Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Ogniwo Hahnel - zdechło czy jak?

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Ogniwo Hahnel - zdechło czy jak?

    Dziś włożyłem ogniwo Hahnel BLM-1 do ładowarki BCM-1. Początkowo dioda świeciła na czerwono, potem zaczęła mrugać też na czerwono...

    Oznacza że 5-miesięczne ogniwo mogę sobie wsadzić (gwarancja jest jakby co) czy może coś innego??? Ładowane może 5 razy, nie doładowywane a tu taka niespodzianka...

    Przedtem ładowarka tak mi mrugała, w dniu kiedy ogniwo Digital (takie za 80 pln) straciło 2/3 swojej pojemności...

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Karol K.
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    254
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Też mam takie ogniwo, ładowałem wielokrotnie i trzyma długo jak oryginał, podsumowując jestem z niego bardzo zadowolony.

    Może trafiło ci się jakieś wadliwe? Formatowałeś (formowałeś - nie wiem jak w końcu jest poprawnie ) ?

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    mam dwa takie Hahnele. jeden ma pięć miechów, drugi trzy. ten starszy po włożeniu do ładowarki spowodował dzisiaj mruganie czerwonej diody. miałem juz tak kiedyś z ogniwem teoretycznie gorszej klasy więc obawiam się że i Hahnel umiera - stąd pytanko.

    ogniw li-ion raczej się nie formatuje. BCM-1 po naładowaniu się wyłącza, ew. podładowuje i tyle. chodzi raczej o nie-doładowywanie co chwilę i nie wyczerpywanie zupełnie do końca a tego nie robiłem.

    macie jakieś pomysły co się stało? chodzi mi po głowie zakup innego BLM-1: ANSMANN - może to będzie trwałe?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar johan
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Siedlce
    Posty
    546
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Skoro masz gwarancję, to odeślij do serwisu. Tego raczej się nie naprawia więc dostaniesz/powinieneś dostać nową sztukę.
    pzdr
    E-620 | HLD-5 | 14-42 | 40-150 |
    5DmkII | 50D | C20/2.8 | C28/1.8 | C50/1.4 | C85/1.8 | C100/2.8L IS | C200/2.8L II | 300/2.8L IS | TC 1.4X II | TC 2.0X II | 580exII

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    johan:

    też liczę na to że nie naprawiają takiej masówki... zasadzę jeszcze do aparatu jak zejdzie aku który jest w tej chwili i zobaczę ile fotek pociągnie ten dziwny Hahnel.

    na polu bitwy pozostają chyba tylko GP i Ansmann których nie testowałem... ciekawe ile cykli ładowania mają zaplanowane.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    149
    Moja galeria
    prawie rok temu kupiłem w PSTRYKU i do tej pory nie różni się od orginału. Ładowane ok. 15 razy w orginalnej ładowarce. Trzyma na ok. 450 fotek w tym część z lampą aparatu. Twój Hahnel powinien być na gwarancji 12 m-cy więc bez obawy reklamuj, chyba że gdzieś okazyjnie kupiony.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Wiejo:

    normalnie, w digimanii. drugi póki co działa elegancko. dwa lata gwarancji o ile pamiętam, nawet sticker'a ma...


    z Waszych wypowiedzi wynika jasno że trzeba to reklamować bo jakąś padakę wyłapałem. dzięki!

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Laser_1985
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Chojnice
    Posty
    84
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Mój też trzyma super choć zdarzało się go doładowywać..... (ekstremalne warunki )
    Nikon D700 24-70 f2.8; Olympus E-30; E-500 ; ZUIKO 12-60 f2.8 14-54 f2.8 ; SIGMA 30 f1.4; Olympus C-740 UZ , FL-50, 2x FL-50R; 2x Makro Flash 500D,

  9. #9
    | OlyJedi Awatar siwyjohn
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Cz-wa, Wa-wa
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Re: Ogniwo Hahnel - zdechło czy jak?

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL
    Dziś włożyłem ogniwo Hahnel BLM-1 do ładowarki BCM-1. Początkowo dioda świeciła na czerwono, potem zaczęła mrugać też na czerwono...

    Oznacza że 5-miesięczne ogniwo mogę sobie wsadzić (gwarancja jest jakby co) czy może coś innego??? Ładowane może 5 razy, nie doładowywane a tu taka niespodzianka...

    Przedtem ładowarka tak mi mrugała, w dniu kiedy ogniwo Digital (takie za 80 pln) straciło 2/3 swojej pojemności...
    Jakie napięcie ma Twój akumulator po wyjęciu z ładowarki? Czy grzeje się podczas ładowania?

    Zasadniczo trwałość większośći ogniw li-ion jest szacowana na ok. 300 cykli, więc masz pełne prawo reklamować uszkodzony akumulator, o ile jest nadal na gwarancji.

    BCM-1 ma dość spory prąd ładowania (1,2A), który może działać destruktywnie na ogniwa nie przystosowane do szybkiego ładowania. Mój badziewny zamiennik (premium gold) padł po kilkunastu cyklach, chociaż w tym wypadku bardziej stawiam na przemrożenie (zdechł po plenerze w górach na 20 stopniowym mrozie).
    E-1 | HLD-2 | GS-2 ** 14-54/f:2.8-3.5 | 40-150/f:3.5-4.5 ** FL-50 | FP-1
    Praktica Nova B ** Flektogon 20mm/f4 | Tessar 50/f2.8 | Pentacon Electric 100/f2.8 | Sonnar 180/f2.8

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Dempsey
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Poznań/Buk
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ja mam tanie badziewne ogniwko Premium Gold... traktowane nie szczególnie, czasem nawet doładowywane... trzyma troszkę gorzej od oryginała. Ale mam je już od przeszło roku i żadnych problemów... a nawet jak się trafią, to kupię kolejne
    OLYMPUS E-500, ZD 12-60/2.8-4.0, ZD 14-45/3.5-5.6, ZD 40-150/3.5-4.5, FL-36, filry HOYA polaryzacyjny LINIOWY i połówkowy-szary

Podobne wątki

  1. Wątek dla linuksiarzy - zdechło RT
    By Bodzip in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16.06.09, 20:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.