Strona 3 z 41 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 405

Wątek: Pierwszy ślub/wesele - dylemat.

  1. #21

    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    34
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    grafzero, rozumiem twój entuzjazm i nie chcę ponownie wyjść na "mądralę" zniechęcającego nowych, ale co tydzień robię to co zamierzasz zrobić - i wiem jakie to ogromnie trudne oraz ile problemów przed tobą, na sprzęcie zaczynając, a na braku umiejętności kończąc.
    Kiedyś napisałem bardzo długiego posta na ten temat, poszukaj
    Znalazłem Twojego posta i przeczytałem Chciałbym tylko wyjaśnić jedną rzecz. Nie jest człowieczkiem co kupił sobie aparat i leci do kościoła "focić" ślub. W pracy często fotografuję imprezy w salach konferencyjnych, przy sztucznym z reguły przygaszonym świetle. Różnica jest taka, że w porównaniu do wesel są to imprezy zdecydowanie statyczne
    I żeby nie było - nie jestem też z rodzajów "nowych" co to rzucają się na "starych" bo sami wszystko wiedzą lepiej:] Spokojnie wysłucham co wszyscy bardziej doświadczeni mają mi do powiedzenia, choć przyznaję szczerze, że bardziej interesują mnie rady dotyczące obiektywów i lamp, niż rady z cyklu "daruj sobie".

    PioRo - ta 50 wygląda bardzo pociągająco Dzięki :]

    muszyk - Byłaby możliwość zobaczenia, jakiegoś zdjecia z tego ślubu, bo zainteresowałeś mnie ??

  2. #22

    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Posty
    26
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Ja bym się bał tak bez doświadczenia.
    A jaka nerwówka jest przy tym. Stres gdy zastanawiasz się nad ujęciami, nerwy w czasie ceremonii i kompletne załamanie przy oglądaniu zdjęć. Nawet jeśli wszystkim się podobają, Ty zarzucasz sobie, że mogło być lepiej.
    Jeśli chodzi o sprzęt to AF w kitach może nie wystarczyć. Czasu nie ma na nic i czekanie na "pip" może być o chwilę za późno. Mam za sobą 3 śluby jako "drugi" i 3 jako główny (u znajomych oczywiście). Dla własnego zdrowia psychicznego wykręcam się z ewentualnych kolejnych

    Wracając do głównego tematu (jeśli już będziesz musiał/chciał ten reportaż robić).
    Z obiektywów raczej 14-54. Ta 50-tka Sigmy szybkością AF nie grzeszy na e-30. Co do lampy się nie wypowiem. Mam styczność tylko z Metzem 58 i wiem, że potrafi to błysnąć.
    e-520+kity, e-30, zd 14-54, zd 50-200, s50 1.4, Metz 58

  3. #23

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    91
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grafzero Zobacz posta

    muszyk - Byłaby możliwość zobaczenia, jakiegoś zdjecia z tego ślubu, bo zainteresowałeś mnie ??
    tak, jeśli tylko dostanę pozwolenie zainteresowanych

    te mogę bez zgody pokazać bo nic na nich nie ma , aparat z lampą i kitem dał sobie w miarę radę w niezbyt jasnym kościele, okna z witrażami są tam wysoko, jak widać na drugim zdjęciu

    ale żeby być szczerym gdybym miał się decydować jeszcze raz odpuściłbym sobie te zdjęcia, chętnie zgodziłbym się robić zdjęcia na ślubie i weselu tylko wtedy gdybym sam nie był gościem na nim i byłby jeszcze jeden fotograf tak jak na tym ślubie, zabawa dla mnie na tym weselu była średnio udana właśnie przez stresik czy zaraz coś się nie wydarzy co musi być uwiecznione na zdjęciu, stresik też był w kościele, na zasadzie co i kiedy można, teraz też bałbym się co by było gdyby aparat się popsuł podczas uroczystości


    Ostatnio edytowane przez muszyk ; 5.07.10 o 23:58
    e-510 + 14-54 + 14-42 + 40-150, dcr-250, metz 36 af-4o, a720 is. super takumar 55 1.8

  4. #24
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Chcesz być dobrym znajomym?

    Przegadaj, swoim znajomym, żeby zatrudnili profesjonalistę.

    Sam miałem okazję robić zdjęcia na weselu znajomych (jako drugi fotograf, a także - bez wyboru jako jedyny - okazało się że nie ma innego więc się zabrałem). Z tych ślubów tylko z jednego jestem zadowolony (choć był to ten, na którym byłem świadkiem i zdjęcia robiłem "z totalnego doskoku, w przerwie miedzy polewaniem a tańcami").
    Sam wydaję majątek ( ) żeby mieć zdjęcia, które mam nadzieję nam (Magdzie i mi) się spodobają i choćby nie wiem co nie dałbym ich zrobić komuś "nieobeznanemu" z tematem.
    Nie mówię, że Ci się nie uda - życzę nawet żeby się udało - ale nie Tobie, tylko młodej parze - bo jak nie to spier%$@#%#$ im jedyną (mam nadzieję) taką pamiątkę w życiu (tu mam nadzieję że tak nie będzie).
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Myślę, że niektórzy przesadzają z ważnością zdjęć ślubnych. Są ludzie dla których to nie jest ta jedyna, niepowtarzalna, niesamowicie ważna pamiątka, a jedynie dodatek. Młodzi pokażą może te zdjęcia znajomym, co nie byli na uroczystości i tyle... Autor wątku zapewne został poproszony o zrobienie zdjęć, ponieważ znajomi wiedzą, że interesuje się fotografią i będzie to dla niego przyjemność, a gdyby nie on to i tak nie wynajmowali by żadnego zawodowca.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez a_wykrota Zobacz posta
    Tak wszystko się zgadza sprzęt to nie wszystko.

    Ciekawe czemu ostatnio ISO 3200 lub ewentualnie 1600 podczas ceremonii (nie mówiąc o weselu) mi nie schodziło z puchy.

    Sprzęt podczas trudnego reportażu jakim jest ślub jest bardzo ważny.
    Witam !

    Trudno mi powiedzic dlaczego tak Ci wychodzilo... Ale
    na Weselach E-410 czy E-620 + czulosc 400 ISO + lampa
    w zupelnosci mi starczalo.

    Wiesz... Jak wezme 5D Mark II do reki z obiektywem o jasnosci
    f4.0 to mi w Kosciele (bez lampy) pokazuje 3200 ISO ale
    jak podepne lampe to juz mam... 400 ISO.

    Mysle ze czulosc 3200 ISO jest w wielu przypadkach
    mocno naciagana tym bardziej
    ze kiedys fotografowie slubni ktorzy robili na analogach
    poza 400 ISO nie wychodzili i mogli na takiej czulosci robic tez swietne foty.

    Dlatego sadze, ze okazjonalnie mozna amatorskim olkiem
    tez wykonac fajne slubne foty o ile ma sie troche wiedzy
    i doswiadczenia i potrafi sie dobrze obrabiac foty z RAW-ow.

    Oczywiscie nie przecze, ze lepszej klasy sprzet z nowoczesniejszymi
    rozwiazaniami technologicznymi lepiej wspomoze fotografa
    ulatwiajac mu wykonywana prace tym bardziej ze zawodowiec
    szuka wytrzymalego i szybszego sprzetu z lepszym AF-em i znacznie mniejszymi szumami matrycy w tym... O wiekszej rozdzielczosci.

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez PioRo Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego uważasz, że AF w Sigmach się nie sprawdzi - działa całkiem normalnie
    Używając na co dzień Sigmy 50 f/1,4 byłbym ostrożny z takimi ocenami. AF robi się powolny, gdy tylko trochę zabraknie światła.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #28
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !
    Witam!

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta

    Wiesz... Jak wezme 5D Mark II do reki z obiektywem o jasnosci
    f4.0 to mi w Kosciele (bez lampy) pokazuje 3200 ISO ale
    jak podepne lampe to juz mam... 400 ISO.
    No to wszystko jasne
    Możesz zaprezentować przykłady ? Zwłaszcza z paroma planami na zdjęciu?
    Jeśli Ci Młodzi nie wyrazili zgody na prezentacje wizerunków itp, to zamaż twarze czarnym pędzlem.

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Mysle ze czulosc 3200 ISO jest w wielu przypadkach
    mocno naciagana tym bardziej
    ze kiedys fotografowie slubni ktorzy robili na analogach
    poza 400 ISO nie wychodzili i mogli na takiej czulosci robic tez swietne foty.
    O nie...
    Niech ktoś w końcu pokaże te świetne foty ślubne robione na analogu, bo to stały "argument", a póki co jest argumentem widmo...

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Darek - ja też poproszę W końcu jedno zdjęcie jest warte więcej niż 1000 słów

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    735
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Witam!

    Ja tez poproszę



    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Wesele z E-510
    By witus in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 21.08.09, 00:38
  2. Wesele i SP-560 UZ
    By fotoamator2891 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 10.07.09, 16:16
  3. Ślub i wesele
    By sonya in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27.09.07, 08:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.