Strona 39 z 1051 PierwszyPierwszy ... 29373839404149891395391039 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 10501

Wątek: Zdjęcia lotnicze

  1. #381
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar paakayttaja
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Rybnik / Jyväskylä
    Posty
    1.092
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Zastanawiałem się, czy to jedno (20) pchnąć (przez swoje gapiostwo i zafascynowanie sprzętem ratownictwa wodnego...) na forum (kliknij aby powiększyć):

    20 - NATO Day Ostrawa - Skoki ze spadochronem

    21 - Spartan

    22 - Mi-17

    23 - I trochę detali AN-26

    24 - "Sie ma uziemieni, co tam macie?"
    Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

  2. #382
    | OlyJedi Awatar YxasoR
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Nie przenoście nam stolicy do Krakowa...
    Posty
    950
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    A ma ktoś A380??
    "A na resztę zamknij oczy moja miła
    pod powieką znacznie lepsze są obrazy
    i w tym nasza siła
    i w tym nasza siła
    że umiemy jeszcze czasem marzyć"

  3. #383
    Awatar Peniek242
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    KRK
    Posty
    539
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Hehe 28oct pierwszy lot SIN/SYD wiec kto wie.

  4. #384
    | OlyJedi Awatar YxasoR
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Nie przenoście nam stolicy do Krakowa...
    Posty
    950
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Peniek242
    Hehe 28oct pierwszy lot SIN/SYD wiec kto wie.
    Ja miałem szczęście go cyknąć - kiedyś wrzucę - jak skończę test 50-200
    Jak na nich to rzeczywiście małe opóźnienie - pierwszy lot A380 tylko 2 lata później niż planowano...
    Na serio jestem za Airbusem, ale to co się tam dzieje to chore. Przez dwa lata tylko nowych prezesów wybierają - co nowy to inna koncepcja wdrożona w życie po czym sobie odchodzi... Dobrze, że nie 'transferują' od Airbusa do Boeinga
    "A na resztę zamknij oczy moja miła
    pod powieką znacznie lepsze są obrazy
    i w tym nasza siła
    i w tym nasza siła
    że umiemy jeszcze czasem marzyć"

  5. #385
    Awatar Peniek242
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    KRK
    Posty
    539
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Wydaje mi sie, ze Boeing jednak podejmuje lepsze decyzje, oczywiscie pomijajac fakt wplywu rzadu USA na stategiczne sukcesy swoich firm (Airbus nawet chyba bardziej) B737 czy B747 to klasyki przeciez, zobaczymy jak wypadnie B787 bo fajerwerkow nie ma ale chyba jednak wiecej rozsadku. Z pewnoscia wiekszosc wybierze A380 w porownywalnym rejsie do Boeinga ale problem pojawi sie pozniej z chetnymi na rejsy w ogole. No chyba, ze A380 okaze sie idealnym low costem long haulowym, wsadza 900 foteli i kilka miejsc za PLN1 sie znajdzie Zobaczymy.

  6. #386
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    nic się nie zmieni...
    będą dalej latać jedne i drugie... po prostu największe linie a właściwie to "najbardziej gęste" kierunki będą obsługiwane przez A380 i 787/747 bo bardziej się opłaca wysłać jedna maszynę niż kilka...
    Nie podejrzewam żeby to była jakaś rewolucja i dominacja jednego z producentów...

  7. #387
    Awatar Peniek242
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    KRK
    Posty
    539
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Sluchajcie dzis widzialem B747 w Pyrzowicach, wchodze na taras zniesmaczony ze nic ciekawego sie nie zdarzy (godz. 04:00) a tu.... piekny jumbo stoi, po skosie ustawiony bo normalnie wystawalby na pas dojazdowy. Warto rano wstawac

  8. #388
    | OlyJedi Awatar YxasoR
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Nie przenoście nam stolicy do Krakowa...
    Posty
    950
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Może przynudzę ale sytuacja wygląda tak:
    Airbus zaczął projekt 'superjumbo'. Konkurencja dla 747 - wiadomo większy i tańszy... Koncepcja, że dużo ludzi leci z większych lotnisk i po przesiadce w mniejsze dolatuje do 'domu'.
    Boeing stwierdził, że teraz minęła era jumbo, a ludzie będą chcieli z jednego lotniska lecieć wprost na drugie bez przesiadek na większych lotniskach. Dlatego pomysł 7E7 (dziś 787). I konkretnie wdrażali ten projekt. Airbus zobaczył, że są chętni na 7E7 więc jako konkurencję wystawił już produkowany A33x. Jednak był droższy itp. itd. Dlatego pojawił się zupełnie nowy projekt A350. A380 się opóźnia, A350 też, a boeing ma się dobrze. Zapowiedział wprowadzenie nowych jumbo - większych 747-8. A Airbus musi gonić...

    Jak widać na początku dwie różne wizje, a potem A i B znów będą miały samoloty, które będą na tj samej płaszczyźnie konkurowały.
    "A na resztę zamknij oczy moja miła
    pod powieką znacznie lepsze są obrazy
    i w tym nasza siła
    i w tym nasza siła
    że umiemy jeszcze czasem marzyć"

  9. #389
    Awatar Peniek242
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    KRK
    Posty
    539
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Napewno nie przynudzasz... ale to ze koncepcje jakie chcialyby widziec firmy lotnicze sa zgola rozne od praktyki to moze okazac sie niebawem przy A380. Albo wstrzelisz sie w odpowiedni czas albo wyprzedzisz epoke. W 'literaturze' koszty wyjda niewielkie ale w lotnictwie moze miec konsekwencje Pytanie czy juz jest na tyle chetnych by latac A380. Wybor jest pomiedzy lataniem czesciej (wiekszy wybor) a rzadziej (leca sardynki) bo przeciez wiadomo, ze juz teraz mozeny zrobic lon/syd bez tankowania. Dla mnie co podkreslam taki A380 to idealny longhaul low cost.

  10. #390
    | OlyJedi Awatar Warmik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    451
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    ciekawe ile lat musi taki A380 latać żeby koszt jego zakupu się zwrócił



Podobne wątki

  1. prawo lotnicze a KAP
    By dobas in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 3.08.12, 20:16
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23.10.10, 23:09
  3. Zdjęcia z lotu ptaka - lotnicze - aerofoto
    By Aero73 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 29.06.10, 22:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.