Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: 28 zdjęć: Olympus Zuiko 7-14 mm 4.0 ED i E620

  1. #1
    | OlyJedi Awatar KubaZowsik
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    28 zdjęć: Olympus Zuiko 7-14 mm 4.0 ED i E620

    Witam,

    zapraszam do obejrzenia (i zapisania na dysk) 28 fotografii testowych wykonanych (w różnych miejscach) obiektywem Olympus Zuiko Digital 7-14 mm 1:4 ED zapiętym na Olympusa E620.

    http://fotoblog.zowsik.com/2010/07/o...ia-testowe-28/

    Pozdrawiam, Kuba.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar szambonur
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Zakopane
    Posty
    221
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dzięki prosiłem kiedyś pod innym wątkiem o testowe foty... Ja w tym szkiełku jestem zakochany... Ta 7-14 musi być kiedyś moja...

  3. #3
    | OlyJedi Awatar KubaZowsik
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    szkiełko na prawdę zacne !! Aby mieć największy fun z fotografowania nim, konieczny jest Olek z obracanym ekranem

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Roby
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    tak fun funem ale cena tego szkiełka to wiadro lodowatej wody na nie jedną głowę

    zdjęcia fajne

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar icelander
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Krakuf
    Posty
    999
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Owszem, jest to wiadro lodowatej wody, ale 7-14 i Zd 50/2 są najszybciej zarabiającymi obiektywami:
    7-14 kupiłem z USA kiedy dolar rekordowo nisko spadł poniżej 2 zł. Za szkiełko zapłaciłem mniej niż 4 kzł. W ciągu miesiąca robiłem dokumentację wnętrza kościoła, co zamortyzowało 50% kosztów zakupu. W ciągu niecałego roku 7-14 zarobił na siebie i na wiele innych rzeczy
    ZD 50 z kolei zwrócił się po jednym zleceniu - katalog europejski wystawy Fossil-art.

    7-14 okazał się też genialnym obiektywem do podziemi oraz do islandzkich krajobrazów.
    Kossuth Lajos azt üzente: Utepitesz regimente. Ha még egyszer ezt üzeni, Kupkerekesz hajtasz neni!

  6. #6
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roby Zobacz posta
    tak fun funem ale cena tego szkiełka to wiadro lodowatej wody na nie jedną głowę
    Kupiłem go na Allegro za 3200, po tygodniu poszła druga sztuka za 2800. To już kubeł letniej wody, do wytrzymania nawet jak nie zarabia na siebie (IMHO).
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  7. #7
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Wszystkie zacne szkła niestety kosztują. Już takie hobby.

    ZD 7-14 miałem okazje "potestować" jakiś czas temu. Owszem, zacne jest. Jednak na moje potrzeby i przede wszystkim budżet ZD 9-18 spełnia swoje zadanie w zupełności. Niekoniecznie trzeba myśleć od razu o zakresie 7-14.

  8. #8
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Nie zgodzę się z poprzednikiem - 9-18 jest tylko namiastką 7-14; inna klasa i niestety też inna kasa, pomimo tego jestem przekonany, że kupię sobie to świetnie skorygowane szkiełko.
    A natenczas ćwiczę sobie od czasu do czasu pracę z tym zacnym szkiełeczkiem, niestety pożyczanym tylko czasem na kilka dni.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #9
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Nie zgodzę się z poprzednikiem - 9-18 jest tylko namiastką 7-14; inna klasa i niestety też inna kasa, pomimo tego jestem przekonany, że kupię sobie to świetnie skorygowane szkiełko.
    To inne obiektywy, jeżeli ktoś potrzebuje ZD 7-14 do poważnego pstrykania wnętrz czy architektury, ale chce przyoszczędzić i zakupi ZD 9-18, faktycznie będzie mieć tylko namiastkę - nie ta szerokość, jakość optyczna, korekcja. Dla mnie to jednak całkiem inne obiektywy, ZD 9-18 ma swoje walory, mało tego w niektórych sytuacjach lepiej się sprawdzi od ZD 7-14. Tańszy obiektyw to takie amatorskie, wycieczkowe, szerokie szkiełko. Jest małe i lekkie, całkiem fajne optycznie i łatwo można w nim stosować filtry - polara czy szare połówki, co jest dużym walorem względem większego szkła.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Z tymi zdjęciami jest coś nie tak , jakość koszmarna.
    Chyba w aparacie włączona była auto gradacja, a i z ostrością jest nie najlepiej. Nie chce mi się wierzyć, że ten obiektyw daje tak kiepski obrazek. Przydały by się RAWy.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 3.07.10, 23:50
  4. Mam e620...
    By RadioErewan in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17.03.09, 23:50
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.