Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: 50mm f/1.8 manualny

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    50mm f/1.8 manualny

    Przymierzam się do kupna obiektywu 50mm f/1.8 manualnego (wychodzi po prostu zdecydowanie taniej). Posiada może ktoś taki obiektyw, albo miał okazje go wypróbować ?
    Chciałabym dostać jakieś opinie na jego temat i zastanawiam się też, czy brak AF jest bardzo wkurzający przy portretowaniu .
    Z tego co wiem, jest też potrzebny do niego adapter lecz nie mogę znaleźć go na allegro . Z pewnością jest na e-bay, ale nie jestem przekonana co do sprowadzania go z zagranicy . Może jest jakieś miejsce gdzie mogłabym go nabyć ?

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Rozumiem że chodzi o Zuiko. Znajdziesz adapter na Allegro spokojnie, OM-4/3. W portretach problemu nie ma, bo masz czas żeby spokojnie wyostrzyć na powiększeniu LV. Są też adaptery z potwierdzeniem ostrości, ale drogo. Aha, jeżeli nie lubisz efektu "zmiękczenie ostrości" to zapomnij o f/1.8, 2.8 jest już ok, a od 4 to żyleta. Miałem i sprzedałem bo bardziej mi zależało na jakości w okolicach f/2 a tu wygrał Helios.
    Wyklikane z mobilka

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez myfolly Zobacz posta
    Przymierzam się do kupna obiektywu 50mm f/1.8 manualnego (wychodzi po prostu zdecydowanie taniej). Posiada może ktoś taki obiektyw, albo miał okazje go wypróbować ?
    Chciałabym dostać jakieś opinie na jego temat i zastanawiam się też, czy brak AF jest bardzo wkurzający przy portretowaniu .
    Z tego co wiem, jest też potrzebny do niego adapter lecz nie mogę znaleźć go na allegro . Z pewnością jest na e-bay, ale nie jestem przekonana co do sprowadzania go z zagranicy . Może jest jakieś miejsce gdzie mogłabym go nabyć ?
    Adapter z potwierdzeniem ostrosc (mozna kupic tez taki, z ktorym nie masz potwierdzenia ostrosci):
    http://www.allegro.pl/item1125326822...lympus_om.html

    Wg. mni epotwierdzenie ostrosci przy portretach nie jest tak wazne, tak samo jak AF. I tak sie cyzeluje ujecie, nie nalezy sie spieszyc. Mozna ostrzyc na oko. Kwestia jest tez taka, jaki korpus masz? Przez wizjer to tylko chyba E-30 i E-3 daja rade. Reszta moze posilkowac LiveView.


    Thomasso
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  4. #4
    Awatar gcw
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    31
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Ja bym jednak polecał wydać trochę więcej na adapter z potwierdzeniem ostrości. Korzystam z tego obiektywu właśnie z takim adapterem podpiętym do e-620 i celność to 99%( troszkę sobie nie radzi gdy jest bardzo ciemno). Nawet da się spokojnie robić zdjęcia gdzieś na ulicy, kiedy trzeba szybko ustawić ostrość. Ostrzenie na ekranie LV sprawdza mi się tylko w Penie (w lustrze jest to po prostu mało wygodne)

    Przykładowe foty
    P7087395wtmk sur Flickr : partage de photos !@@AMEPARAM@@http://farm5.static.flickr.com/4078/4774483913_e016da131b_m.jpg@@AMEPARAM@@4774483913@ @AMEPARAM@@e016da131b
    P7077285 sur Flickr : partage de photos !@@AMEPARAM@@http://farm5.static.flickr.com/4138/4771198616_3f68930a09_m.jpg@@AMEPARAM@@4771198616@ @AMEPARAM@@3f68930a09
    P7087396wtmk sur Flickr : partage de photos !@@AMEPARAM@@http://farm5.static.flickr.com/4076/4774484643_56f81a0b20_m.jpg@@AMEPARAM@@4774484643@ @AMEPARAM@@56f81a0b20

  5. #5
    | OlyJedi Awatar kojut
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Navan
    Posty
    73
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Ja też go używam z e-420 i faktycznie przez wizjer jest ciężko złapać ostrość, ale LV + 7x zoom daje radę. Co do nabycia, ja swój kupiłem na e-Bay. Wybór był i (chyba) jest duży. Ceny przystępne(zapłaciłem około 10 funtów z przesyłką)
    Ostatnio edytowane przez kojut ; 14.07.10 o 11:57

  6. #6
    | OlyJedi Awatar kasiulap
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    kaliska prowincja;)
    Posty
    78
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Polecam na tej stronce http://www.fotografowac.pl/obiektywy...-50mm-f18.html jest sporo informacji o obiektywach (swoją drogą, chyba gdzies z forum to wyhaczyłam). Ja mam akurat ten obiektyw co w linku, fajna zabawka, za mały koszt np. do fotek owadów, kwiatków i innych duperelek. 1.8 daje duże rozmycie, co nie każdemu do gustu przypada, poniżej 2 fotki z Pentacona
    Cancan...

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar pmfoto
    Dołączył
    Aug 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    74
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Wszystko zależy od tego, jaką masz matówkę w aparacie, jeśli masz ciemną i do tego mały wizjer to przy 1,8 łatwo minąć się z ostrością (tu przydaje się potwierdzenie ostrości na przejsciówce) ale na pewno warto spróbować. Ja używam często heliosa z cyfrowym body i jestem bardzo zadowolony z tego szkła, zdecydowanie bardziej przypada mi do gustu to, co wychodzi przykładowo z heliosa, niż z plastikowych AF. W portrecie (tak jak już ktoś wcześniej pisał) nie potrzebujesz AF bo masz czas na zaplanowanie ujęcia i wyostrzenie. Chyba, że masz niecierpliwą modelkę/modela.

    Pozdr.
    OM1

  8. #8
    Toster_88
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez myfolly Zobacz posta
    Przymierzam się do kupna obiektywu 50mm f/1.8 ...
    Ja tylko do tej części wypowiedzi się odniosę

    http://forum.stock-photo.pl/ - spory zasób informacji. Jeszcze chyba było forum olympusa z koncóweczką .ru poświęcone m42.

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    Rozumiem że chodzi o Zuiko. Znajdziesz adapter na Allegro spokojnie, OM-4/3. W portretach problemu nie ma, bo masz czas żeby spokojnie wyostrzyć na powiększeniu LV. Są też adaptery z potwierdzeniem ostrości, ale drogo. Aha, jeżeli nie lubisz efektu "zmiękczenie ostrości" to zapomnij o f/1.8, 2.8 jest już ok, a od 4 to żyleta.
    Moominek, miałeś widocznie walnięty egzemplarz. Ten obiektyw jest ostry od pełnej dziury. Bardzo ostry w moim przekonaniu. Ostrzejszy od Zuiko 50/1.4 - mój ulubiony obiektyw, a ten jest wystarczająco ostry na pełnej dziurze - zatem Zuiko 50/1.8 będzie ostrzejszy.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Wszystko zależy od potrzeb, Rafale : ) Mi tam i 50/1.4 i w 50/1.8 ostrości aż nadto na pełnej dziurze : )

Podobne wątki

  1. obiektyw manualny 135 mm
    By psemo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 14.07.11, 10:46
  2. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6.06.11, 21:03
  3. Manualny Nikkor 80-200 na u4/3
    By PiterM in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13.02.10, 18:34
  4. Tryb manualny
    By fidel_c in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23.03.09, 00:08
  5. 14-54mm a 50mm Macro - na 50mm ogniskowej
    By Draxan in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 29.06.08, 07:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.