Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: SP 600 UZ - kilka pytań.

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    SP 600 UZ - kilka pytań.

    Witam
    Niedawno, po przeczytaniu wielu testów oraz pozytywnych opini zakupilem ten model olympusa. Wcześniej miałem kompakt kodaka. Problem polega na tym że zdjecia w pomieszczeniach są średniej jakości, często rozmazane.(podwójna stabilizacja to chyba jakaś ściema) Również tryby fotografowania nie sprawdzają się. Ma ktoś ten aparat ? i podobny problem ? może to kwestia ustawienia aparatu ?
    Kolejna rzecz( nie wiem czy to wada, czy zaleta) - to kolory na zdjęciach. Są dokładnie takie same jak w rzeczywistości - tzn. obraz na zdjęciu taki jaki widzimy na zewnątrz. Gdy przeglądam galerie widzę sporo zdjec o pięknych, wyrazistych kolorach - chyba że to kwestia obróbki na komputerze?

    Poza tym ok, szczególnie tryb macro spisuje się świetnie. Filmy również zaskakująco ładne.

    Postaram sie porobić zdjecia w różnych sytuacjach i dać do oceny.

    Pozdrawiam

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Przeczytałeś instrukcję?

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Tak czytałem. Zapomniałem wczesniej dodać że z lampą jest dużo lepiej w pomieszczeniach, nawet w dzień.

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    O kolorkach też tam znajdziesz...

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    właśnie nic specjalnego nie znalazłem. Są jedynie wyjaśnione niektóre hasła np. głębia ostrości, ekspozycja, ustawienie ostrości... W aparacie nie ma trybu manualnego tylko automat. Może jestem zabardzo wymagający... oceńcie sami

    Przykladowe foty:


    macro: (tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń)
    Ostatnio edytowane przez sp600uz ; 19.07.10 o 21:36

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    u mnie zdjęcia wychodzą podobnie, szumi nawet na iso100, jako ze to nowość myślałem ze technicznie będzie dużo bardziej zaawansowanym aparatem a okazuje sie ze wiele starych modeli serii C robi dużo lepsze zdjęcia. Wszystkie tryby fotografowania w tym modelu to porażka na całej linii podobnie jak ostrość, szkoda że jest to aparat do sprzedania a nie robienia zdjęć...
    Ostatnio edytowane przez stworek ; 20.07.10 o 22:55

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    680
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stworek Zobacz posta
    jako ze to nowość myślałem ze technicznie będzie dużo bardziej zaawansowanym aparatem
    Przeciez to malpa z duzym zoomem (jak i sp-800). Point&shoot maja robic zdjecia, a nie dawac super efekty - tak jest jak sie nie czyta specyfikacji. Programy tematyczne sa faktycznie do kitu, ale cos trzeba kupujacemu pokazac. Kiedys bylo i kilka (portret, krajobraz, sport, nocne), a teraz bez min 20 nie ma sie co pokazywac po klient chce ynteligencji.
    A co do zdjec, to moj e510 tez przepalilby takie podworko na auto. A, i c-720 tez dawal szumy na niskim iso, ale lepiej to niz nibieska jednolita plama
    4/3: E510, E410; m4/3: E-PM1

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    w sumie foce od roku E420, w tym hobby od kilku lat miałem kilka Olków więc dużym zaskoczeniem jest dla mnie coś co właśnie zrobiła firma wypuszczając ten model, takich zdjęć spodziewałbym się po Medionie, Easypix czy jeszcze innym wynalazku ale Olympus to w końcu czołówka jesli chodzi o kompakty więc poszedłem jak w dym i go kupiłem, raczej będę reklamował do skutku...

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    680
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jakby do tych trzech zdjec zalozyc polara, to by i kolorki byly, i niebo nie bylo przejarane... Nikt nie przyjmie reklamacji pod haslem 'daje naturalne kolory a ja chce takie jak w internecie'.
    Od tego sa programy do edycji. Mozna np wyciagnac niebo ktorego na pierwszym zdjeciu nie bardzo widac:

    Ostatnio edytowane przez krzysiekz ; 21.07.10 o 09:59
    4/3: E510, E410; m4/3: E-PM1

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    tak tylko on nie daje naturalnych kolorów nawet w połowie, wszystkie są zamglone i zaszumione nawet na iso100, do tego są nie ostre w całym kadrze. Owszem można edytować i podciągnąć każde z nich, niektórym poświęcić wiecej czasu innym mniej ale nie o to chodzi. Wklejam dwie fotki poglądowe bo oczywiście większość tak wygląda:

    i jedną poglądową z MT409 Horus firmy MediaTech który był moja pierwszą cyfrówką bodajże w 2003 roku:

    żenada...

Podobne wątki

  1. Kilka pytań o e-510
    By muszyk in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28.06.09, 23:31
  2. kilka pytań...
    By leviatan in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 4.08.07, 18:54
  3. Kilka Pytań.
    By rabit89 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23.06.06, 09:35
  4. E 500 i kilka pytan......
    By agamg in forum E-System
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 10.02.06, 19:45
  5. C-765 kilka pytań
    By aga77 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 9.11.04, 19:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.