar lukasz78
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    347
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Dałem reset i na wstrzymanie jutro zobaczę czy pomogło.
    Po resecie będziesz miał ustawienia domyślne a na nich aparat nie zrobi zdjęcia jeśli AF nie potwierdzi ostrości. Zrobi w trybie MF.

    Połóż gazetę na tym blacie i sprawdź czy z tej samej odległości i przy tym samym świetle Ci AF złapie ostrość.

Podobne wątki

  1. Problem z 560UZ, w czym problem, ile to może kosztować?
    By damian81293 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 4.02.10, 18:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.