Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 180

Wątek: E3 czy canon 7d?

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    ... Jeżeli w olku przeszkadzają ci szumy to akurat 7d i 50 d to zły wybór. Powinieneś kupić 40d lub 5d. ...
    Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum
    kowal73, masz rację per pixel. Patrząc na cały kadr racji nie masz polecając 40d. 5d to inna bajka.
    W temacie:
    do krajobrazów (sądząc po galerii) niczego nie zmieniaj. Nadmiar gotówki przeznacz na dobry statyw, albo ciekawą wycieczkę.

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    150
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    ...lub na szerokokątny obiektyw

    PS. Po raz pierwszy widzę osobę która zastanawia się między E-3 a 7d, więc wątek ciekawie się zapowiada.

  3. #23
    zonkinho
    Gość
    Wg mnie 7D to pucha pod chyba każdym względem lepsza od E-3, może poza odchylanym LCD (choć lepszą rozdzielczością) i uszczelnieniami, bo nie widziałem na youtubie żeby traktowali prysznicem czy mrozem 7D. No ale nie ma co porównywać puszek, które dzielą jakieś 2 czy tam 3 lata. Bo technologia idzie do przodu.

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    7D da Ci nieporównywalnie mocno większą szczegółowość, pod warunkiem oczywiście zastosowania dobrego obiektywu i, co istotne, mądrej obróbki rawów.
    I to chyba jedyna istotna różnica.

    Tę samą szczegółowość jednak da dużo tańszy 550D.

  5. #25
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zonkinho Zobacz posta
    Wg mnie 7D to pucha pod chyba każdym względem lepsza od E-3, może poza odchylanym LCD (choć lepszą rozdzielczością) i uszczelnieniami, bo nie widziałem na youtubie żeby traktowali prysznicem czy mrozem 7D. No ale nie ma co porównywać puszek, które dzielą jakieś 2 czy tam 3 lata. Bo technologia idzie do przodu.
    Nie rozumiem dlaczego 7D jest niby pod każdym względem lepszy niż E-3? Czy chodzi o wyniki testów w czasopismach branżowych i internetowych opiniach? Ja w każdym razie nie do końca im wierzę,gdyż zdaje sobie doskonale sprawę,ze o wyniku w dużej mierze decyduje ilość wyłożonego na ten wynik pieniądza.

    Ja wierzę temu co widzę;mam E-3 i miałem okazję focic 7D,udało mi się nawet fotografować w tym samych warunkach,ten sam motyw a następnie wywołać zapis z matryc z tych dwóch kamer w tym samym labie na tym samym papierze i naprawdę trudno było mi znaleźc jakąkolwiek,znaczącą różnicę w jakości obrazu.

    Byłem naprawdę bliski zmiany systemu ale praktyczny test,podkreślam - praktyczny,skutecznie mnie od tego odwiódł.
    Pewnie usłyszę tu wiele odpowiedzi,ze E-3 nie ma szans z 7D w czymkolwiek (a i zapewne z czymkolwiek)ale ja się tym zupełnie nie przejmuję.Ja wiem swoje i nie dlatego,ze jestem jakimś tam olitalibem - sentyment do marki nie ma tu najmniejszego znaczenia.To co widzę ma dla mnie jedyne znaczenie.

    Pozdrawiam wszystkich miłośników fotografii.
    Wolnośc to prawo czynienia wszystkiego,na co pozwalają prawa.
    Landscape Photography

  6. #26
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez e-510 Zobacz posta
    Nie rozumiem dlaczego 7D jest niby pod każdym względem lepszy niż E-3? Czy chodzi o wyniki testów w czasopismach branżowych i internetowych opiniach? Ja w każdym razie nie do końca im wierzę,gdyż zdaje sobie doskonale sprawę,ze o wyniku w dużej mierze decyduje ilość wyłożonego na ten wynik pieniądza.

    Ja wierzę temu co widzę;mam E-3 i miałem okazję focic 7D,udało mi się nawet fotografować w tym samych warunkach,ten sam motyw a następnie wywołać zapis z matryc z tych dwóch kamer w tym samym labie na tym samym papierze i naprawdę trudno było mi znaleźc jakąkolwiek,znaczącą różnicę w jakości obrazu.

    Byłem naprawdę bliski zmiany systemu ale praktyczny test,podkreślam - praktyczny,skutecznie mnie od tego odwiódł.
    Pewnie usłyszę tu wiele odpowiedzi,ze E-3 nie ma szans z 7D w czymkolwiek (a i zapewne z czymkolwiek)ale ja się tym zupełnie nie przejmuję.Ja wiem swoje i nie dlatego,ze jestem jakimś tam olitalibem - sentyment do marki nie ma tu najmniejszego znaczenia.To co widzę ma dla mnie jedyne znaczenie.

    Pozdrawiam wszystkich miłośników fotografii.
    Chciałeś zmienić na 7D? Dlaczego akurat to? Ze względu na rozdzielczość?
    Do krajobrazu puszka marzenie to wg mnie 5D stare, zwłaszcza za te pieniądze które teraz trzeba dać - nad tym nie myślałeś?

  7. #27
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Chciałeś zmienić na 7D? Dlaczego akurat to? Ze względu na rozdzielczość?
    Do krajobrazu puszka marzenie to wg mnie 5D stare, zwłaszcza za te pieniądze które teraz trzeba dać - nad tym nie myślałeś?
    5D ma swoje wielkie zalety w fotografii studyjnej i pejzażu o których doskonale wiedziałem,tak samo jak ma swoje wady o których również wiedziałem ( a kto ich nie ma?? ) .Jakie to wady i zalety nie muszę pisać,bo to puszka bardzo znana i mająca już swoje miejsce w historii fotografii cyfrowej.W każdym razie byłem bardzo blisko od momentu jej zakupu,jednak zdecydowałem się po wielu tygodniach wszelkiej maści analiz na E-3.

    Przyznam jednak szczerze,że gdyby Canon nie opóźnił premiery długo wyczekiwanej 7D,to prawdopodobnie byłbym dzisiaj szczęśliwym albo i nie posiadaczem tej puszki.

    Kiedy oczekiwana niczym pora deszczowa na nizinach Serengeti,wreszcie pojawiła się na sklepowych półkach i w torbach pasjonatów,miałem okazję przetestować ją organoleptycznie i jak napisałem,po tym testowaniu doszedłem do wniosku,ze nie widzę wyraźnego powodu,dla którego miałbym pożegnać się z moim Olkiem.

    Na pewno jest jakaś minimalna przewaga w dynamice obrazu i jego jakości na korzyść 7D,jednak nie grają one dla mnie aż tak istotnej roli.Jedyną zauważalną różnice dostrzegam na odbitkach wykonanych przez któregokolwiek Marka,no ale to zupełnie inna bajka i myślę,ze jeśli Olympus nie wykona jakiegoś ruchu w kierunku zbliżenia się do tych standardów,to w niedalekiej przyszłości ta zmiana systemu być może się u mnie dokonana ale to jest w zasadzie zależne tylko od tego,czy uda mi się wejść w odpowiedni rynek.

    Jaki z tego morał? Nie wierzcie wszystkim testom i opiniom do końca - wierzcie temu co widzicie.
    Pozdrawiam.
    Wolnośc to prawo czynienia wszystkiego,na co pozwalają prawa.
    Landscape Photography

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jeśli już rozważać zmianę systemu, to do krajobrazu lepszy byłby Sony A850. Droższy jedynie o kilka stów od Canona 7D, a rozpiętość tonalna lepsza, rozdzielczość lepsza, możliwości obróbki rawów też większe. 7D jest chyba bardziej do sportu i reporterki.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #29
    piotrek204
    Gość
    550d + 15-85.

    Jesli jednak olympus Cie pociaga to E620, E30 ale nie E-3. Ma tragiczny stosunek cena/jakosc obrazu.

  10. #30
    zonkinho
    Gość
    E-3 ma taką samą jakość obrazu jak E-510, przynajmniej ja nie zobaczyłem różnicy po przesiadce.

    Wszystko zależy w jakich warunkach porównywałeś E-3 i 7D. Ja po swoich testach własnych wiem, że tam gdzie E-3 robił przepały tam D90 ich nie robi, a to już o wiele poprawia komfort pracy, że nie musisz tak grzebać w rawach a i możesz zrobić ujęcie tam gdzie byś nie mógł, aby osiągnąć ten sam efekt końcowy.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23.03.11, 22:50
  2. Canon 30D + EF 85/1.8 + EF 15/2.8
    By fotomic in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 7.09.07, 21:10
  3. Oly e-330 vs Canon 350 D
    By moonwalker37 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 9.04.07, 19:15
  4. Test zdięciowy Canon 350D, Canon 5D i Sony-Erikson 800i :-)
    By jacek2004 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.07.06, 20:06
  5. Canon S1.
    By ANATOM in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22.10.04, 10:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.