Tak, czytnik kart zawiera elektronikę i to dość złożoną, bo konwertuje dane z/do karty pamięci, na sygnał zgodny ze specyfikacją USB. Konwersja nie następuje w adapterach mikro/mini/SD, ponieważ te karty różnią się tylko rozmiarem.
Tak, czytnik kart zawiera elektronikę i to dość złożoną, bo konwertuje dane z/do karty pamięci, na sygnał zgodny ze specyfikacją USB. Konwersja nie następuje w adapterach mikro/mini/SD, ponieważ te karty różnią się tylko rozmiarem.
więc jaka jest róznica pomiędzy konwersją danych przez czytnik USB, a konwerter CF/w obu przypadkach trzeba sygnał konwertować dlaczego rozwiązanie czytnik USB jest lepsze od konwertera CF/SD ?
bo jak dla mnie na to samo wychodzi, tylko konwerter CF/SD jest wygodniejszy
pozdrawiam
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły
Różnica jest zasadnicza: w Twoim przypadku, za pośrednictwem konwertera CF/SD, wkładasz kartę SD do aparatu przystosowanego do kart CF. Gdy robisz zdjęcia, zapisując je na karcie wszystkie dane przychodzą przez ten konwerter. Ponieważ musi on "przerobić" je na format SD zajmuje to więcej czasu niż gdyby zapisywane były bezpośrednio na CF. Do tego dochodzi jeszcze komunikacja zwrotna od karty do aparatu, zawierająca różne bardzo istotne informacje (na przykład koniec zapisu pliku), która też jest opóźniana. Ważne jest to, że niemal wszystkie te operacje odbywają się w czasie rzeczywistym i wszelkie opóźnienia mogą albo zablokować system, albo pogubić część danych. dużo zależy od rozmiaru plików, szybkości pracy elektroniki aparatu, zdolności oprogramowania aparatu do radzenia sobie z błędami, oraz sprawności samego adaptera, który w różnych aparatach może różnie się zachowywać. Może różnie reagować na różne karty SD (różne zarówno pod względem pojemności, jak i szybkości, a nawet pochodzące od różnych producentów). No i komputer też nie koniecznie będzie chciał wykonywać operacje na tak zapisanych kartach SD.
To gniazdo w twoim laptopie, do którego wkładasz swoją kartę pamięci SD to nic innego jak właśnie czytnik kart, ale wbudowany na stałe i tylko na jeden ich rodzaj. Też najprawdopodobniej podłączony do magistrali USB. Niektóre laptopy maja wbudowane czytniki na wszystkie rodzaje kart.
Proponuję nie "przerabiać" aparatu na karty do których nie jest przystosowany, ale kupić do laptopa czytnik kart CF na PCMCIA. Każdy laptop ma wbudowane jedno lub dwa gniazda PCMIA. Taki czytnik wkłada się głęboko do środka i można go tam zostawić na stałe, nie potrzeba żadnych kabelków, żadnych kostek wymagających wpinania i wypinania. Po prostu, gdy masz taką potrzebę, wpinasz tylko kartę CF w gniazdo czytnika i robisz z nią co potrzeba.
Taki czytnik kupisz na Allegro, ceny zaczynają się poniżej 10zł.