Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80

Wątek: Lampy do Olków C-750, a artykuł w CHIPE 3/2004

  1. #11

  2. #12
    Awatar k2
    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    91
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jarek17
    ... ale foty czego?
    przerobionej lampy z optiotriakiem [chodzi mi o foty "bebechów"]
    btw czy kazda lampa z goraca stopka bedze wspólpracowlala z cyfrówkami, jak wlane ten układ...

    btw mysle tez na d fotocelą, ta jest fajna
    http://www.allegro.pl/show_item.php?...+obserwowanych

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2003
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Posty
    28
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    ta fotocela nie nadaje się do olków poniewaz reaguje na pierwszy błysk

  4. #14
    Awatar k2
    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    91
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bluczek
    ta fotocela nie nadaje się do olków poniewaz reaguje na pierwszy błysk
    no zgadza sie.... ale przebłyski sa tylko jak wlaczasz funkcje czerwonych oczy, nie??

  5. #15

    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Fotocela na drugi błysk

    Czy ma ktosś juz jakieś doświadczenia praktyczne z wykonaniem takiego układu
    GG: 522762

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2003
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    50
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Jeżeli idzie o standardowe lampy ze stykiem wyzwalającym w stopce to śmiało można zakładać na aparat pod warunkiem że najpierw zmierzymy miernikiem napięcie jakie występuje na stykach stopki. Oczywiście lampa musi mieć do pomiaru włączone zasilanie i być naładowana. To napięcie jak się nie mylę określa norma ISO i nie powinno być wyższe jak 6V czy 6,5V różnie czytałem. W ostatnich latach produkowane lampy powinny te parametry spełniać. Miernikiem raczej każdy dzisiaj potrafi się posłużyć aby nie ryzykować uszkodzenia aparatu. Kolega do "analogowej" lustrzanki podłączył lampę jaką dostał w ręce i tyko poszedł dym z aparatu. Z tego wynika że aparaty nie mają wysokonapięciowych wyjść, przynajmniej ten kolegi nie miał.

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2003
    Mieszka w
    Mogilno
    Posty
    45
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jarek17
    Jak przeczytałem, że w CHIPIe jest taki artykuł to go odnalazłem, później zakupiłem optotriaki i zrobiłem. Działa jak należy. Mam jeszcze jedną lampę, która czeka na przerobienie. 2 godziny pracy 3 zł za optotriak i już cała filozofia. Pozdrawiam.
    Tak pisałem przed paroma dniami ale niestety nie cieszyłem się zbyt długo. Zastosowałem (bo takie tylko dostałem) optotriaki MOC3021 są zamiast na 600V to na 400V no i niestety dlugo nie pobłyskały. Mam już zamowione te wlaściwe MOC3051. No ale kilka błysków z aparatem wykonały i aparat jeszcze dycha. Jedna z lamp miala na stopce 30 V a druga 50 V. Nie wiem dlaczego te optotriaki padają. Jak sprawdzę to dam znać.
    C 750 + Lampa Metz 32 MZ3 ze stopką SCA 3202

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2003
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Posty
    28
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    @Jarek17
    Może w układzie powstało jakies zwarcie
    @inni
    W olkach c7xx występują przedbłyski pomiarowe i nie da rady ich wyłączyć więc fotocela musi być na drugi błysk

  9. #19
    Awatar andy08
    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Pabianice
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Dotyczy "taniego błyskania"

    Nie wiem, czy ktoś przerobił juz lampę błyskową, ale mnie sie to nie udało! Znajomy elektronik zmontował układ zgodnie ze schematem, ale to i tak nie chce działać!! Po pierwsze: na kondensatorze po błysku pozostaje napięcie ok. 70 V i to napięcie powoduje, że triak nie przełączy się w "drugą"stronę. Zresztą zgodnie orzeknięto, że ten schemat jest do bani, i działać nie może!! Jeżeli ktoś już przerobił lampę, bardzo proszę o kilka wskazówek....czy zastosowano układ oryginalny, i jaką lamę przerobiono. Pozdrawiam...

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2003
    Mieszka w
    Mogilno
    Posty
    45
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Jak wcześniej pisałem to mi działało ale po pewnym czasie przestawało i nie wiem dlaczego. Przerabiałem lampę polską coś jakby L18 i ruską FIL-46 . Zaraz po przerobieniu błyskała za każdym razem a później coraz rzedziej aż przestała.
    C 750 + Lampa Metz 32 MZ3 ze stopką SCA 3202

Podobne wątki

  1. Bieszczady 2004
    By luc4s in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15.09.19, 21:13
  2. AKTUALIZACJA, moich prac 03.12.2004 ZAPRASZAM
    By DoktorA in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 10.12.04, 01:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.