Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: Stabilizacja obrazu e-420 i wybór obiektywu

  1. #11
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Szczerze: lepiej poczytaj jakieś książki do fotografii, naucz się trochę co i jak.
    Poczytaj tez troche o optyce - co daje światło, co daje umieszczenie w szkle takiego cudownego zakresu jak 18-200, czy 14-140.

    Bo Twoje wypowiedzi sprawiają wrażenie, że sprzęt wszystko uratuje, tylko, ze nawet nie wiesz jak się za ten sprzęt zabrać i czego szukać.

    edit:
    Kolega tam jeszcze zaproponował Leica 25/1.4 tylko ja i tak nie wiem jakie to sa te parametry
    o właśnie, właśnie....
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Połączyłem wątki, bo dyskusja się by dublowała.
    Ostatnio edytowane przez grizz ; 16.06.10 o 16:08 Powód: Automatyczne scalenie postów

  2. #12
    Awatar padi77
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Szczerze: lepiej poczytaj jakieś książki do fotografii, naucz się trochę co i jak.
    Poczytaj tez troche o optyce - co daje światło, co daje umieszczenie w szkle takiego cudownego zakresu jak 18-200, czy 14-140.

    Bo Twoje wypowiedzi sprawiają wrażenie, że sprzęt wszystko uratuje, tylko, ze nawet nie wiesz jak się za ten sprzęt zabrać i czego szukać.

    edit:


    o właśnie, właśnie....
    no ale to ja od razu waliłem kawe na ławe że jestem tu nowy i na dodatek laik w temacie fotografii i zanim to wszystko ogarnę to troche minie. a zapytłem was no bo gdzie niby szybko i konkretnie sie czegoś dowiem jak nie tu. ja tylko potrzebuje paru informacji jak najlepiej wybrnąć z tego MOJEGO problemu
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    14-200? A jest taki obiektyw w ogóle z mocowaniem 4/3?

    17.5-45 to faktycznie kiepskie szkło, ale jeśli chcesz się uczyć to na początek polecam zmienić na 14-42, lub ostatecznie najwyżej na 14-54, do tego dokupić 40-150 w dowolnej wersji, a potem fotografować, fotografować, patrzeć na wyniki, szukać błędów, i znowu fotografować i tak w kółko.
    nie mam pojęcia czy jest taki z takimi mocowaniami, tak palnąłem czyli 14-54?? a jest coś takiego powiedzmy 14-80..., ???
    Ostatnio edytowane przez padi77 ; 16.06.10 o 16:18 Powód: Automatyczne scalenie postów

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez padi77 Zobacz posta
    ja tylko potrzebuje paru informacji jak najlepiej wybrnąć z tego MOJEGO problemu
    To grizz dał Ci świetną radę. Poczytaj trochę książek o fotografowaniu. Naucz się podstaw. Zrozum jak to wszystko działa i wtedy zmieniaj szkła.

    Na razie masz wszystko co Ci potrzebne. Nic Ci po stabilizacji i lepszych szkłach jeśli nie będziesz miał przynajmniej podstawowej wiedzy.
    Zapraszam do albumu i galerii

  4. #14
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Najlepiej i najszybciej będzie trochę poczytać podręczników czy przewodników w sieci.

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez padi77 Zobacz posta
    nie mam pojęcia czy jest taki z takimi mocowaniami, tak palnąłem czyli 14-54?? a jest coś takiego powiedzmy 14-80..., ???
    Odpuść na razie zmiany obiektywu. Ewentualnie zmień na 14-42 bo to mała kasa do wydania, a zakres znacznie ciekawszy niż 17.5-45.

    Naucz się posługiwać tym co masz, albo kup superzooma typu Sony DSC-HX1, czy innego Panasonica w tym stylu.
    Zapraszam do albumu i galerii

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    padi77, nie dziw się odpowiedziom. Jak na razie mam wrażenie że nie wiesz o co pytasz. To nie są jakieś magiczne arkana ale podstawy trzeba poznać. Może lepiej faktycznie kup jakiegoś superzooma z trybami (pół)manualnymi i na nim poćwicz. Lustro to już nie lans (chyba), kup to co ci potrzebne i tyle. Jedyny superzoom w 4/3 ze stabilizacją to Leica 14-150 ale cena i dostępność absurdalne.
    Wyklikane z mobilka

  7. #17
    Awatar padi77
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    padi77, nie dziw się odpowiedziom. Jak na razie mam wrażenie że nie wiesz o co pytasz. To nie są jakieś magiczne arkana ale podstawy trzeba poznać. Może lepiej faktycznie kup jakiegoś superzooma z trybami (pół)manualnymi i na nim poćwicz. Lustro to już nie lans (chyba), kup to co ci potrzebne i tyle. Jedyny superzoom w 4/3 ze stabilizacją to Leica 14-150 ale cena i dostępność absurdalne.
    Wyklikane z mobilka
    i sie nie dziwie i sie dziwie, mam aparat, mam pare dylematów i ktoś poddał mi pomysł; popytaj na forum. jako ze sam sie udzielam na kilku pomyslałem faktycznie można, zaznaczałem też na początku że jestem TU nowy i że jestem LAKIEM w tej dziedzinie. sory ale nigdzie nie jest napisane że to forum tylko dla fachowców... więc postanowiłem zadać kilka pytań i okazło sie że to chyba nie do końca dobre miejsce. dziwie sie bo na tych forach gdzie sie udzielam nie spotkałem sie z tym że by tak laika traktować z góry, a tu wydaje mi się że nie którzy to już sie tacy mądrzy urodzili od razu i nikt nigdy nie musiał im niczego tłumaczyć. a wracając do tematu, w miarę interesowania i klepania tu z wami zaczynam nabywac podstawowej wiedzy i oblukałem juz te superzoomy w 4/3 ze stabilizacją Leica 14-150... było by to tylko właśnie kwota... nie ma czegoś tańszego, alternatywnego??? najlepiej ze stabilizacją ale może też być bez
    Ostatnio edytowane przez padi77 ; 16.06.10 o 19:34

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Piaseczno
    Posty
    49
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez padi77 Zobacz posta
    nie ma czegoś tańszego, alternatywnego??? najlepiej ze stabilizacją ale może też być bez
    Szkła Leica, to jedyne szkła w systemie ze stabilizacją. Szkła Olympusa nie posiadają stabilizacji. W E-systemie stabilizację masz w body (oczywiście nie wszystkich).

    Jeżeli opcja zakupu szkieł Leica odpada, to pozostaje albo lampa błyskowa albo zakup body ze stabilizacją (np. E510).

    pzdr
    via

  9. #19
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez padi77 Zobacz posta
    superzoomy w 4/3 ze stabilizacją Leica 14-150... było by to tylko właśnie kwota... nie ma czegoś tańszego, alternatywnego??? najlepiej ze stabilizacją ale może też być bez
    Jeśli koniecznie chcesz mieć stabilizację w E-systemie to najtaniej i najprościej mieć ją w puszce, musiałbyś więc zmienić aparat na E-510/520. Jak z kolei chcesz zyskać trochę światła na uniwersalnym zoomie to świetnym wyborem w relacji cena/jakość byłby ZD 14-54, który ma też inne walory, chociaż nie jest to "superzoom" (w sensie krotności). Jest pytanie o Twoje oczekiwania/potrzeby ale tu nie ma lepszego autorytetu niż Ty sam.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  10. #20
    Awatar padi77
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Jeśli koniecznie chcesz mieć stabilizację w E-systemie to najtaniej i najprościej mieć ją w puszce, musiałbyś więc zmienić aparat na E-510/520. Jak z kolei chcesz zyskać trochę światła na uniwersalnym zoomie to świetnym wyborem w relacji cena/jakość byłby ZD 14-54, który ma też inne walory, chociaż nie jest to "superzoom" (w sensie krotności). Jest pytanie o Twoje oczekiwania/potrzeby ale tu nie ma lepszego autorytetu niż Ty sam.
    a wygłupie sie bardo jak zapytam jak najlepiej i najszybciej zamienić aparaty??? czy ratuje mnie tylko allegro i sprzedaż mojego a zakup nowego?? bo już sam zgłupiałem z tym wszystkim. sprzedawca wcisną mi kita ze to ma stabilizacje i tym sie zdegustowałem jak wykminiłem że jednak nie ma... tylko nie jestem pewien czy bardziej potrzebna mi ta stabilizacja czy może lepszy obiektyw na początek poznawania tajników fotografii

Podobne wątki

  1. Stabilizacja obrazu w E-5
    By rafrr in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 6.06.11, 23:30
  2. E-520 i stabilizacja obrazu
    By sybic in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.10.10, 21:33
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 9.04.10, 18:05
  4. EC-14, obiektyw manualny i stabilizacja obrazu
    By hijacintus in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 2.10.08, 02:01
  5. Stabilizacja obrazu w E systemie
    By sijas in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12.09.06, 16:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.