Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Olek czy Fuji?

  1. #11
    Awatar dirocker
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Śmigiel
    Posty
    29
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Chyba wolę jednak lustro. Nie chcę kompaktu. Chcę dobry sprzęt za rozsądne pieniądze, czyli E-420, E-520, NIKON D3000, FUJI HS10, S200EX (Fuji wyjątek od lustra)
    Ostatnio edytowane przez dirocker ; 25.06.10 o 23:10
    Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Misiaczek51
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    172
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Jeżeli chcesz lustrzankę a jednocześnie nie masz zamiaru głębiej wchodzić w tajniki obróbki cyfrowej to raczej uważaj z wyborem e-410 czy e-510. To wszak niezłe aparaty i umożliwiają uzyskiwanie dobrych efektów ale w moim odczuciu jedynie pracując w rawach i później obrabiając przed zapisem w jpeg. Wewnętrzne algorytmy pracują kulawo i w efekcie łatwo o wypalone światła przy zapisie od razu do jpeg. Mnie to denerwowało. Nie szumy czy ograniczone ISO ale skłonność do przepalania, często niewielkich powierzchni w stopniu uniemożliwiającym korzystanie z JPEG. W efekcie ciągle wprowadzać trzeba korekcje co dla wielu może być trudne. Zaletą jest za to bardzo umiarkowana cena zestawu z dwoma dobrymi jakościowo kitowymi obiektywami które z pewnością pokryją Twoje zapotrzebowanie. Z D3000 bym łatwo nie rezygnował mimo że matryca to CCD ale jakość generowanych zdjęć jest zupełnie niezła (nie ma tych prześwietleń w światłach) a cena umiarkowana. Jeżeli na droższy model nie możesz sobie pozwolić a kupisz z 18 - 55 VR to będziesz zadowolony.
    Druh Smiena Zenit Zorkij Practica Canon Oly 5050 8080, Nikon D90 + 18-105 + 70-300 VR +50/1.4

  3. #13
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Ten Nikon, to niestety nic specjalnego.
    Zwłaszcza jeśli chciałbyś swój system rozszerzać, bo nie ma wbudowanego silniczka do AF. Z tego powodu, AF działa tylko z szkłami AF-S.

    Zresztą warto pójść do MM, czy innego takiego sklepu i potrzymać w ręku te aparaty, zobaczyć który dobrze leży.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  4. #14
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dirocker Zobacz posta
    Chyba wolę jednak lustro. Nie chcę kompaktu. Chcę dobry sprzęt za rozsądne pieniądze, czyli E-420, E-520, NIKON D3000, FUJI HS10, S200EX (Fuji wyjątek od lustra)
    1. Chyba, tak, bo tak (ot jak masz po prostu zachciankę, to to też dobry powód ), czy masz ku temu jakieś konkretne powody.

    2. Dlaczego Fuji tak, a Panasonic nie?

    3. Dlaczego nie Pen?

    4. W ogóle dlaczego te modele co wymieniłeś wyżej?

    Napisz coś konkretnego czym się kierujesz dokonując wyboru. Chyba, że odpowiedzią na pyt. 1. jest tak, bo tak

  5. #15
    | OlyJedi Awatar tomek s
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    386
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Ten Nikon, to niestety nic specjalnego.
    Zwłaszcza jeśli chciałbyś swój system rozszerzać, bo nie ma wbudowanego silniczka do AF. Z tego powodu, AF działa tylko z szkłami AF-S.

    Zresztą warto pójść do MM, czy innego takiego sklepu i potrzymać w ręku te aparaty, zobaczyć który dobrze leży.
    Obiektywów z silniczkami jest coraz więcej i z tych obecnych można zgromadzić ciekawy zestaw.
    Fakt plastic jak plastic ale warto też spojrzeć w wizjery może się wtedy trochę rozjaśnić
    Było żółto, czerwono, a później Fuji wykończyła czerwona zaraza
    Jest też czarny aparacik z firmy od telewizorów

    foto Stankiewicz Tomasz


  6. #16
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Polecam zdecydowanie Olka! Z E-520 będziesz na pewno bardzo zadowolony i co ważne - nie będziesz wiedział co to czyszczenie matrycy a to wbrew pozorom ani łatwe ani tanie nie jest.

    Ja mam poczciwego E-510 i złego słowa o tej kamerze nie powiem.
    Pozdrawiam.
    Wolnośc to prawo czynienia wszystkiego,na co pozwalają prawa.
    Landscape Photography

  7. #17
    zonkinho
    Gość
    Ja miałem kiedyś Canon PowerShot A75 i złego słowa o tej kamerze nie mogłem powiedzieć, choć miał 3.2 mpix.

    Polecam!

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Witam
    MZ zestaw E520 w dual kicie (teraz na allegro oferta - nowy ZA 1750 !!!) jest bez konkurencji jakość/cena, bardzo dobre wykonanie, stabilizacja i szkła wg mnie naprawdę przyzwoite.
    D3000 bym nie brał, D5000 owszem ale jeśli mamy zamiar kupić do niego jakiś sensowny obiektyw np. wspomniane wcześniej 18-105, ale wtedy koszty rosną o grubo ponad 1K, jeśli budżet na to pozwala to obiektywnie patrząc chyba warte rozważenia.
    Ja jednak na początek zabawy z lustrzanką brał bym zestaw olka i cieszył się robieniem fot, w tej cenie nie znajdziemy raczej nic lepszego.

  9. #19
    Awatar dirocker
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Śmigiel
    Posty
    29
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Dziękuję wszystkim za rady. Kupiłem jednak Olympusa E-520. Jak na początek jestem pod wrażeniem. Aparacik ma łatwe menu, ogólnie jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Pomogły mi doświadczenia z innymi lustrzankami więc fotografowanie nim jest proste. Polecam wszystkim szukającym dobrego i taniego sprzętu.
    Ostatnio edytowane przez dirocker ; 29.06.10 o 09:56
    Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar oczko
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    226
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    gratuluje wyboru
    miałem tego Olka przez rok - ten sprzęt potrafi cieszyć i pozytywnie zaskakiwać
    Pentax K7 + Sigma 70-200II +DA 18-55WR + Tamron 17-50 f/2.8 + Samyang 85 f/1.4 + Helios f/2.0 + Metz 58 AF-1
    zapraszam na moją stronę: http://pawellysik.iportfolio.pl/ i zachęcam do współpracy

Podobne wątki

  1. Fuji + Oly ?
    By Kaz de Wro in forum E-System
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 26.10.09, 15:59
  2. Fuji S6 Pro FX
    By C+ in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14.12.08, 13:52
  3. Fuji S5 Pro
    By rocco in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 17.06.08, 15:08
  4. Olek czy fuji
    By pabart in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 5.03.07, 21:32
  5. Fuji 6500
    By eViloR in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.12.06, 12:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.