Strona 1 z 41 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 405

Wątek: Pierwszy ślub/wesele - dylemat.

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    34
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Pierwszy ślub/wesele - dylemat.

    Witam
    Otóż otrzymałem ostatnio "propozycję nie odrzucenia" :] - mam robić zdjęcia na ślubie/weselu przyjaciółki. Ze ślubną sesją sobie poradzę, problemem może byc fotografowanie w kościele i sali. Mam jednak trochę czasu, na ćwiczenia na sucho. Zdaję sobie jednak sprawę, że będzie konieczna rozbudowa sprzętu, a jestem dość ograniczony finansowo. I tu pojawiaja się dwa problemy:
    1. Zewnętrzna lampa błyskowa : czy FL-36R czy odgrzebywać starą lampę od Zenita i bawić sie w jakieś dodatkowe urządzenia zmieniające napięcie (o ile to w ogóle możliwe) - w tym drugim przypadku więcej pieniędzy zostanie na ew. obiektyw.
    2. Obiektywy - Posiadam zestaw E520 - 14-42 mm 3.5-5.6, 40-150 mm. Plus Heliosa 44M ew. może jakiś manualny ZD w najbliższym czasie. Czy jest sens dokupywać do tego np.: Zuiko Digital 25 mm f 2.8, bądź w ostateczności Zuiko Digital 9-18 mm ?? Czy lepiej zostać na razie przy kitach i porządnej lampie??

    Poszperałem trochę po forum, ale przyznam szczerze nadal mam mętlik w głowie :/

    Pozdrawiam
    grafzero

  2. #2
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Kup metza AF48 --> tanio a dużo mocy i jak zostanie kasy to ZD14-54 a nalepiej sprzedaj co masz kup Nikona z jakimś kitem + 35 +flash
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    W ramach prezentu ślubnego zrzucić się ze znajomymi na fotografa?

    Eksperymentowanie na znajomych jest złe. Sądząc, zaś po powyższym poście, to będzie właśnie mocne eksperymentowanie.

    Ale jakbyś jednak się uparł:

    fl36 w połączeniu z ciemnymi kitami, nie wyrobi się, chyba, ze trafisz na wyjątkowo doświetlone pomieszczenia.

    Manualna lampa - tu trzeba mieś umiejętności... i doświadczenie.

    zd25 - nie ma sensu w takich zastosowaniach.

    9-18 też specjalnie nie pomoże.


    kupić 14-54 + fl50 (od biedy fl36)

    Jednak cały czas zachęcam do rozważenia propozycji z pierwszego zdania.

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    34
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MicSzu Zobacz posta
    Kup metza AF48 --> tanio a dużo mocy i jak zostanie kasy to ZD14-54 a nalepiej sprzedaj co masz kup Nikona z jakimś kitem + 35 +flash
    Pozostanę jednak przy Olku Ale dzięki za radę. Tej lampy nie brąłem pod uwagę będę się musiał jej przyjrzeć

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    W ramach prezentu ślubnego zrzucić się ze znajomymi na fotografa?

    Eksperymentowanie na znajomych jest złe. Sądząc, zaś po powyższym poście, to będzie właśnie mocne eksperymentowanie.
    Czyż nie będzie gorszy niezamawiany prezent, w dodatku "na siłę" ?? A tak już na serio mam do czynienia z osobą rozsądną znającą bardzo dobrze moje możliwości i nie posiadającą wygórowanych wymagań :]
    Ale bardzo dziękuję za rady :]

  5. #5
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grafzero Zobacz posta
    Pozostanę jednak przy Olku Ale dzięki za radę. Tej lampy nie brąłem pod uwagę będę się musiał jej przyjrzeć

    Więc zerknij za 600zł można często dostać w świetnym stanie na gwarancji ---> nic tylko brać. FL 36 to delikatna lapka raczej na spacerki
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez grafzero Zobacz posta
    Pozostanę jednak przy Olku Ale dzięki za radę.
    To żałuj bo będziesz kiedyś sobie z tego powodu pluł w brodę
    Ostatnio edytowane przez MicSzu ; 5.07.10 o 14:08 Powód: Automatyczne scalenie postów
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  6. #6
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grafzero Zobacz posta

    Czyż nie będzie gorszy niezamawiany prezent, w dodatku "na siłę" ?? A tak już na serio mam do czynienia z osobą rozsądną znającą bardzo dobrze moje możliwości i nie posiadającą wygórowanych wymagań :]
    Dlaczego niezamawiany, dlaczego na siłę?. Przyjaciółka, wiec porozmawiaj, przedstaw kilka portfolio fotografów, niech sami młodzi wybiorą.

    Jeżeli wolisz samemu gonić, i się stresować zamiast bawić na weselu przyjaciółki... i potem jeszcze po nim zastanawiając się jak odbiora zdjecia. Cóż.. ja bym się nie podjął takich eksperymentów o ile zależy mi na danej osobie.

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    34
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Dlaczego niezamawiany, dlaczego na siłę?. Przyjaciółka, wiec porozmawiaj, przedstaw kilka portfolio fotografów, niech sami młodzi wybiorą.

    Jeżeli wolisz samemu gonić, i się stresować zamiast bawić na weselu przyjaciółki... i potem jeszcze po nim zastanawiając się jak odbiora zdjecia. Cóż.. ja bym się nie podjął takich eksperymentów o ile zależy mi na danej osobie.
    Z takiego powodu, że już ten problem omawialiśmy Mam być ja i koniec :] Zresztą raz już zdarzyło nam się wspólnie pracować przy zdjęciach, choć to było "studio", więc myślę, że naprawdę nie bedzie aż tak źle. Zwłaszcza, że czasu mam na tyle, że będę trenował ile wlezie w ciemnych kościelnych wnętrzach :]

    MicSzu - Dane lampy przy jej cenie zrobiły na mnie wrażenie - baaaaardzo dziękuję za rade. Jutro obejrze sobie na żywo w sklepie
    Co do Olka - robiłem raz zdjęcia w studio Nikonem d80, cięzko mi to wyjaśnić, ale mi po prostu nie leżał :/

  8. #8
    | OlyJedi Awatar PioRo
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    596
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Po pierwsze - nie bój się
    Po drugie - masz dużo czasu, a pewnie wiesz w którym kościele będzie ślub, to obejrzyj go sobie dokładnie, potrenuj itd.
    Po trzecie - olek na ślubie sprawdzi się pod jednym warunkiem: będzie dostatecznie dużo (rzecz subiektywna) światła. Ważna więc jest lampa (Metz jest dobrą alternatywą) i jak najbardziej jasne szkło(a). Zamiast tanich systemowych polecam równie (albo bardziej) tanie sigmy: 28/1.8, 50/1.4.
    Jak jest to ustalone, to jak najbardziej eksperymentuj na znajomych - kiedyś trzeba nabrać doświadczenia, a treningi "na sucho" to nie to samo...
    Pozdrawiam
    Piotr

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    grafzero, a ja poproszę o pokazanie wszystkim zdjęć po wszystkim...

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    91
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grafzero Zobacz posta
    Witam
    Otóż otrzymałem ostatnio "propozycję nie odrzucenia" :] - mam robić zdjęcia na ślubie/weselu przyjaciółki. Ze ślubną sesją sobie poradzę, problemem może byc fotografowanie w kościele i sali.
    dasz radę, ja z dobrym rezultatem dałem rok temu z kitem i metzem 36 af-4, focił jeszcze koleś d90 i z jakaś lampą ale sprzęt jak się okazało to nie wszystko
    Ostatnio edytowane przez muszyk ; 5.07.10 o 19:31
    e-510 + 14-54 + 14-42 + 40-150, dcr-250, metz 36 af-4o, a720 is. super takumar 55 1.8

Podobne wątki

  1. Wesele z E-510
    By witus in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 21.08.09, 00:38
  2. Wesele i SP-560 UZ
    By fotoamator2891 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 10.07.09, 16:16
  3. Ślub i wesele
    By sonya in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27.09.07, 08:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.