Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Wybór statywu - prośba o opinie

  1. #11

    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i mam nadzieję, że jeszcze parę opini poznam min temat zostanie zamknięty

    Czyli pozycja pierwsza odpada.
    Cytat Zamieszczone przez Rinho Zobacz posta
    ... Ponadto, możesz wyjąć kolumnę centralną i włożyć ją od dołu statywu, tak by "sprzęt wisiał między jego nogami" - wiem, wiem jak to brzmi , ale tak to właśnie można zrobić. W ten sposób zawiesisz aparat tuż nad powierzchnią gruntu, czy podłogi.
    Niektórzy piszą, że takie zawieszenie nie jest do końca bezpieczne w tym statywie, bo jakaś tam śrubka niezbyt się da dokręcić. Prawda to czy Ty nie masz z tym problemu (widziałem na fotce że masz tak zamontowany statyw, ale czy nie masz żadnych obaw) ??
    Cytat Zamieszczone przez rol6 Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o wady to oprócz tej, którą wymieniłeś nie posiada w standardzie pokrowca.
    Na pokrowcu aż tak mi nie zależy, więc może być bez
    Cytat Zamieszczone przez skow Zobacz posta
    Mam 714SHB czyli wersję krótszą i z inną głowicą.
    Polecam.
    Z jakim sprzętem używasz, co możesz powiedzieć o stabilności, czy potrafiłbyś ocenić jakby się on zachowywał z dłuższymi nogami, jakie są przekroje nóżek w poszczególnych sekcjach (wiem że przekrój mają D, ale o czymś w stylu średnicy może dałoby się napisać ?? Właśnie nurtuje mnie to jak mocno odbije się wielkość na stabilności i czy można zaufać podawanej przez producenta liczbie określającej maksymalne obciążenie.
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    ... (jak nie zapomnę to mogę jutro sprawdzić z np. E-30 + 135-400 + FL-50 co by ciężko było ), ciężki, długi po złożeniu.
    Jesli można prosić
    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    Wszystkie te statywy są zbyt ciężkie na wielogodzinne łażenie.
    Zdecydowałbym się na twoim miejscu na jakiegoś lekkiego, aluminiowego Velbona, w cenie około 100 zł.
    Z aż tak tanimi statywami wolałbym nie ryzykować, brat ma jakiś tani statyw do swojego kompakta ultrazoom`a i cały się chwieje.

    Manfrotto MODO 785B - z tego co się doczytałem to max. obciążenie to 1kg, więc odpada.
    GoldFoto - ciekawe statywy, zainteresowały mnie swego czasu, jednak ciężkawe. Chciałbym miło wspominać wycieczkę po powrocie, a nie narzekać na statyw, że mi ciążył całą drogę.
    E-620 + ZD 14-42mm 1:3,5-5,6 + ZD 40-150mm 1:4,0-5,6 + HLD-5 + FL-50R

  2. #12
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Blood_Dwarf Zobacz posta
    Z jakim sprzętem używasz, co możesz powiedzieć o stabilności, czy potrafiłbyś ocenić jakby się on zachowywał z dłuższymi nogami, jakie są przekroje nóżek w poszczególnych sekcjach (wiem że przekrój mają D, ale o czymś w stylu średnicy może dałoby się napisać ?? Właśnie nurtuje mnie to jak mocno odbije się wielkość na stabilności i czy można zaufać podawanej przez producenta liczbie określającej maksymalne obciążenie.
    Manfrotto 714SHB

    Nogi są naprawdę solidne. Najcieńsza sekcja ma przekrój trójkąta równobocznego;
    najgrubsza ma przekrój taki jak kolumna (lub prawie).
    Trochę gorszym elementem jest głowica. Jest zakręcana od spodu kolumny.
    Czerwony dzyndzel to blokada kolumny.
    Ten model wybrałem ze względu na długość po złożeniu - mieści się bez problemu w zwykłym plecaku.

    Uzywałem z E300, teraz E30. Nogi bez zarzutu i nie sądzę żeby o parę centymerów dłuższe sprawiały jakieś kłopoty. Głowica (ta z 714) może po zakręceniu lekko się uginać przy niezrównoważonym ciężarze ale to można przed zakręcenien skompensować.
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Rinho
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    295
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Niektórzy piszą, że takie zawieszenie nie jest do końca bezpieczne w tym statywie, bo jakaś tam śrubka niezbyt się da dokręcić. Prawda to czy Ty nie masz z tym problemu (widziałem na fotce że masz tak zamontowany statyw, ale czy nie masz żadnych obaw) ??
    Śrubka trzyma jak należy, ponadto dokręcasz jeszcze obejmą z dołu, a jeżeli jeszcze będziesz miał obawy, po włożeniu odwrotnym, wkręcasz od góry jeszcze zaślepkę dolną kolumny centralnej - ona jest szersza od kolumny, nie przechodzi przez tuleję statywu, więc nie ma szansy wypaść.
    Zaślepka jest widoczna na zdjęciu, wkręcona w kolumnę centralną (ten leżący osobno odcinek) po lewej stronie zdjęcia.

Podobne wątki

  1. prośba o opinie i ocenę
    By Mettiu in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16.04.10, 22:45
  2. Olympus fe-20 prośba o opinie
    By chmielu in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26.04.09, 08:22
  3. Prośba o opinię o FUJI FinePix F31fd
    By Rafał Czarny in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.06.07, 23:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.