Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Zachmurzone niebo psy na plazy - warto?

  1. #11

    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Szwecja
    Posty
    40
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Kolega miał na myśli, że "z poziomu psa" to znaczy, że aparat powinien być na wysokości głowy psa. Do jamnika trzeba się po prostu położyć na trawie, albo użyć któregoś z olympusów z uchylnym ekranem LCD.
    No ale ja wiem co kolega mial na mysli i tak czesto focimy ale nie kazde zdjecie bo byloby nudno

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dr_feelgood
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    www.fotowizjer.net
    Posty
    601
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Proponuję zadac sobie pytanie jak najciekawiej i oryginalnie pokazać psa. Jakie on ma cechy? jaki jest? Dobrać do tego kadr. te dwie wrzutki to kadry dla mnie przypadkowe. niefortunne cięcia zakłócają okrutnie harmonię, którą zdjęcie powinno posiadać. Nie uciamy kawałków skóry, łapek itp. Przynajmniej staramy się nie ucinać. O ile drugie zdjęcie jest akceptowalne, bo piesek patrzy w obiektyw i fotka jest o nim, i wiem że to jego historia, to zdjęcie pierwsze ... nie wiem o czym jest. Unikaj takich ujęć, nic one nie mówia.

  3. #13

    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Szwecja
    Posty
    40
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dr_feelgood Zobacz posta
    Proponuję zadac sobie pytanie jak najciekawiej i oryginalnie pokazać psa. Jakie on ma cechy? jaki jest? Dobrać do tego kadr. te dwie wrzutki to kadry dla mnie przypadkowe. niefortunne cięcia zakłócają okrutnie harmonię, którą zdjęcie powinno posiadać. Nie uciamy kawałków skóry, łapek itp. Przynajmniej staramy się nie ucinać. O ile drugie zdjęcie jest akceptowalne, bo piesek patrzy w obiektyw i fotka jest o nim, i wiem że to jego historia, to zdjęcie pierwsze ... nie wiem o czym jest. Unikaj takich ujęć, nic one nie mówia.
    Ale to nie byly zdjecia na pokaz z musla o zdjeciach zle zrozumieliscie. to byly fotki zeby sprawdzic czy warto w ogole jechac gdzies czy wyjda mi fotki jak tak pochmurno jest. testowe fotki mamy swoj watek gdzie daje do oceny

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    Pochmurny dzień może to być atutem do portretowania psów - miękkie światło i brak ostrego kontrastu, naturalne barwy.

  5. #15

    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Szwecja
    Posty
    40
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    Pochmurny dzień może to być atutem do portretowania psów - miękkie światło i brak ostrego kontrastu, naturalne barwy.
    Dokladnie nie bylo pod slonce :P



    Takie dwa wczoraj wrzucilam ale jest jeszcze pare fajnych ujec

  6. #16
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Jasne, mało kontrastów i chmury są pomocne, ale nie może być niebo całe zasnute, bo będzie po prostu szarość. Na tej części Bałtyku :P ja tam lubię jak jest dzień słoneczny, ale słońce już się zniża - tak po południu. Wtedy jest pięknie

    BTW, czy my się nie znamy z Dogomanii? Dobrze po psiakach poznaję? ;>
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  7. #17

    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Szwecja
    Posty
    40
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Jasne, mało kontrastów i chmury są pomocne, ale nie może być niebo całe zasnute, bo będzie po prostu szarość. Na tej części Bałtyku :P ja tam lubię jak jest dzień słoneczny, ale słońce już się zniża - tak po południu. Wtedy jest pięknie

    BTW, czy my się nie znamy z Dogomanii? Dobrze po psiakach poznaję? ;>
    No na szczescie cale nie bylo zasuniete a potem wyszlo slonce ale takie piekne delikatne. Ja tak po poludniu nie moge byc bo o 16 i 20 wyprowadzam psa znajomej. Jeszcze wieczorem przejrze co by sie nadawalo do pokazania tutaj z wczorjaszych

    Bylam w najbardziej poludniowej czesci szwecji - wlasnie nad baltykiem

    Tak ale ja juz tam nie jestem

Podobne wątki

  1. laski na plaży - archiwalnie
    By Wieprz in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27.07.10, 12:27
  2. Pofalowane niebo
    By VERDI in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 5.09.09, 12:06
  3. Zima na plaży...
    By zibi1303 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20.02.07, 00:22
  4. Niebo
    By djus in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29.05.06, 09:21
  5. Niebo
    By Piotr Grześ in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22.05.06, 12:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.