Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Wątek: Stabilizacja obrazu e-420 i wybór obiektywu

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez padi77 Zobacz posta
    i sie nie dziwie i sie dziwie, mam aparat, mam pare dylematów i ktoś poddał mi pomysł; popytaj na forum. jako ze sam sie udzielam na kilku pomyslałem faktycznie można, zaznaczałem też na początku że jestem TU nowy i że jestem LAKIEM w tej dziedzinie. sory ale nigdzie nie jest napisane że to forum tylko dla fachowców... więc postanowiłem zadać kilka pytań i okazło sie że to chyba nie do końca dobre miejsce. dziwie sie bo na tych forach gdzie sie udzielam nie spotkałem sie z tym że by tak laika traktować z góry, a tu wydaje mi się że nie którzy to już sie tacy mądrzy urodzili od razu i nikt nigdy nie musiał im niczego tłumaczyć. a wracając do tematu, w miarę interesowania i klepania tu z wami zaczynam nabywac podstawowej wiedzy i oblukałem juz te superzoomy w 4/3 ze stabilizacją Leica 14-150... było by to tylko właśnie kwota... nie ma czegoś tańszego, alternatywnego??? najlepiej ze stabilizacją ale może też być bez
    W 4/3 jest jeszcze tylko 18-180 ale bez stabilizacji. Lepiej kupić 14-42 i 40-150, ale trzeba je przepinać. Napisz jeszcze parę rzeczy to dam konkretniejszą radę: ile masz zamiar wydać, co fotografujesz (starczy ogniskowa i warunki oświetleniowe, i czy ruchome obiekty) i czy użycie statywu jest niewygodne/wykluczone. Tak abstrahując, zerknij do wątku o podstawach dla początkujących - w faq o ile pamiętam jest do niego link. Powinien Ci nieco rozjaśnić o co chodzi.
    Wyklikane z mobilka

    Edit: była jeszcze o ile dobrze pamiętam sigma 18-125 (co do długiego końca to pewności nie mam, na pewno ponad 100mm) z mocowaniem 4/3 ale bez stabilizacji i nie wiem czy ją jeszcze produkują.
    Ostatnio edytowane przez Moominek ; 16.06.10 o 20:18

  2. #22
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez padi77 Zobacz posta
    tylko nie jestem pewien czy bardziej potrzebna mi ta stabilizacja czy może lepszy obiektyw na początek poznawania tajników fotografii
    Jak wspomnieli poprzednicy i sam przyznałeś dopiero zaczynasz świadomą przygodę z fotografią. Ja bym się wstrzymał z wydatkami do czasu kiedy będziesz wiedział co Ci w sprzęcie uwiera, przeszkadza. Póki co zainwestuj w wiedzę, doświadczenie. Pieniądze zawsze zdążysz wydać, a sprzętem który masz można zrobić świetne zdjęcia...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #23
    Awatar padi77
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    W 4/3 jest jeszcze tylko 18-180 ale bez stabilizacji. Lepiej kupić 14-42 i 40-150, ale trzeba je przepinać. Napisz jeszcze parę rzeczy to dam konkretniejszą radę: ile masz zamiar wydać, co fotografujesz (starczy ogniskowa i warunki oświetleniowe, i czy ruchome obiekty) i czy użycie statywu jest niewygodne/wykluczone. Tak abstrahując, zerknij do wątku o podstawach dla początkujących - w faq o ile pamiętam jest do niego link. Powinien Ci nieco rozjaśnić o co chodzi.
    Wyklikane z mobilka

    Edit: była jeszcze o ile dobrze pamiętam sigma 18-125 (co do długiego końca to pewności nie mam, na pewno ponad 100mm) z mocowaniem 4/3 ale bez stabilizacji i nie wiem czy ją jeszcze produkują.
    ok, no to... mam zamiar wydać... pare stówek??? no może nie dwie ale też nie nie wiadomo ile, fotografuje... jak zwykły smiertelnik... wszystkiego po trochu, urzycie statywu jest niewygodne... Aczkolwiek, tak jak kolega Karol napisał chyba narazie dam se spokuj z wydatkami, mierziło mnie jedynie to że koleś sprzedający nabił mnie w butelke z stabilizacją i może też to że nie potrafię sobie poradzić ze zdjęciami które chce robić bez lampy, albo za ciemne albo nie ostre... tylko że to chyba wynika nie ze sprzeta a a braku umiejętności i o ile nawet taki laik jak ja odczuwa bul że tan obiektyw który posiadam nie ma dobrego zbliżenie ani oddalenia to najpierw sie pomęcze z tym co mam że by sie na tym nauczyć. jakieś rady co do fotek bez lampy???
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Jak wspomnieli poprzednicy i sam przyznałeś dopiero zaczynasz świadomą przygodę z fotografią. Ja bym się wstrzymał z wydatkami do czasu kiedy będziesz wiedział co Ci w sprzęcie uwiera, przeszkadza. Póki co zainwestuj w wiedzę, doświadczenie. Pieniądze zawsze zdążysz wydać, a sprzętem który masz można zrobić świetne zdjęcia...
    swięte słowa zdaje mnie sie
    Ostatnio edytowane przez padi77 ; 16.06.10 o 20:56 Powód: Automatyczne scalenie postów

  4. #24
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez padi77 Zobacz posta
    ok, no to... mam zamiar wydać... pare stówek??? no może nie dwie ale też nie nie wiadomo ile, fotografuje... jak zwykły smiertelnik... wszystkiego po trochu, urzycie statywu jest niewygodne... Aczkolwiek, tak jak kolega Karol napisał chyba narazie dam se spokuj z wydatkami, mierziło mnie jedynie to że koleś sprzedający nabił mnie w butelke z stabilizacją i może też to że nie potrafię sobie poradzić ze zdjęciami które chce robić bez lampy, albo za ciemne albo nie ostre... tylko że to chyba wynika nie ze sprzeta a a braku umiejętności i o ile nawet taki laik jak ja odczuwa bul że tan obiektyw który posiadam nie ma dobrego zbliżenie ani oddalenia to najpierw sie pomęcze z tym co mam że by sie na tym nauczyć. jakieś rady co do fotek bez lampy???
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


    swięte słowa zdaje mnie sie
    W tej sytuacji proponuję sprzedać obiektyw jaki masz i zakupić 14-42 i 40-150. Całość ok. 500 złotych minus to co odzyskasz ze sprzedaży twojego obiektywu. Zyskasz stanowczo większy zakres ogniskowych a jak będzie naprawdę brakowało stabilizacji - zmienisz korpus na powiedzmy e510 za niewielką dopłatą - góra 200 złotych.
    Wyklikane z mobilka

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Padi 77
    Ja fotografuje dwoma kitami i E510.Moge powiedziec,ze dosc dlugo.Jak narazie te szkla mi wystarczaja jako zwyklemu smiertelnikowi.Poczytaj nieco ksiazek,wydaj teraz te pare stowek na literature.Pozniej sam bedziesz wiedziec czego Ci trzeba.Nawet tym co masz zwykly smiertelnik zrobi dobre foty.Pamietaj,ze to co wypluje aparat to polowa sukcesu.Druga polowa to Twoje umiejetnosci w dostrzeganiu tego co w kadrze,wspolpraca ze swiatlem i programem do obrobki.Wykorzystaj to do ostatniej kropli krwi co masz-pozniej zmieniaj jak Ci bedzie tego za malo.

  6. #26
    Awatar padi77
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    W tej sytuacji proponuję sprzedać obiektyw jaki masz i zakupić 14-42 i 40-150. Całość ok. 500 złotych minus to co odzyskasz ze sprzedaży twojego obiektywu. Zyskasz stanowczo większy zakres ogniskowych a jak będzie naprawdę brakowało stabilizacji - zmienisz korpus na powiedzmy e510 za niewielką dopłatą - góra 200 złotych.
    Wyklikane z mobilka
    a gdzie takie zamiany najlepiej robic...allegro?? czy sa może jakieś portale fotograficzne lub coś w tym stylu. Ja was strasznie przepraszam, bo tak myśle że jak bym był na wszym miejscu to bym sie dziwił co ten chłopina wypisuje... ale ja naprawde jestem noga z takich tematów a tym bardziej gdzie i jak to najlepiej zamienic.

  7. #27
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez padi77 Zobacz posta
    a gdzie takie zamiany najlepiej robic...allegro?? czy sa może jakieś portale fotograficzne lub coś w tym stylu. Ja was strasznie przepraszam, bo tak myśle że jak bym był na wszym miejscu to bym sie dziwił co ten chłopina wypisuje... ale ja naprawde jestem noga z takich tematów a tym bardziej gdzie i jak to najlepiej zamienic.
    Najlepiej od znajomych - wiesz co bierzesz. Jak nie to, alllegro. Na naszym forum też masz giełdę. Ale serio serio. Zanim zaczniesz coś zamieniać weź dowiedz się najpierw czego chcesz i co Ci potrzeba.

  8. #28
    Awatar padi77
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Najlepiej od znajomych - wiesz co bierzesz. Jak nie to, alllegro. Na naszym forum też masz giełdę. Ale serio serio. Zanim zaczniesz coś zamieniać weź dowiedz się najpierw czego chcesz i co Ci potrzeba.
    serdeczne dzieki za wskazówki, myśle ze faktycznie na razie zostane przy tym co mam aczkolwiek wydaje mi sie ze jedyne co mi bedzie potrzebne to korpus e- 510 i obiektyw 14-42 i chyba za nie długo takie zmiany poczynie a poza tym to postaram sie pogmyrać w jakiejś literaturze o fotografii. jescze raz podzienkował za wskazówki wszystkim kolegom i kolejankom

  9. #29

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    91
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez padi77 Zobacz posta
    a gdzie takie zamiany najlepiej robic...allegro?? czy sa może jakieś portale fotograficzne lub coś w tym stylu. Ja was strasznie przepraszam, bo tak myśle że jak bym był na wszym miejscu to bym sie dziwił co ten chłopina wypisuje... ale ja naprawde jestem noga z takich tematów a tym bardziej gdzie i jak to najlepiej zamienic.
    nie przejmuj się tak brakiem stabilizacji, tak naprawdę przydaje się tylko czasami, przy dobrym świetle nie jest wcale potrzebna, przy słabym lepiej unieruchomić aparat, a wtedy i tak trzeba wyłączyć stabilizację, rób fotki tym co masz, potem stwierdzisz co ci jest potrzebne, dobrym obiektywem jest 14-54, ale to ponad 1k pln za używkę, jak chcesz zbliżenia to 70-300, ale to tez ponad 1k pln, ale z takimi zakupami się wstrzmaj
    e-510 + 14-54 + 14-42 + 40-150, dcr-250, metz 36 af-4o, a720 is. super takumar 55 1.8

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar chimol
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Posty
    442
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    padi77 nie wiem czy nie przeoczyłem gdzieś wiadomości gdzie kupiłes aparat, bo piszesz, ze sprzedawca Ci wcisnął i mówił, że ma stabilizację. Jeśli kupiłeś go w sklepie i Ci nie pasuje, to może postaraj się go zwrócić, jeśli nie jest za późno i weź taki co Ci pasuje. Ten ze stabilizacją.
    Chociaż tak jak Ci forumowicze, stabilizacja nie jest Ci jeszcze na gwałt potrzebna.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Stabilizacja obrazu w E-5
    By rafrr in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 6.06.11, 23:30
  2. E-520 i stabilizacja obrazu
    By sybic in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.10.10, 21:33
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 9.04.10, 18:05
  4. EC-14, obiektyw manualny i stabilizacja obrazu
    By hijacintus in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 2.10.08, 02:01
  5. Stabilizacja obrazu w E systemie
    By sijas in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12.09.06, 16:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.