Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Moje pierwsze zdjęcia

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Moje pierwsze zdjęcia

    Zamieszczam kilka zdjęć z mojego niedawnego pobytu w Cisnej proszę o krytykę tylko nie za ostro bo to moje pierwsze zdjęcia na lustrzance cyfrowej Olympus E-420
    1.

    2.
    3.
    4.
    5.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar rol6
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Skórzewo/Poznań
    Posty
    1.550
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Witaj na forum,

    Jak na początek nie będzie za ostro...

    Dla mnie wszystkie zdjęcia są niestety nadmiernie naświetlone co świadczy o tym, że były wykonywane w pełnym słońcu, a to nie jest najlepsze dla efektu.

    Uwagi do jedynki i piątki. Gdy fotorafujesz krajobraz to staraj się eliminować z kadru elementy cywilizacji. W przypadku jedynki słup i druty można było wyeliminować przez lepsze kadrowanie. W piątce efekt psuje moim zdaniem łąka na pierwszym planie - można ją było trochę przyciąć by usunąć badyle u dołu kadru.

    Gdy fotografujesz natomiast przyrodę to staraj się by fotografowany obiekt dominował w kadrze i niestety ... by uzyskać dobry efekt musisz zniżyć się do ich poziomu, często położyć się na ziemi.

    Ale nie przejmuj się, początki bywają trudne, czym nie należy się zrażać tylko doskonalić swój warsztat.

    W każdym razie życzę wszystkiego dobrego.
    OMD, kilka puszek i wiadro słoików

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Siema
    No pierwsze to moje klimaty, gory itd. Jednak rzuca sie w oczy to co powiedzial ~rol6, co do ala'makro to staraj sie znizyc do poziomu np. takiej jaszczurki czy biedronki czy co tam bedziesz fotografowal, nawet jak robisz zdjecia dziecku to z jego poziomu.

    Staraj sie jak najbardziej oczyscic kadr, to nie widz ma go oczyszczac i szukac co chciales pokazac. Zakladam ze masz 14-42 i na tym koniec... Wedlug mnie inwestycja w 40-150 jest nie odzowna... te 400zl nawet ja wydalem gdzie nie zabardzo lubie wydawac pieniadze (kto lubi... :P )

    Chetnie tu jeszcze zagladne jeszcze kiedys
    Pozdrowka

    PS: Jak kadrujesz zdjecia to oprocz ustawienia obiektu w kadrze to trzeba (ja przynajmniej tak robie) patrz sie po bokach, w rogi. Szukaj na sile wrecz czegos co moze przeszkodzic, zaklocic porzadek w zdjeciu
    Ostatnio edytowane przez Czaroz ; 24.07.10 o 22:44
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    co "żywych" zdjęć to starałem się jak najbliżej ich znaleźć tym bardziej że, ta jaszczurka jakoś nie miała mi ochoty pozować i ciągle biegała i znajomi mieli ze mnie ubaw jak biegałem z aparatem przy samej żeby udało mi sie ją złapać, co do cywilizacji nie dałem rady ominąć tych przewodów i racja zdjęcia wykonywane w pełnym słońcu i jeśli dobrze sie orientuje to za jasność odpowiada iso a ono miałem juz na najniższym poziomie jaki mogę w tym aparacie ustawić. Właśnie teraz siedzę i szukam obiektywu w necie. Dziękuję za cenne uwagi i jak bede miał coś nowego to napewno zamieszczę. Pozdrawiam

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arni445 Zobacz posta
    Właśnie teraz siedzę i szukam obiektywu w necie.
    Obiektyw Ci nie pomoze,poszukaj dobrej ksiazki.Ten co masz starczy Ci na dlugo,i tak nie jestes w stanie narazie wyciagnac z niego wszystkiego.

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ja wiem o tym ze jak kupie obiektyw to nie będę robił od ręki super zdjęć ale jednak doszedłem do wniosku ze przydał by mi się jakiś teleobiektyw. Jaką książkę polecasz?

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arni445 Zobacz posta
    JJaką książkę polecasz?
    Ja zyczynalem od Dederki-Oswietlenie w fotografi-na niej zakonczylem edukacje.Pozniej to juz z musu inne przegladalem.Jak tej od ktorej ja zaczynalem nauczysz sie na pamiec-to wiecej Ci nie potrzeba,wystarczy instrukcja od aparatu-tez na pamiec.

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Mam jeszcze takie 2 ujęcia tego miejsca ze zdj. nr 5

    6.

    7.



    Mam jeszcze pytanie: jak robić zdjęcia nocnego nieba, coś się tam bawiłem przesłoną i naświetlaniem ale nie za ladne mi to wyszło.
    Ostatnio edytowane przez arni445 ; 24.07.10 o 23:48

  9. #9
    kowalikster
    Gość
    Pokaż jak Ci wyszło a coś będzie można podpowiedzieć.
    Książkę sobie zakup tak jak Mirek Ci radzi, albo skorzystaj z jakiś poradników w sieci, np. http://www.szerokikadr.pl/poradnik/

  10. #10
    | OlyJedi Awatar rol6
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Skórzewo/Poznań
    Posty
    1.550
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Przy odrobinie szczęścia i dobrej woli możesz trafić na "Szybki kurs fotografii" na DVD przygotowany przez naszego forumowego kolegę RadioErewan, który w prosty i przejrzysty sposób uczy posługiwania się aparatem.

    DVD jest bardzo dobre, ale książki również warto poczytać...
    OMD, kilka puszek i wiadro słoików

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjęcia
    By kibic1927 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 5.01.10, 09:10
  2. Moje pierwsze zdjęcia
    By byrkat in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.09.09, 16:39
  3. Moje pierwsze zdjęcia E-510
    By Andrzej.Sm in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29.09.08, 11:57
  4. Moje pierwsze zdjęcia z E-1
    By Magus in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18.06.05, 15:27
  5. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.