Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Wątek: Lampy do Olków C-750, a artykuł w CHIPE 3/2004

  1. #21
    Awatar andy08
    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Pabianice
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam ponownie :) Ano właśnie, lampa po przeróbce wg. schematu tak samo i mnie kilka ray błysnęła. Myslę, że po prostu kondensator nie był doładowany do końca, a po naładowaniu całkowitym, po paru błyskach przestało. Takie same obiawy miała lampa równolegle przerabiana przez kolegę!!! Mam jednak pocieszającą wiadomość. Dzisiaj ruszyła mi lampa przerobiona ale wg. innego układu. Też proste.....wyzwala za każdym razem. Ma jednak trochę za duże napięcie na stopce, gdzieś około 8 V. Może dlatego, że zasilanie lampy wynosi 9 V. Po całowitym zmontowaniu i P R Z E T E S T O W A N I U !!! pochwalę się!!! Myślę, że takich jak ja zainteresowanych "przerabiaczy" jest więcej. Cierpliwości!!!
    Pozdrawiam...[/b]

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    66
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k2
    Cytat Zamieszczone przez bluczek
    ta fotocela nie nadaje się do olków poniewaz reaguje na pierwszy błysk
    no zgadza sie.... ale przebłyski sa tylko jak wlaczasz funkcje czerwonych oczy, nie??
    Nie - przedbłyski sa ZAWSZE - testowałem swojego 730 na wszelkie sposoby z fotocela i nic nie udalo sie zrobic. Sa fotocele reagujace na n-ty błysk i takowe by były dobre...
    LukS
    ..:: www.luks.zdjecia.pl::..
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Olympus 730 + tulejka+uv+statyw+128x2 SM+16xD

  3. #23
    Awatar k2
    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    91
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andy08
    Witam ponownie Ano właśnie, lampa po przeróbce wg. schematu tak samo i mnie kilka ray błysnęła. Myslę, że po prostu kondensator nie był doładowany do końca, a po naładowaniu całkowitym, po paru błyskach przestało. Takie same obiawy miała lampa równolegle przerabiana przez kolegę!!! Mam jednak pocieszającą wiadomość. Dzisiaj ruszyła mi lampa przerobiona ale wg. innego układu. Też proste.....wyzwala za każdym razem. Ma jednak trochę za duże napięcie na stopce, gdzieś około 8 V. Może dlatego, że zasilanie lampy wynosi 9 V. Po całowitym zmontowaniu i P R Z E T E S T O W A N I U !!! pochwalę się!!! Myślę, że takich jak ja zainteresowanych "przerabiaczy" jest więcej. Cierpliwości!!!
    Pozdrawiam...[/b]

    wszystko fajnie tylko dla mnie priorytetem jest to by nie uszkodzić aparatu, jak kotś bedze miał jakis pewny schemat to sie chwalic na forum.

  4. #24
    Awatar andy08
    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Pabianice
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Przewód do OLKA C-4000

    Czy ktoś ma może rozrysowane gniazdo aparatu C-4000??? I gdzie można zakupić same wtyczki aby taki kabel zrobić samemu???

  5. #25
    Awatar k2
    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    91
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    btw
    wie może ktoś [bo sie w instrukcji nie doszukałem]
    Jaką moc ma lampa olków c-7xx???
    Olympsy C-750|tuleja 52mm|Hoya UV g-series 52mm|Hoya Polar-Standard 52mm|Fish-Eye 0.42x|Xd Olympus 128|pilot|

  6. #26
    Awatar andy08
    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Pabianice
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k2
    btw
    wie może ktoś [bo sie w instrukcji nie doszukałem]
    Jaką moc ma lampa olków c-7xx???
    Nie wiem jaką moc ma C-7xxx, ale C-4000 ma liczbę szacunkową w granicach 13. Taką informacje uzyskałem w łódzkim serwisie.

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2003
    Mieszka w
    Mogilno
    Posty
    45
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andy08
    Po całowitym zmontowaniu i P R Z E T E S T O W A N I U !!! pochwalę się!!! Myślę, że takich jak ja zainteresowanych "przerabiaczy" jest więcej. Cierpliwości!!!
    Pozdrawiam...[/b]
    No i co tam? Pochwalisz się efektami bo czekam aż zdradzisz swoje tajemnice dotyczące lampy.
    C 750 + Lampa Metz 32 MZ3 ze stopką SCA 3202

  8. #28
    Awatar andy08
    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Pabianice
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jarek17
    Cytat Zamieszczone przez andy08
    Po całowitym zmontowaniu i P R Z E T E S T O W A N I U !!! pochwalę się!!! Myślę, że takich jak ja zainteresowanych "przerabiaczy" jest więcej. Cierpliwości!!!
    Pozdrawiam...[/b]
    No i co tam? Pochwalisz się efektami bo czekam aż zdradzisz swoje tajemnice dotyczące lampy.

    Cierpliwości.... układ zmontowałem, chodził bez zastrzeżeń, napięcie na stopce obniżyłem do 4,7 V wyzwalał błysk pewnie i za każdym razem. Ale zachciało mi się skleić transoptor z tranzystorem klejem typu POXIPOL. Przy okazji, w celu usztywnienia wyprowadzeń, nałożyłem klej na nóżki tranzystora. Lampa przestała wyzwalać. Wyzwalała co 5,....6 raz. Myślę, że klej jeszcze był wilgotny i dlatego tak się działo. Zostawiłem to w pracy, niech schnie! W poniedziałek będę wiedział, czy działa, czy niewypał! Jeśli będzie potrzeba, to wydłubię klej z pomiędzy nóżek tranzystora. Ale jestem dobrej myśli, na pewno bedzie działała. Schemat jest naprawdę bardzo prosty i tani. W poniedziałek odmelduję się....
    Pozdrawiam....

  9. #29
    Awatar andy08
    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Pabianice
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    "Tanie błyskanie"

    Witam ponownie!! Zmontowałem wreszcie (?)..................(nie ja jestem autorem tego układu, nie ja go zrobiłem, ale mój przyjaciel elektronik) naprawdę prosty i działający układ pozwalający wykorzystać starą lampę błyskową do aparatu cyfrowego. Tak jak myślałem, lampa nie wyzwalała błysku z powodu przewodności POXIPOLU. Rano wydłubałem klej z pomiędzy nóżek tranzystora, i lampa zaczęła mrugać jak należy!!!. Testowaliśmy ją bez mała cały dzień i nie zawiodła ani razu. Bez pudła!!! Napięcie na stopce wynosi 4,7 V, ale to tylko dlatego, że moja lampa, stara rosyjska ELEKTRONIKA, ma zasilanie 9V. Kolega stwierdził, że użyte elementy bedą dotyczyły zasilania od 6 do 9V. Ale też żaden problem dostosować elementy do lampy zasilanej 3V. Układ jest naprawdę bardzo prosty i tani: składa się z transoptora CNY17, tranzystora IRF820 i paru rezystorów. Całość można zmontować bez płytki drukowanej, na zasadzie "pająka". Przerobioną lampę testowałem z aparatem C-4000. Zainteresownych tematem służę, w miarę możliwości, pomocą. Schemat jak i również podpowiedzi mogę przesłać na emaila.
    Pozdrawiam.....!!

  10. #30
    Awatar k2
    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    91
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Mam nadzeje ze sie autro nie obrazi...


    Legenda:
    US-1 Transoptor CNY17
    US-2 Tranzystor IRF820 MOSn-FET
    R1,R2,R3 0,15W
    Olympsy C-750|tuleja 52mm|Hoya UV g-series 52mm|Hoya Polar-Standard 52mm|Fish-Eye 0.42x|Xd Olympus 128|pilot|

Podobne wątki

  1. Bieszczady 2004
    By luc4s in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15.09.19, 21:13
  2. AKTUALIZACJA, moich prac 03.12.2004 ZAPRASZAM
    By DoktorA in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 10.12.04, 01:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.