Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: Stabilizacja obrazu e-420 i wybór obiektywu

  1. #1
    Awatar padi77
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Stabilizacja obrazu e-420 i wybór obiektywu

    Witam wszystkich, jestem tu nowy i jestem laikiem wiec proszę o wyrozumiałość. zakupiłem dość nie dawno olympusa e-420 i poza scenami gdzie moge zaleźć taką scene ze stabilizacją obrazu, nigdzie nie moge znaleźć stabilizatora obrazu, słyszałem nawet taką wersje ze tan aparat jej nie ma... prawda?? i jak w takim razie razić sobie ze zdjęciami gdzie chcę utrzymać nastrój i nie używać lampy a w momencie gdy tylko lekko poruszę ręka obraz sie zamazuje... pomijam rozwiązanie ze statywem. Jak sobie radzić przy takich zdjęciach z tym aparatem???

  2. #2
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Kup sobie jasny obiektyw, Leica 25/1.4 będzie w sam raz.

  3. #3
    Awatar padi77
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    jaki obiektyw do e- 420 (uniwersalny)

    Mam pytanko, jestem totalnym amatorem i laikiem w temacie foto, posiadam e- 420 z obiektywem 17.5-45mm i teraz chciał bym zakupić coś lepszego że by bardziej sie cieszyć z robienia zdjęć jednak chciał bym coś uniwersalnego że by nie przekładać co chwila obiektywów. myślę o czymś w rodzaju 14-200 tylko ceny są astronomiczne... co polecacie???

  4. #4
    Awatar padi77
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez HrabiaMiod Zobacz posta
    Kup sobie jasny obiektyw, Leica 25/1.4 będzie w sam raz.
    hmm, a te obiektywy mają w sobie stabilizacje obrazu??? i drogie do??? sorki ze tak wypytuje ale jestem totalna noga w tej dziedzinie.

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    ...albo obiektyw ze stabilzacją jak panasonic 14-50.

    Albo zwróc uwagę, że cała masa nastrojowych zdjęć powstała w czasach filmu z iso max 400 i gdy o stabilizacji nikt nie myślał

  6. #6
    Awatar padi77
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    aha czyli są takie obiektywy ze stabilizacją obrazu... to co byście polecili ale myślałem o czyś bardziej uniwersalnym jak 14-200 czy choć by 18-180 ze by co chwila nie przekładać obiektywu... aha no i że by cana mnie z wejścia nie zabiła

  7. #7
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    NIc. (przez pryzmat "nastrojowych" fotek)

    Kupując coś z takim zakresem i tak szlag trafia plusy stabilizacji, bo szkło jest ciemne.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez padi77 Zobacz posta
    aha czyli są takie obiektywy ze stabilizacją obrazu... to co byście polecili ale myślałem o czyś bardziej uniwersalnym jak 14-200 czy choć by 18-180 ze by co chwila nie przekładać obiektywu... aha no i że by cana mnie z wejścia nie zabiła
    Żaden obiektyw Olympusa nie ma stabilizacji obrazu. Taka koncepcja firmy że stabilizujemy matrycę, a szkła nie.

    Musisz poszukać obiektywów Panasonica, a tych wyszło raptem kilka i wyboru nie masz za dużego.

    LEICA D VARIO-ELMARIT 14-50mm/F2.8-3.5 ASPH będzie chyba najtańszy.
    był też AFAIR obiektyw Panasonic 14-150mm.

    W ogóle chyba nie będzie łatwo upolować takie szkło, a już w przyzwoitej cenie to w ogóle może być problem...

    Taniej i prościej będzie kupić chyba Olympusa E-520, a E-420 sprzedać i pozostać przy szkłach ZD.
    Zapraszam do albumu i galerii

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez padi77 Zobacz posta
    Mam pytanko, jestem totalnym amatorem i laikiem w temacie foto, posiadam e- 420 z obiektywem 17.5-45mm i teraz chciał bym zakupić coś lepszego że by bardziej sie cieszyć z robienia zdjęć jednak chciał bym coś uniwersalnego że by nie przekładać co chwila obiektywów. myślę o czymś w rodzaju 14-200 tylko ceny są astronomiczne... co polecacie???
    14-200? A jest taki obiektyw w ogóle z mocowaniem 4/3?

    17.5-45 to faktycznie kiepskie szkło, ale jeśli chcesz się uczyć to na początek polecam zmienić na 14-42, lub ostatecznie najwyżej na 14-54, do tego dokupić 40-150 w dowolnej wersji, a potem fotografować, fotografować, patrzeć na wyniki, szukać błędów, i znowu fotografować i tak w kółko.
    Zapraszam do albumu i galerii

  10. #10
    Awatar padi77
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    nie no nie, nie chodzi mi o te nastrojowe fotki tylko właśnie przede wszystkim o tą stabilizacje i ze by miał większy zakres możliwości, powiedzmy od ok 14 ale zdecydowanie wiecej jak 50. Kolega tam jeszcze zaproponował Leica 25/1.4 tylko ja i tak nie wiem jakie to sa te parametry

Podobne wątki

  1. Stabilizacja obrazu w E-5
    By rafrr in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 6.06.11, 23:30
  2. E-520 i stabilizacja obrazu
    By sybic in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.10.10, 21:33
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 9.04.10, 18:05
  4. EC-14, obiektyw manualny i stabilizacja obrazu
    By hijacintus in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 2.10.08, 02:01
  5. Stabilizacja obrazu w E systemie
    By sijas in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12.09.06, 16:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.