Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Ogniwo Hahnel - zdechło czy jak?

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    siwyjohn:

    dzięki chłopaki, rozładuję to cudo i ponownie zasadzę do ładowarki. potem zmierzę napięcie jakie daje i napiszę.

    robin też coś kiedyś pisał że nie podoba mu się ten duży prąd ładowania BCM-1. ogniwo oryginalne trzyma jednak dalej jak nówka. widzę że nawet potaniało w detalu...

    kiedyś, po 18 cyklach (+/-) padły mi jednocześnie dwie sztuki "DIGITAL"... tego samego dnia, na robocie pokazały że mają mnie gdzieś ale oryginał mnie uratował.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Mam ten sam problem z "mruganiem" w noname'wym ogniwku, ładnie działało jak działało - teraz padło i mi go nie jest żal, kosztowało ok 30 zł wytrzymało 10 miesięcy - kupię następne.
    Canon 85 f/1.2 mkII L w moim plecaku jest jak perła w chlewie.

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    149
    Moja galeria
    może receptą na ładowanie zamienników BLM-1 jest zakup innej nie firmowej ładowarki która jak myślę ładuje mniejszym prądem przez co może być mniej zabójcza dla dla alternatywnych ogniw.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    To może być niezłe wyjście.
    Canon 85 f/1.2 mkII L w moim plecaku jest jak perła w chlewie.

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    widziałem kiedyś na alledrogo BCM-2, ktoś sprzedawał oryginał...

    ale ile można mieć gratów na chacie?

  6. #16
    | OlyJedi Awatar siwyjohn
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Cz-wa, Wa-wa
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wiejo
    może receptą na ładowanie zamienników BLM-1 jest zakup innej nie firmowej ładowarki która jak myślę ładuje mniejszym prądem przez co może być mniej zabójcza dla dla alternatywnych ogniw.
    Z tym, że według mnie jeżeli akumulator nie wytrzymuje takiego prądu to jest kiepski. Na upartego prąd można obniżyć włączając w obwód rezystancję szeregową. Do E-1 polecam kupić gripa - teraz za psie pieniądze można kupić nowy z oryginalnym akumulatorem, który praktycznie nie da się rozładować przez jeden dzień zdjęciowy.
    E-1 | HLD-2 | GS-2 ** 14-54/f:2.8-3.5 | 40-150/f:3.5-4.5 ** FL-50 | FP-1
    Praktica Nova B ** Flektogon 20mm/f4 | Tessar 50/f2.8 | Pentacon Electric 100/f2.8 | Sonnar 180/f2.8

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    gripy potaniały do śmiesznej kwoty, to fakt, ale:
    - nie każdy chce robić kobyłę z aparatu
    - nie każdy chce targać sprzęt o większych gabarytach
    - znaczna część populacji E-1 niedługo będzie zmieniać właścicieli...

    kupiłbym jeszcze jednego BLM-1 ale nie wiem czy jest sens. jeśli nie zmienią zasilania w nowych sprzętach, to jest, ale jak w lato nic mi nie podpasi to raczej spadam na inny system. gdzieś, gdzie nie żałują wizjera i rolek, oczywiście kosztem innych rzeczy - coś za coś.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dokładnie - kupiłbym gripa na pniu ale..... mam nadzieję, że pozbęde się E-1 na rzecz innego olka (tylko jeszcze go nie ma ;( ) straciłbym na sprzedaży oczywiście więc nie jest to dobre rozwiązanie.

    A BLM-1 - cóż nie mamy teraz pewności, że te ogniwa olek pozostawi w następcach.
    Canon 85 f/1.2 mkII L w moim plecaku jest jak perła w chlewie.

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Magus:

    taa, ogniwa BLM-1 są spoko, ale wskazanie poziomu energii mają fatalne. wiecznie pełny a jak mryga to mamy raptem 20-30 fotek do końca fazy... można z tym żyć, ale kiedyś na pewno zmienią pomiar pojemności.

    E-1 głupio sprzedawać, ale jeśli wyjdzie coś porządnego, to dystans jakościowy będzie tak gruby, że ochota na używanie Dziadka może osłabnąć. przy szerokim mydli (mała matryca), przy tele szumi za to przy portretach rządzi.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    a mój BLL-1 potrafi pokazać ze już końcówka mocy by za chwilkę znów pokazywać pełną moc I zdjęcia dalej można robić i robić O co chodzi, wie ktoś?

    pozdrawiam
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

Podobne wątki

  1. Wątek dla linuksiarzy - zdechło RT
    By Bodzip in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16.06.09, 20:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.