Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Zoom typu pompka

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    20
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Zoom typu pompka

    Wczoraj nabyłem droga kupna taki oto obiektyw z mocowaniem OM:

    http://www.robertstech.com/vivitar.htm

    Wersja pierwsza, ponieważ pasują mi filtry 67mm od ZD 14-54.

    Z optyki jestem zadowolony. Niewiele zrobiłem fotek, ale szczególnie podoba mi się makro.

    Ponieważ to mój pierwszy zoom typu pompka, mam pytanie czy to jest normalne, że pod wpływem swojego ciężaru pierścień ostrości opada w dół. Czasem też mam wrażenie, że po ustawieniu ogniskowej 210 ciężko z powrotem zmienić ogniskową w stronę 70mm. Czy jest sens coś z tym robić, dawać do naprawy itp ?.

    Pozdrawiam

  2. #2
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    luzny pierscien zooma to normalka-nie przejmuj sie, a juz na pewno nie naprawiaj- nie warto.
    A co do "utrudnionego" przejscia z 70mm na 210 (lub odwrotnie) to moze wynikac z funkcji "macro" o ile taki obiektyw jest wyposazony - po prostu nie da sie zmienic odleglosci jesli nie zmienisz ogniskowej - taka konstrukcja obiektywu po prostu- dosc zreszta spotykana w tamtych czasach.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    20
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Obiektyw ma funkcję makro. Aby jej użyć trzeba ustawić ogniskową 210 i przekręcić dodatkowy pierścień w pozycję makro. W takim położeniu zoomowanie chodzi bez problemu. W zwykłym trybie po dosunięciu do ogniskowej 210 słychać ciche cyknięcie i czasem ciężko przesunąć pierścień w stronę 70mm. Jednak jak się postawi pionowo obiektyw to pierścień sam się przesuwa w stronę 70. Nie wiem czy to normalne, tylko ja czegoś nie wiem. Instrukcji nie dostałem. Nie przejmuję się tym za bardzo bo obiektyw nie był drogi a bardzo mi się podoba. Chciałem dokupić do niego soczewkę makro 67mm, aby mieć odwzorowanie 1:1 ale kosztuje więcej niż sam obiektyw.

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    bardzo daleko...
    Posty
    188
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Świetny obiektyw! Mam ten sam problem ale tak jak napisał kolega jest to nieuniknione. Polecam jeszcze do kompletu innego Vivitara 35-85mm f2.8
    Nikon F i D / Olympus OM + Pansonic G / Mamija 645

  5. #5
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MacGrong Zobacz posta
    Świetny obiektyw! Mam ten sam problem ale tak jak napisał kolega jest to nieuniknione. Polecam jeszcze do kompletu innego Vivitara 35-85mm f2.8
    Tego nie mam na skladzie
    Mam za to 35-70mm i 28-85mm.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

Podobne wątki

  1. Jaki Obiektyw "pompka"?
    By mynameisnobody in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27.10.09, 22:20
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 21:00
  3. Jak sformatować karte xd typu M Fuji
    By venders in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25.12.05, 16:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.