Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Trudna decyzja [Zmiana puszki, czy nowe szkło?]

  1. #1
    Awatar SkateAndDestroy
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Świecie
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Trudna decyzja [Zmiana puszki, czy nowe szkło?]

    Witam wszystkich na forum
    I miałbym prośbę o poradę w sprawie która mnie od jakiegoś czasu zastanawia.
    Przechodząc do sedna sprawy:
    Posiadam Olympusa e-520 z dwoma kitami. Nie narzekam na ten aparacik ( naprawde dobrze mi leży w dłoni, ma wygodne menu, oraz jak za cene ktora za niego zapłaciłem ciekawe obiektywy). Planuje w najblizszym czasie zakup nowego obiektywu ( padło na Samyang'a 85mm 1.4) I moje pytania brzmią:
    -Czy Olympus e-520 bedzie dobrze współpracował z tym obiektywem?
    -Czy zamiast obiektywu lepiej narazie zmienić aparat (np.na Nikon'a d5000 z kitem) a obiektyw zakupić za jakiś czas (raczej nie prędko...). Ponieważ będę dysponował gotówką ok. 1000 zł ( jednorazowy zastrzyk gotówki) która albo dołożył bym do pieniędzy za sprzedaż Olka i kupił np. Nikona, albo zakupił Samyang'a...

    ps. nie jestem osoba raczej "majętną" wiec zależy mi na jak najlepszym wyborze i "realnych" propozycjach z Waszej strony

    Za odp. i propozycje dziekuje wszystkim z góry i pozdrawiam

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    1.Dobrze wspólpracować będzie

    2. To już sobie sam musisz odpowiedzieć.

    Brakuje Ci czegos w olku? Da Ci to nikon i będzie to więcej niż zakup szkła do olka?

    Osobiście z półki danego poziomu, nie przeskakiwał bym na puszkę tego samego poziomu... Jak zmieniać, to tylko na coś wymiernie lepszego. (Przy czym wymiernośc juz zależy od osobistych potrzeb)

  3. #3
    | OlyJedi Awatar m_kola
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Posty
    464
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Jeśli niczego (oprócz konkretnego szkła) nie brakuje Ci w tym co masz teraz to ja nie widzę sensu zmiany. Lepiej dokupić szkiełko i bawić się dalej.
    Jeśli zmieniać to tak jak mówi Grizz i to tylko w 2 przypadkach:
    1. Czegoś konkretnego Ci obecnie brakuje, coś Ci nie leży w obecnym sprzęcie.
    2. Bo jesteś gadżeciarz i dla chęci posiadania czegoś nowego chcesz zmienić.
    Na uczelni poranna fizyka zagina czas. Po 30 minutach jest 08:05.
    Kość piszczelowa - urządzenie do znajdywania mebli w ciemnym pokoju..

  4. #4
    Awatar SkateAndDestroy
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Świecie
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    a wiec co bys proponował? Jaka jest Twoja opinia na temat Samyanga 85mm 1.4? Wiem ze za ta cenę nie dostane nic o podobnych osiagach takich producentow jak np. Sigma. Na forum Canona przeczytałem nawet ze jest on "porównywalny" do L-ki jeśli chodzi o niektóre parametry ...

    Tylko chodzi o to czy nie bedzie problemu z ostrzeniem? i wydatku typu matówka lub coś w tym stylu?
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    tak jak już powiedziałem, nie narzekam (jak narazie...) mam ten aparat od początku tegorocznej zimy wiec poczatki były trudne ( słabe światło itp) teraz zbliża się sezon i odpoczynek od szkoly wiec bedzie wiecej czasu na robienie zdjec . Jak narazie jedyne co mi przeszkadza to brak ISO 3200 i duze szumy na 1600 ;/.
    Ostatnio edytowane przez SkateAndDestroy ; 22.06.10 o 15:40 Powód: Automatyczne scalenie postów

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Samyang jest ogólnie chwalony i polecany.

    Przy czym zauważ, ze przy olku dostaniesz ogniskową mocno ukierunkowaną na ciasne portrety, twarzy / popiersia. (ale to zapewnie wiesz, jak decydujesz się na takie szkło)

    Ostrzenie - sprawdź sobie sam. Przełącz w aparacie ostrzenie na MF i przetestuj na posiadanych obiektywach. Przy czym wymaga to troche praktyki. Zawsze możesz przełączyć też w tryb liveView i włączyć powiększenie x10 i wtedy masz precyzję ostrzenia, ze hoho.

  6. #6
    Awatar SkateAndDestroy
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Świecie
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Tak zauważyłem Grizz że będzie dość ciasny kadr, ale zakupuje ten obiektyw typowo pod portret, kity które posiadam musza jak narazie wystarczyc mi w innych sytuacjach , Wcześniej zastanawiałem sie nad 70-300 od Zuiko, ale stwierdzam ze jak narazie priorytetem jak dla mnie jest jasność. Puzniej rozglądałbym się za obiektywem który mógłby mi zastąpić te 2 kity, o lepszym świetle i dobrej cenie, czy masz może jakieś propozycje ?

  7. #7
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    1.Dobrze wspólpracować będzie
    Przy założeniu, że manualne ustawienie ostrości nie będzie problemem. Przy tak płytkiej GO, wizjerze E-520 dość ciemno to widzę, szczególnie przy obiektach, które się ruszają, a więc np. ludziach. Pewnie można zrobić takim zestawem świetne foty, ale chyba to nie dla każdego zabawa. Zresztą niech się właściciele tego szkła wypowiedzą bo ja go w rękach nie miałem.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez SkateAndDestroy Zobacz posta
    Puzniej rozglądałbym się za obiektywem który mógłby mi zastąpić te 2 kity, o lepszym świetle i dobrej cenie, czy masz może jakieś propozycje ?
    NIe. Nie ma takiej propozycji, w trosce o sensowną jakość.

  9. #9
    Awatar SkateAndDestroy
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Świecie
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    A wiec pozostać przy kitach? i dokupywać obiektywy które dopełniły by ten zestaw? (inne ogniskowe)


    To że będzie trzeba nauczyć się ostrzyć to nie jest problem, lubię wyzwania, tak samo jak i zabawę obiektywami na manualu, zastanawiałem się nawet nad zakupem adaptera z m42 i zakup szkiełek ( mam nawet 1 w domu, ponieważ posiadam zenita wraz z Heliosem ), i rózne opinie słyszałem na ten temat, pozytywne i te mniej... dlatego na razie wstrzymałem się z tą inwestycja

  10. #10
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez SkateAndDestroy Zobacz posta
    To że będzie trzeba nauczyć się ostrzyć to nie jest problem, lubię wyzwania, tak samo jak i zabawę obiektywami na manualu, zastanawiałem się nawet nad zakupem adaptera z m42 i zakup szkiełek ( mam nawet 1 w domu, ponieważ posiadam zenita wraz z Heliosem )
    Skoro masz Heliosa to dokup tanią przejściówkę na m42 i zacznij się bawić, jak Ci się spodoba zainwestujesz w Samyang'a, jak nie będziesz w plecy 50zł a nie kilka stówek.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

Podobne wątki

  1. Decyzja - z kompaktu na lustro, ale jakie ?...
    By mcfred in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 6.12.09, 23:06
  2. Nowe puszki Sony
    By grizz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 30.08.07, 15:35
  3. ostateczna decyzja
    By leviatan in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15.06.07, 20:41
  4. Zmiana strony, nowe zdjecia, zapraszam
    By Janko Muzykant in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 3.12.06, 01:09
  5. Decyzja podjeta...
    By Miras in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17.10.05, 19:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.