Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Jaki korpus M42?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Jaki korpus M42?

    Ostatnio po postach RC uznalem ze mozna sie zastanowic nad zmiana Zenita 12xp ktory nalezal do dziadka, ojca, a teraz do mnie na cos z wiekszymi mozliwosciami, jako ze mi sie spodobala fotografia analogowa...

    Za kolejna podpowiedzia RC (lub kogos innego) poszukalem pentaksow spotmatic'ow, znalazlem kilka modeli owego aparatu, i na oko roznia sie
    A) kolorem-jeden czarny drugi srebrno-czarny
    B)jedem najkrotszy czas ma 1/1000 a drugi 1/2000
    Pytanie ktory wybrac?
    Chetnie przyjme wiecej ofert i propozycji, w gre wchodzi M42 i niska cena (z naciskiem na to drugie)

    Pozdrowka, Czarek
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  2. #2
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    A zastanawiałeś się nad Prakticą ? Ja mam model MTL3 świetnie zrobiony, niezawodny, stosunkowo wygodny, migawka trzyma czasy bez problemu (max 1/1000) o niebo lepszy od zenita.
    Nie miałem pentaxa w reku ale o ile wiem, to ma jaśniejsza matówkę co jest jego główną zaletą nad modelem zza odry.*

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Hmmm, no dzieki, nie obrazilbym sie jakbyscie odrazu podawali orientacyjna cene... A jak ze swiatlomierzem w tej praktice?
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Aaaaa, po modelu nie poznalem ale wujek google mi wszystko wyjasnil, ta praktica o ile sie nie myle nie ma swiatlomierza nie? Mamy takie w MDKu Opolskim, nie sa takie zle ale ten spust taki nie zbyt odpowiada, czekam na wiecej propozycji
    Ostatnio edytowane przez Czaroz ; 24.04.10 o 01:14 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  4. #4
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Światłomierz ma (wskazówka w wizjerze, centralnie ważony z uwypukleniem środka pola), MTL5, model nowszy ma diody (lepiej widoczne gdy jest ciemno).*



    Swoją drogą, ten spust to jedna z najgenialniejszych rzeczy które ma ten aparat wystarczy chwile poużywać i wszystko inne wydaje się bez sensu.*


    Ja kupiłem swoją za 100zł z obiektywem Pentacon 29/2.8

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    bardzo daleko...
    Posty
    188
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ja polecić mogę aparat marki Fujica-ST-801. Ustrojstwo świetnie zbudowane. Niewielkich rozmiarów (porównywalnych do OM1) Wspaniałą rzeczą jest posiadanie 1/2000 - czasami 1/1000 to zdecydowanie zamało szczególnie gdy chce się zrobić fotę przy f1.4 czy f2 i pełnym słońcu. Więcej znajdziesz: http://www.thecamerasite.net/01_SLR_...ica-ST-801.htm a tutaj znajdziesz podręcznik do tego aparatu: http://www.butkus.org/chinon/fujica/...fujica_801.htm
    Ja za swój model z dwoma oryginalnymi obiektywami Fujica dałem równowartość 100 złotych ale głównie dlatego że gość nie wiedział co sprzedaje. Podejrzewam że musiałbym zapłacić dużo większe pieniądze u osoby "uświadomionej" ale jakie... niestety nie wiem.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Małe sprostowanie: Obiektywy nazywają się EBC Fujinon a nie Fujica jak pierwotnie napisałem.
    Ostatnio edytowane przez MacGrong ; 24.04.10 o 03:29 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Nikon F i D / Olympus OM + Pansonic G / Mamija 645

  6. #6
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    610
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Polecam Pentaxa Spotmatica ES II - posiada już preselekcję przysłony. Miałem go i bardzo miło wspominam. Ogólnie Spotmatici to dobre aparaty, jednak jak uda Ci się dorwać wersję ES ( z preselekcją przysłony) to jeszcze lepiej .

    Pozdrawiam
    rumpel

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Syd Barrett
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    636
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    mam dwa MTL5 i żaden z nich nie ma diód..
    można go wyrwać za 40-150zł (serio!). Zarówno MTL5 jak i MTL3 mają klin z rastrem, czyli tzw. potwierdzenie ostrości. Duży szklany wizjer. W modelach PLC wizjer jest bez 'potwierdzenia', plastikowy -dla ludzi bez wad wzroku również bez problemu z ostrzeniem.
    Z doświadczenia wiem, że opłaca się kupować aparaty ze szkłami, najwyżej można je później sprzedać. Bardzo popularny jest, moim zdaniem całkiem niezły, Pentacon 50/1.8.
    Szczerze polecam!
    Ostatnio edytowane przez Syd Barrett ; 24.04.10 o 08:38

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    No najbardziej jak dotad przekonuje mnie fujica i spotmatic, te praktiki to mnie jakos odrzucaja... Nie wiem czemu, mialem podobny model w lapie i jakos mi nie spasil. Chetnie uslysze wiecej opini.

    Pozdrawiam i dziekuje
    Czarek
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  9. #9
    | OlyJedi Awatar brooneq
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Gdansk, Poland, Poland
    Posty
    58
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    jeśli m42 rozejrzyj się za chinonami ricohami i cosinami. Tylko koniecznie zwróc uwagę na mocowanie bo możesz trafić na pentaxowe w tych aparatach. Starsze [z reguły] modele mają mocowanie m42.
    Jeśli nie musi być koniecznie m42 to popatrz na canony z bagnetem FD - tylko, że ich nie przymocujesz do cyfry... nrdowskie i radzieckie wynalazki bym odpuścił i spojrzał raczej na japończyków. Nie wiem skąd wzięły się mity, że practiki i zenity to "pancerne", "nieśmiertelne" i "niezawodne" aparaty... 30 lat temu pewnie tak było - bo i wyboru nie było...

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Mam na oku takie oto egzemplarze:
    -pentaks asahi spotmatic (ale taki czarny z czasem minimalnym 1/2000) http://www.thecamerasite.net/01_SLR_.../Spotmatic.jpg

    -cosina csm
    http://www.thecamerasite.net/01_SLR_...osina-CSM1.jpg

    -ricoh kr5

    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...-1600x1600.jpg

    -cos z nikonow (marzenie to f3 ale niestety nie ta kasa)

    Podpowiedzcie mi kilka fajnych modeli, grunt to tanich, jak najmniej elektroniki i z duzymi mozliwosciami, najlepiej M42 (krotki minimalny czas, dostepne wysokie czulosci itp)

    Prosze o pomoc,
    Pozdrawiam, Czarek
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    A no i jeszcze fujica ktora kolega wyzej podal (st801)
    http://www.thecamerasite.net/01_SLR_...jica_ST801.jpg
    Ostatnio edytowane przez Czaroz ; 27.04.10 o 22:42 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

Podobne wątki

  1. e3 / e30 jako korpus reporterski?
    By tatomarcela in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13.05.10, 23:13
  2. Jaki korpus wybrac?
    By rogal in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15.01.10, 17:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.