Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 64 z 64

Wątek: Jaką kartę graficzną do obróbki zdjęć ?

  1. #61
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    354
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Dlaczego koniecznie nvidia?

  2. #62
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jacek00 Zobacz posta
    Dlaczego koniecznie nvidia?
    Linux™


    Chyba,z ę intel coś fajnego wypuścił co ma hdmi i wydoli flasha w FF@fullhd

  3. #63
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Panowie A Radeon 5450 na pasywie ma sens?, nie gram w gry, tylko do obróki, to ma ponoć najniższe TDP przy jakieś tam wydajności. Problem w tym ze procek, pamięci i 5 HDD mi się grzeją i nie chciałbym zwiększać kompa...

    Mam fioła na punkcie hałasu.

    Proszę o radę
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  4. #64
    | OlyJedi Awatar lukasz78
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    347
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Ati dawno nie miałem więc nie powiem nic censownego.
    Kart z układami Nvidii z technologią CUDA można użyć do obróbki foto i video.
    Potrafi dać niezłego kopa. Oprócz tego mają PhysX, PureVideo HD i akcelerację Flasha od wersji 10.1

    Wyciszanie komputera to ciekawa hobby.
    1.Podstawa to dobra obudowa, duża i zbudowana z grubej sztywnej blachy = droga. Nowsze obudowy mają możliwość zamocowania zasilacza na dole, chwyt chłodnego powietrza od spodu. Zaleta - jeśli zasilacz chłodzony jest wentylatorem sterowanym temperaturą to szansa że wejdzie na wyższe obroty jest bardzo mała.
    2.Zasilacz. Dużej mocy i jak najwyższej sprawności. Dużej mocy, żeby nie musiał pracować na 100% swoich możliwości. Im wyższa sprawność tym mniej energii zamieniane jest na ciepło (w dużym skrócie). Są zasilacze chłodzone pasywnie = drogie.
    3.Elementy chłodzone pasywnie. Im więcej takich tym ciszej.
    Radiatory na pamięciach-jeśli się mocno grzeją.
    Na CPU radiator o dużej powierzchni z heatpipami+wolnoobrotowy wiatrak.
    4.Dyski HDD i SSD. Najciszej i niestety najdrożej = system na dysku SSD, magazyn na dyskach tradycyjnych. Zarządzanie energią pozwala na zatrzymanie dysków po zadanym czasie bezczynności i włączenie kiedy będą potrzebne. Jeśli to możliwe dysk można położyć na spodzie obudowy na czymś miękkim. Zamocowany do obudowy jest głośniejszy ale oddaje temp. na blachę.
    5.Porządek w obudowie. Wszelkie kable taśmy i przewody układamy tak żeby nie utrudniały przepływu powietrza.
    6.Inne. Bitumiczne masy wygłuszające. Można użyć takich jak do car-audio lub tańszych z allegro. Zwiększą masę obudowy,przez co zmiejszają drgania przenoszone na blachę, tłumią szumy ale zatrzymują ciepło.
    Speedfan. Darmowy program pozwalający ustalić zakres prędkości wentylatorów od 0 do 100% w wybranym przez użytkownika zakresie.
    W skrócie: po osiągnięciu ustalonej temperatury, prędkość wentylatorów (pojedynczych lub w grupach) zostanie ustawiona na ustalonym przez użytkownika poziomie. Po schłodzeniu prędkość jest zmniejszana. Działa z większością płyt głównych.
    Ciche wentylatory = niekoniecznie drogie. W obudowie musi być ruch powietrza.

Podobne wątki

  1. Jaką karte CF do C5060
    By ADAM12 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15.04.05, 22:53
  2. Jaką kartę do Oli 5060
    By Zuza in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 2.02.05, 20:45
  3. Jaką macie kartę?
    By luc4s in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18.09.04, 13:45
  4. Jaką kartę posiadacie?
    By luc4s in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26.07.04, 21:25
  5. jaka kolejność obróbki
    By Bulva in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 6.07.04, 17:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.