Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: e-620 i liczba zdjęć sekwencyjnych

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    200
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    e-620 i liczba zdjęć sekwencyjnych

    witam,

    od czego zależy w e-620 liczba zdjęć sekwencyjnych?

    i o co z tym chodzi?

    ja tam mam zawsze wartość 2 - czasami przy różnych ustawieniach 4.

    pozdrawiam

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ja także nie mogę tego rozgryźć. Myślałem, że to kwestia ustawień jakości zapisu, ale niezależnie od nich mam wartość 4. W instrukcji na str. 61 obrazek pokazuje wartość 12. Jak ją uzyskać?

    Tu o kartach: https://forum.olympusclub.pl/showthr...ht=e-620+bufor

    Jak widać szybka karta nie wpływa na wartość w nawiasie. Nie mam pomysłu, o co w tym chodzi

    Edit:

    Doszedłem do wniosku, że więcej niż 4 nie będzie, mimo, że jest wyraźnie miejsce na 2 cyfry, a w instrukcji obrazek pokazuje [12]. Ten sam obrazek jest w instrukcji E-30 i on pewnie ma bufor mieszczący tyle zdjęć, a E-620 jest uszczuplony.
    Ostatnio edytowane przez Dar-i-jush ; 22.04.10 o 17:05

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    To wskaźnik bufora, karta pamięci nie ma nic do rzeczy.

    1) W trybie pojedynczego zdjęcia/samowyzwalaczy - jak się włączy odszumianie (on/auto) - pokazuje [2] (no bo pozostałe 2 zajmuje potencjalnie ciemna klatka do odjęcia), chyba że włączymy któryś z trybów seryjnych (patrz punkt 3), lub odszumianie długich czasów wyłączymy - wtedy pokaże [4]

    2) Jak się włączy bracketing i jednocześnie tryb seryjny - pokazuje [3] - bo robi 3 klatki (chyba że nie mamy włączonego trybu seryjnego, wtedy patrz punkt 1)

    3) Jak się włączy tryb seryjny, to automatycznie wyłącza się odejmowanie ciemnej klatki - więc pokazuje [4]

    Przy wielokrotnej ekspozycji chyba też pokaże zawsze [2], ale nie używam więc nie wiem na pewno.

    Niestety, jest to tak jakby przystosowane do RAW+JPG (największa zajętość) i po włączeniu mniej "objętościożernych" opcji (głównie JPG ale już choćby samego RAW) i tak nie pokaże więcej niż [4]. Może to mieć związek z tym, że 620-tka ma teoretycznie 4fps (praktycznie trochę mniej niż 4 a ciut więcej niż 3fps).
    Ostatnio edytowane przez Moominek ; 22.04.10 o 18:47
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    200
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    no tak - ale jak się wyjmie kartę pamięci to pokazuje [0]?

    poza tym - http://www.dpreview.com/reviews/olympuse620/page12.asp - w teście, w tabelce "Continuous Drive mode" pokazują przy różnych testach wartości "Number of frames" jako [11] i [6]

    "Frame rate" jest istotnie 3,3 fps

    proszę o dalsze wyjaśnienie,

    dziękuję

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sdsi Zobacz posta
    no tak - ale jak się wyjmie kartę pamięci to pokazuje [0]?

    poza tym - http://www.dpreview.com/reviews/olympuse620/page12.asp - w teście, w tabelce "Continuous Drive mode" pokazują przy różnych testach wartości "Number of frames" jako [11] i [6]
    bufor jest na 4 zdjęcia, ale zapis na kartę jest symultaniczny, więc bufor zdąża się po cześć opróżnić w trakcie serii stąd można wykonać więcej zdjęć do momentu "zamulenia"

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    200
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    wracając więc do tej liczby - chyba nie bez parady dali w instrukcji przykładową liczbę [12] - http://www.retrevo.com/pdf/23399ci36...tial+shooting/ ?

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sdsi Zobacz posta
    no tak - ale jak się wyjmie kartę pamięci to pokazuje [0]?

    poza tym - http://www.dpreview.com/reviews/olympuse620/page12.asp - w teście, w tabelce "Continuous Drive mode" pokazują przy różnych testach wartości "Number of frames" jako [11] i [6]

    "Frame rate" jest istotnie 3,3 fps

    proszę o dalsze wyjaśnienie,

    dziękuję
    A gdzie ty tu widzisz "zdjęcie" wizjera? 6 i 11 - tyle klatek w serii zrobili. Co do instrukcji - może w innej wersji softu (choć chyba innej nie ma?) pokazywało w zależności od wybranej jakości/rodzaju zapisu, nie wiem. U mnie jest 4 i koniec - więcej nie pokazuje. Bez karty masz [0] bo nie ma gdzie bufora opróżnić.
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sdsi Zobacz posta
    wracając więc do tej liczby - chyba nie bez parady dali w instrukcji przykładową liczbę [12] - http://www.retrevo.com/pdf/23399ci36...tial+shooting/ ?
    Tak jak pisałem, podejrzewam, że jest to dość bezmyślnie skopiowany rysunek z instrukcji do E-30, który może ma tak pojemny bufor.

  9. #9
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wesoły Miś Zobacz posta
    Tak jak pisałem, podejrzewam, że jest to dość bezmyślnie skopiowany rysunek z instrukcji do E-30, który może ma tak pojemny bufor.
    Ma 12 właśnie...

    nota bene tyle co staruteńki e-1

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Ma 12 właśnie...

    nota bene tyle co staruteńki e-1
    No i się wyjaśniło wszystko

    Troszkę poskąpili tego bufora. To chyba nie jest coś wielce kosztownego. Zawsze myślałem, że to tylko trochę dość szybkiej pamięci wewnętrznej. Na 4 strzały, to chyba śmiesznie mało?
    Pozostaje poratować się szybką kartą

Podobne wątki

  1. Olympus OM2n i liczba klatek na filmie
    By farfoclo in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 9.05.08, 21:52
  2. Lampa blyskowa do sekwencyjnych zdjec
    By kula in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.03.05, 02:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.