Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Trudna decyzja [Zmiana puszki, czy nowe szkło?]

  1. #11
    Awatar SkateAndDestroy
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Świecie
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    dzieki Wam za pomoc
    pozdrawiam

  2. #12
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    A nie lepiej od tego 85 kupić ZD 50/2 ? Ogniskowa bardziej pod portety, niby ciut ciemniejszy (ale i tak da już sensownie małą GO), wzór jak chodzi o optykę, no i MASZ AF. A jak chcesz sobie radzić bez AF, nie lepiej kupić np. Takumara 50/1,4 albo Zuiko OM 50/1.4? Na olku będzie sensowniejsza ogniskowa, a kupisz je za ~300zł.

    Jak dozbierasz jeszcze troszkę to za ~1000zł kup używane ZD 14-54 - poczujesz cholerną różnicę po przejściu z 14-42. Gwarantuję.

    Co do puszki - nie ma sensu - nie sądze, by ten Nikon dał Ci wymierne korzyści.


    Podsumowując - proponuję sprzedać 14-42 i kupić ZD14-54 i Zuiko OM 50/1.4


    pozdro

  3. #13
    piotrek204
    Gość
    Kup 85/1.4 ale z mocowaniem nikona. Zyskasz na tym:
    - potwierdzenie AF, bardzo pomocne przy tak malym wizjerze
    - w razie pozniejszej zmiany systemu szklo zostanie, nawet gdy kupisz np canona
    - latwiej bedzie sprzedac gdy sie rozmyslisz

    Kupno takisz szkiel z mocowaniem 4/3 nie ma najmniejszego sensu.

  4. #14
    Awatar SkateAndDestroy
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Świecie
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nie rozumiem, mam kupić Samyanga z mocowaniem Nikona do Olka?
    Takie rozwiązanie nie mam najmiejszego sensu, na samym poczatku napisalem czy lepiej Olek i do tego dokupic Samyanga czy sprzedac Olka, dolozyc kase i kupic Nikona. Nie rozumiem wiec ostatniego postu ze mam kupic Samyanga na Nikona? Nie bede mial raczej takiej kasy zeby kupic teraz Samyanga a za pol roku sprzedac Olka wraz z wyszystkimi przejsciowkami itp na ktore teraz wydam kase i kupic Nikona...

    Wybor tego jednego obiektywu traktuje jako wejscie w caly system, nie moge raczej sobie pozwolic na zakup "na miesiac" i sprzedaz za pol ceny... Dlatego to co wybiore teraz bedzie wiazalo sie z kolejnymi zakupami. tz. jesli wydam teraz teraz prawie 2 tys na system Olka to nie po to zeby za niedługo z tego zrezygnowac i wydac kupe szmalu na Nikona. Jesli cos zle zrozumialem to przepraszam i prosze Piotrek o sprostowania

    pozdrawiam

  5. #15
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez SkateAndDestroy Zobacz posta
    Nie rozumiem, mam kupić Samyanga z mocowaniem Nikona do Olka?
    Takie rozwiązanie nie mam najmiejszego sensu, na samym poczatku napisalem czy lepiej Olek i do tego dokupic Samyanga czy sprzedac Olka, dolozyc kase i kupic Nikona. Nie rozumiem wiec ostatniego postu ze mam kupic Samyanga na Nikona? Nie bede mial raczej takiej kasy zeby kupic teraz Samyanga a za pol roku sprzedac Olka wraz z wyszystkimi przejsciowkami itp na ktore teraz wydam kase i kupic Nikona...
    Kupujesz Samyanga nanikona i przejściówkę nikon->olek
    Zyskujesz: potwierdzenie ostrości (aparat "pikać" będzie) - o ile kupisz odpowiednią przejściówkę
    I niby wiekszy rynek zbytu jakbys chciał sprzedać, choć jakoś wątpie, żeby w ogóle były problemy ze sprzedaniem tak chwalonego szkła - czy to na olka, czy nikona.

  6. #16
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez SkateAndDestroy Zobacz posta
    Nie rozumiem, mam kupić Samyanga z mocowaniem Nikona do Olka?
    Takie rozwiązanie nie mam najmiejszego sensu, na samym poczatku napisalem czy lepiej Olek i do tego dokupic Samyanga czy sprzedac Olka, dolozyc kase i kupic Nikona. Nie rozumiem wiec ostatniego postu ze mam kupic Samyanga na Nikona? Nie bede mial raczej takiej kasy zeby kupic teraz Samyanga a za pol roku sprzedac Olka wraz z wyszystkimi przejsciowkami itp na ktore teraz wydam kase i kupic Nikona...
    Jak kupisz obiektyw z bagnetem pod nikona to będzie mógł go podpiąć:
    a) pod Olka z przejściówką
    b) pod Canona z przejściówką
    c) Olka

    Jak kupisz z bagnetem pod olka będziesz go mógł podpiąć:
    a) pod olka

    W razie zmiany systemu masz już szkło. Nie musisz sprzedawać i kupować z innym bagnetem, czyli nie musisz tracić kolejnej kasy w razie przesiadki.

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Moim zdanem realne możiwości masz dwie. Jeśli portrety są priorytetem, to odrzuć myśli o tanim Nikonie.
    Pozostaje:
    A. kup jasną manualną stałkę m42 i zobacz jak się tym pracuje. Niewiele ryzykujesz, a może wystarczy. Jak Ci się spodoba, to kupisz Samyanga, a starą stałkę sprzedasz bez straty.
    Plan B: najtańsze naprawdę portretowe rozwiązanie z AF, to Canon 85/1,8 + najtańszy korpus, choćby używany.

  8. #18
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Kaz de Wro
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    1.740
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    No cóż, jedyne lekarstwo to zakup manualnej 85mm, np. Takumar 85/1.8 lub85/ 1.9; Olympus OM 85/2 itp.itd.+ dandelion z potwierdzeniem ostrości.

    Pozdrawiam
    Kaz
    Z kliszą na szyi.
    Olympus 35 RD.

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    85 mm na cropie x2 może być za wąsko. Ja używam 50 mm i w pomieszczeniach już ta ogniskowa nie nadaje się do fotografowania czegokolwiek szerszego, niż popiersie, a co dopiero 85 mm.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #20
    Awatar SkateAndDestroy
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Świecie
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    a moze orientuje sie ktos z Was za ile mogolbym sprzedac Olka e-520 z dwoma kitami, torba, filtrem hama sky, na gwarancji i ogolnie z calym pudelkiem?
    Pytam tak orientacyjnie
    za odp dziekuje z gory
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    ooo i jeszcze jedno, w jaki sposob to dziala ze ten sam obiektyw na nikona ma potwierdzenie ostrosci, a na Olka juz nie?
    Ostatnio edytowane przez SkateAndDestroy ; 22.06.10 o 20:29 Powód: Automatyczne scalenie postów

Podobne wątki

  1. Decyzja - z kompaktu na lustro, ale jakie ?...
    By mcfred in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 6.12.09, 23:06
  2. Nowe puszki Sony
    By grizz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 30.08.07, 15:35
  3. ostateczna decyzja
    By leviatan in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15.06.07, 20:41
  4. Zmiana strony, nowe zdjecia, zapraszam
    By Janko Muzykant in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 3.12.06, 01:09
  5. Decyzja podjeta...
    By Miras in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17.10.05, 19:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.