Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: zdjęcia domu na sprzedaż - proszę o pomoc

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    zdjęcia domu na sprzedaż - proszę o pomoc

    witam!
    Zwracam sie do Was z prozba o pomoc, w najblizszym czasie mam wykonac serie zdjec domu na wsi, ktory ma byc wystawiony na sprzedaz. Chodzi o zdjecia zrowno samego budynku, jego otoczenia jak i jego wnetrza.
    W zwiazku z powyzszym chcilbym proscic o wszelkiego rodzaju: rady, sugestie czy podpowiedzi jak dobrze to zadnie wykonac.
    Oczywiscie nie chodzi tu o tworzenie jakis artystycznych fotografii, a raczej o dokumentacj, ale moze macie pomysly, albo macie doswiadczenia w tej materii i pomozecie jak to zrobic, zeby wszystko jak najlepiej wygladalo.
    Byc moze ktos z was robil cos podobnego i moglby sie podziecic owocmi swojej pracy. z gory dziekuje za wszelka pomoc.
    Z Olkowym pozdrowieniem
    -Vicia

  2. #2
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    jak na sprzedaz i ma byc to wnetrze domu oraz jest czym sie pochwalic - to panorama 360 moze byc dobrym pomyslem...

    http://www.qtvrheads.pl/pano1.swf

    http://www.qtvrheads.pl/pano4.swf

    zas generalnie ciezko jest cos doradzic bo na przyklad ja nie wiem czy oczekujesz rad podstawowych dotyczacych pryncypiow '(czulosc, kompozycja, glebia ostrosci) , czy oczekujesz jakis bardziej wysublimowanych informacji na temat ustawiania oswietlenia...

    mysle ze jesli nie zadasz konkretnego pytania - bedzie ciezko

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jestem pod wrazeniem tych panoram, ale mysle ze moje umiejetnosci (i chyba rowniez mozliwosci) nie pozwola mi na tworzenie takich cudow.
    Co do mnie i bardziej precyzyjnego okreslenia pomocy jakiej oczekuje, to jestem amatorem, ktory pomalu (bardzo pomalu ze wzgledu na ciagly brak czasu) wgryza sie w tajniki fotografii. Licze na raczej podstawowe sugestie, milo by bylo przeczytac jakies rady bardziej doswiadczonych kolegow i kolezanek. Fajnie by bylo zobaczyc jakies podpowiedzi w formie ciekawych kadrow, ktore kiedys wykonaliscie.
    Bardziej "boje sie" zdjec wewnatrz domu. Oczywiscie wiem ze przede wszystkim musze pilnowac pionow scian, uzywac duzej GO, zdjecia ze statywu i raczej szeroki kat (tu mam do dyspozycji tylko 14mm z kitu).
    Pokoje nie sa cudem designu, ot takie typowe, jakich pewnie tysiace, np u babci czy cioci na wsi. Zastanawiam sie jak to pokazac, zeby wygladalo jak najlepiej. Podobnie jest z poddaszem, jak to "ugrysc", żeby wygladalo jak najbardziej atrakcyjnie (oczywiscie nie falszujac przy tym zeczywistosci).
    Tak sobie jeszcze na goraco mysle o panoramach, oczywiscie nie takich "interaktywnych", jak twoje, ale moze dobrze bylo by np stanac ze statywem na srodku podworka, popstrykac i potem zlozyc to w jakims programie do panoram. Tak jeszcze mysle, a moze jest jakis taki program, ktory bazujac na kolejnych ujecich, stwozyl by cos w rodzaju pokazu slajdow, ktory przesowajac sie w jedna strone, stwozyl by wrazenie plynnego obrotu? Nie wiem czy dosc jasno wyrazilem, co mam na mysli.
    Mam nadzieje ze teraz bardziej dokladnie sprecyzowalem swoje oczekiwania i dobre rady posypia sie jak z rekawa.
    Z gory dziekuje za wszelka pomoc
    pozdrawim - Vicia

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    MZ zdjęcia do sprzedaż domu, nie mają być dokumentacyjne. TO ma być piekny foldrek zachęcający do zobaczenia na żywo. Nie zakłamujący, ale pokazujący, to co najlepsze, w jak najlepszym świetle.

    Ruchome panoramki wcale nie są trudne do zrobienia nawet w wersji hdr - znajdziesz na forum poradniki i porady. Przede wszystkim dbaj, zeby w kadrze było to co ma być i nic ponadto (w stylu stare gacie zawieszone na szafie - skrajny przypadek, ale często zapomina się o szczegółach).

    Wszelkie pokazy slajdów o ile są w flashu należy odpuścić. Zdjęcie musi się dać łatwo skopiować, zlinkować, przesłać mailem.

    Wrzuć kilka zdjęć domu, żebyśmy wiedzieli +/- co i jak, w celu konkretniejszych porad.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    grizz, narazie z takimi fotkami ciezko bo ja ciagle w pracy, a na ta wioske trzeba pojechac, moze uda mi sie poprosic zone, to pojedzie i "cyknie" kilka pogladowych zdjec na zewnatrz i wewnatrz, ale to tez za kilka dni.
    Jesli chodzi o moja "sesje" to pewnie wybiore sie tam za dwa, trzy tygodnie w jakis weekend. Fajnie bylo by sie zgrac z jakas fajna pogoda, zeby nie padalo ale zeby tez nie bylo zbyt ostrego slonca.
    Nadal czekam na porady, sugestie, przyklady, moze jakies triki.

  6. #6
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    To pokaż jakieś zdjecia podobnych domów

    I powiedz w jakim to terenie, w jakim sąsiedztwie, bo w sumie jak to nie turystyczne i w miejscu gdzie nie ma dużej konkurencji, to ludzie i tak będą się kierowali głównie położeniem, a nie zachęcającymi fotkami...

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Grizz bo sie troche pogubiłem
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    MZ zdjęcia do sprzedaż domu, nie mają być dokumentacyjne. TO ma być piekny foldrek zachęcający do zobaczenia na żywo. Nie zakłamujący, ale pokazujący, to co najlepsze, w jak najlepszym świetle.
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    I powiedz w jakim to terenie, w jakim sąsiedztwie, bo w sumie jak to nie turystyczne i w miejscu gdzie nie ma dużej konkurencji, to ludzie i tak będą się kierowali głównie położeniem, a nie zachęcającymi fotkami...

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Pierwsze, to sytuacja ogólna, ale w drugim przypadku (nie-turystyczny charakter i brak konkurencyjnych ofert w okolicy), to ludzie raczej kierują się położeniem, niż zachęcającymi fotkami... czytaj jakie by zdjecia nie były (albo wręcz ich nie było) to i tak sprawdzą bo im lokalizacja pasuje.

    W przypadku gdy konkurencja jest większa czy to ze względu na różne domy do sprzedaży w okolicy, czy też, z tego, że dom nadaje sie na drugi-letni domek w górach/na wsi i szukając czegoś takiego kupujący nie patrzy tyle na położenie na mapie, co urokliwość samego domu / okolicy, to zdjęcia są ważnym impulsem do bliższego zapoznania się z ofertą.

    Po prostu nic o tym domu nie napisałeś, jaki ma charakter, gdzie leży, wiec trudno radzić coś konkretnego na temat jak ugryźć odpowiednio foty.

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    A wiec kilka slow o tej "posiadlosci". Domek jest polozony ok 25 km od Gorzowa Wlkp. W malej wiosce otoczonej lasami, nieco na uboczu. Nie jest to miejscowosc turystyczna, raczej coraz czesciej jest traktowana jako podmiejska "sypialnia". Co do samego budynku to jest on typowym poniemieckim domem, w dosc dobrym stanie (jak na moje niewprawne oko), kilka lat temu byl otynkowany, wymienono dach. We wnetrzu dwa pokoje sa kilka lat po remoncie, pozostala czesc, gdzie mieszkaly starsze osoby posiada typowy "pokomunistyczny klimacik". I wlasnie z tym "kliacikiem" mam problem, jak pokazac te pomieszczenia w jak najbardziej atrakcyjny sposob?

  10. #10
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    BTW jak ładna okolica, to możesz ją również pokazać na 1-2 zdjęciach. Czasami to rekompensuje niedostatki samej nieruchomości.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

Podobne wątki

  1. Zdjęcia noca - Co i jak, prosze o pomoc.
    By Wariacina in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19.09.08, 16:42
  2. Prosze o pomoc!!!
    By Gwynet in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 7.11.04, 20:12
  3. C-745 PROSZE O POMOC !
    By NESQUIK in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 1.07.04, 18:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.