Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 98

Wątek: Zaawansowane wygładzanie cery, czyli efekt mydła

  1. #1
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Zaawansowane wygładzanie cery, czyli efekt mydła

    Ok, tak jak obiecałem mały poradnik: "Jak poprawić cerę modelki bez pomocy dermatologa"

    A więc zaczynamy, otwieramy obrazek który chcemy "zmiękczyć", naciskając dwukrotnie skrót klaw. Ctrl+J, tworzymy dwie kopie warstwy tła.
    Następnie ukrywamy zawartość górnej warstwy i uaktywniamy środkową warstwę, zmieniamy tryb mieszania tej wastwy na darken, wybieramy filtr gausian blur i stosujemy rozmycie o promieniu 20pikseli.
    Ukrywamy aktywną warstwę i uaktywniamy górną warstwę. Zmieniamy tryb mieszania na lighten. I znowu gausian blur, tym razem z rozmyciem o promieniu 30pikseli.
    Ok, teraz uaktywniamy środkową warstwę obrazu i zmniejszamy jej krycie do wartości około 60%. Obraz jest mdły jak serial brazylijski? I dobrze, znaczy ze wszystko idzie w dobrym kierunku.
    Ok, mamy 2 kopie warstwy tła, uaktywniamy je (użyjcie ctrl) teraz przeciągamy je do zakładki "create a new group" (zakładka znajduje się na dolnym pasku okienka z warstwami)
    No i mamy oto nową Grupę warst o dumnie brzmiącej nazwie Group1
    Skoro mamy już grupę to pierwsze co należy zrobić to zmniejszyć jej krycie do około 40% I co chyba już znacznie lepiej? Zaczyna być coś widać?? Wiem że to nadal nie to o co nam chodziło, ale jest znaczna poprawa prawda??
    Ok, jedziemy dalej.
    Kolejna rzecz jaką musimy zrobić to utworzyć maskę tej grupy. W okienku z warstwami, po lewej od zakładki "create a new group" jest taki kwadracik z kółeczkiem w środku, kilkamy na niego i mamy gotową maskę. A skoro mamy maskę to możemy zaczać malowanie
    Zaznaczamy nowo utworzoną maskę, wybieramy pędzelek z miękką końcówka, ustalamy kolor narzędzia na czarny i malujemy wszystkie fragmenty które mają być na zdjęciu ostre, czyli włosy oczy usta itp.
    Możecie stosować różny stopień krycia pędzla żeby efekt był bardziej naturalny. No i to właściwie wszystko, kiedy obrazek jest ok, spłaszczamy warstwy i gotowe

    Ważna uwaga!! Wszystkie parametry jakie tutaj podałem są zmienne, ja na takich pracuję ale nie znaczy to ze wy też musicie W zależności od potrzeb możecie je zmieniać i próbować własnych ustawień. Zmniejszać lub zwiększać stopień krycia warstw, czy też promień rozmycia filtra "gausian blur" jednym słowem bawić się aż uzyskacie satysfakcjonujący was efekt. Polecam na początek zastosować moje ustawienia a dopiero kiedy to wam się nie spodoba zacząć się bawić po swojemu.
    Wiem że to nie jest super klarownie napisany poradnik, wiem że przydałyby się obrazki, ale myślę że mimo tych utrudnien jakoś dacie radę zastosować je do waszych potrzeb Jeżeli jednak nie będziecie mogli czegoś "przeskoczyć" powstaną jakies problemy piszcie do mnie tutaj lub na Priv, postaram się jakoś pomóc

    Pozdrawiam serdecznie
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    powiem Ci że stosowałem parę rodzajów obróbki dla uzyskania tego efektu, jest tez dobry plugin -skin softener ale właśnie przetestowałem Twoją składankę i efekt jest naprawdę ciekawy...zapamiętałem w swoim łbie na przyszłość...

  3. #3
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lessie
    powiem Ci że stosowałem parę rodzajów obróbki dla uzyskania tego efektu, jest tez dobry plugin -skin softener ale właśnie przetestowałem Twoją składankę i efekt jest naprawdę ciekawy...zapamiętałem w swoim łbie na przyszłość...
    jak dobrze rozkminisz moją składankę to wszystkie plug-iny wywalisz do kosza
    Polecam zrobić sobie z tego akcję, niesamowita oszczędność czasu

    pozdrawiam
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    a myślisz, że co właśnie zrobiłem?

  5. #5
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Moja małżonka nie daje się namówić na żadne pluginy/techniki. Wszystko robi wg magicznych recept i za każdym razem, jak chcę jej coś pokazać, gasi mnie, namawiając do osiągnięcia automatem takich efektów, jak ona ręcznie.

    <html><script type="text/javascript" src="/flashobject.js"></script>
    <div class="thumb tnone"><div style="width:580px;"><div id="flashcontent"></div><div class="thumbcaption" >A mnie pozostaje sięzgodzić, że jeszcze człowiek czasem jest potrzebny.</div></div></div>
    <script type="text/javascript">
    var fo2 = new FlashObject("/swf/emi.swf", "Ostrzenie", "567", "860", "7", "#FFFFFF");
    fo2.addVariable("noLog", "1");
    fo2.write("flashcontent");
    </script></html>
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  6. #6
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    jeszcze całkiem niedawno korzystałem z różnych plug-inów, dziś praktycznie używam tylko jednego "converter to B&W" theimagingfactory, szybki jest i daje dobre rezultaty.

    pozdrawiam
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    148
    Moja galeria
    myślę, że w programie Photoshop Elements 5 przedstawione operacje będzie można wykonać. Ja na razie używam Gimpa ale po katowickich konsultacjach z RE przejdę na prostszego PSa. A poza tym dzięki Willow za uchylenie rąbka tajemnicy. Pozdrawiam.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    hej, czy ktoś tu jeszcze zagląda? Zapraszam do wrzucania tutaj swoich prób przed i po zastosowaniu tego tutka, ktoś się odważy??
    pozdrawiam
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  9. #9
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Bym się chętnie pobawił, ale jak mi się zdaje, ten cały przepis jest pod PS, a ja mam Corela i nie wiem czy tam się tak da. Jeśli coś wiesz o Corelu Photopaint, to powiedz to spróbuje
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  10. #10
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zibi1303
    Bym się chętnie pobawił, ale jak mi się zdaje, ten cały przepis jest pod PS, a ja mam Corela i nie wiem czy tam się tak da. Jeśli coś wiesz o Corelu Photopaint, to powiedz to spróbuje
    niestety nie znam Corela, ale jeżeli w tym programie masz możliwość pracy na warstwach i maskowania to raczej nie powinno być problemów

    pozdrawiam
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

Podobne wątki

  1. Wygładzanie skóry wg. Eddiego (GIMP)
    By grizz in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 21:21
  2. Wygładzanie skóry wg. Eddiego (PS)
    By RadioErewan in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 14.05.09, 20:53
  3. Wygładzanie
    By Apollo79 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.09.08, 14:53
  4. Efekt polaroida
    By Ania_ in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19.12.07, 21:26
  5. Efekt latarni
    By Syd Barrett in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19.12.07, 17:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.