Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: FE-250 czyli ISO 10 000

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria

    FE-250 czyli ISO 10 000

    Prolog

    Nowe dziecko Olympusa jest małpką "pełną gębą", pełen automat w szlachetnym wykonaniu. Jedyny zakres kontroli to ISO i korekcja ekspozycji, aparat sam dobiera czas oraz przysłonę. Dlatego proszę wziąć poprawkę ne ten test, ponieważ nie miałem pełnej kontroli nad tym co zrobi aparat, po drugie to mój pierwszy test małpki i nie wiem czy testowany egzemplarz jest już wersją finalną produktu.

    Specyfikacja

    W skrócie 8.3MP, sensor LiveCCD 1/1.8", obiektyw 35-105mm F2.8-4.7 oraz ISO 64 - 10 000, migawka 1/2 - 1000s - po krótkim obcowaniu mogę napisać, że automat aparatu działa specyficznie w różnych trybach - tryb nocny potrafi wyzwolić migawkę na 4" mimo, że specyfikacja mówi o 1/2", natomiast przy trybie landszafty aparat ustawia F2.8 na wide co nie jest najbardziej pożądane. Przy trybie auto nie zrobimy zdjęcia, gdy wymagany jest dłuższy czas niż 1/2s. Tryb auto potrafi również w dzień ustawić ISO 500 i F13. Jak widać trzeba dobrze poznać poszczególne tryby i zachowanie aparatu - wymagane jest minimalne pojęcie o fotografii, żeby sprawnie posługiwać się i kontrolować aparat. Dodam, że w niedogodnych warunkach zawsze możemy liczyć na lampę, która działa wyjątkowo dobrze.

    Budowa, design, obsługa

    FE-250 przyciąga uwagę, kobiety zachwycają się jakie to małe i piękne, faceci od razu czują w rękach chłód metalu i jakość wykonania. I jest naprawdę za co Olympusa pochwalić - konstrukcja i wygląd perfekcyjny ( mam małe zastrzeżenie co do zatyczki USB), ale reszta jest na najwyższym poziomie.

    Aparat ma 16,7mm grubości i to chyba jest w nim najfajniejsze - prawdziwy kieszonkowiec - pasuje wszędzie, z osób które go widziały każda z nich chętnie znalazłaby dla niego miejsce w torebce, placaku czy skrytce w samochodzie.

    Zasada konstrukcyjna "Jeden przycisk, jadna funkcja" umożliwia bezkompromisową obsługę tego malucha. Wyświetlacz i menu zauroczyło mnie swoją prostotą i wyglądem, do tego mamy 25 wersji językowych menu. E-1 ze swoim LCD i menu jest 100 lat za FE-250

    Podsumowanie

    Wygląd, wykonanie i ergonomia FE-250 stawia wysoką poprzeczkę dla innych kompaktów, niestety brak manuala w tym maluchu jak dla mnie klasuje ten sprzęt w kategorii u cioci na imieninach, bierzemy misia w teczkę. Dobrze sprawdzi się jako sprzęt kieszonkowy w pracy, na spacerze, etc. dla zwykłego pstrykacza - programy auto pomyślą o wszystkim, a 8MP pozwoli na ostre odbitki.

    Jakość zdjęć

    Nie będę rozpisywał się sami wyróbcie sobie opinię.

    Na początek test ISO fotki zmniejszone do 800px i cropy

    ISO 64


    ISO 100


    ISO 200


    ISO 400


    ISO 800


    ISO 1600


    ISO 3200


    ISO 6400


    ISO 10 000




  2. #2
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Re: FE-250 czyli ISO 10 000

    Cytat Zamieszczone przez celebrity plus
    Na początek test ISO fotki zmniejszone do 800px i cropy
    Bene! Czy to całość i mogę zacząć smalić cholewki z prośbą o skopiowanie na portal, czy konstrukcja w procesie (jak by wskazywało cytowane zdanie).

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #3
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Coś tu nie jest tak!!!
    ISO 3200 jest gorsze niż ISO 10 000.
    Co nie zmienia faktu że i tak jestem zdołowany, , tym że kupiłem olka za wcześnie..... trzeba zbierać na nowego
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  4. #4
    | OlyJedi Awatar siwyjohn
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Cz-wa, Wa-wa
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zibi1303
    Coś tu nie jest tak!!!
    ISO 3200 jest gorsze niż ISO 10 000.
    Co nie zmienia faktu że i tak jestem zdołowany, , tym że kupiłem olka za wcześnie..... trzeba zbierać na nowego
    Przy ISO 6400 i 10000 aparat zmniejsza rozdzielczość stosując tzw. pixel binding, dzięki czemu w ogóle osiąga taką przeliczeniową czułość.
    E-1 | HLD-2 | GS-2 ** 14-54/f:2.8-3.5 | 40-150/f:3.5-4.5 ** FL-50 | FP-1
    Praktica Nova B ** Flektogon 20mm/f4 | Tessar 50/f2.8 | Pentacon Electric 100/f2.8 | Sonnar 180/f2.8

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria

    Re: FE-250 czyli ISO 10 000

    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan
    Cytat Zamieszczone przez celebrity plus
    Na początek test ISO fotki zmniejszone do 800px i cropy
    Bene! Czy to całość i mogę zacząć smalić cholewki z prośbą o skopiowanie na portal, czy konstrukcja w procesie (jak by wskazywało cytowane zdanie).

    Pozdrawiam
    Mam jeszcze kilka zdjęć do pokazania, ale nie chciałem zamulać pierwszej strony wątku, bo nie każdy ma super łącze Dlatego na początek rzuciłem to co najbardziej większość interesuje

    Myślałem, że rozwinie się dyskusja co do szumu z nowych matryc

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam

    Przede wszystkim podziękowania dla celebrity plus, za poświęcony czas i chęci. Co do samego testu to jestem mile zaskoczony zdjęciami w wyższych czułościach. ISO 800 wygląda niemal tak samo jak ISO 200 w moim byłym C-725 UZ, a tam były 3 Mpix. Charakter szumu odpowiada mi bardziej niż w ten, który prezentują aparaty Fuji, czy Panasonic.

    Pozdrawiam

  7. #7
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Nie wiem jak innym ale mnie się wydaje że widać jakiś proces odszumiania przy fotkach ISO 3200 i ISO 10 000. Tzn że aparat ma takie coś zupełnie automatyczne przy tak wysokich ISO.
    mente et malleo

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marecki
    Nie wiem jak innym ale mnie się wydaje że widać jakiś proces odszumiania przy fotkach ISO 3200 i ISO 10 000. Tzn że aparat ma takie coś zupełnie automatyczne przy tak wysokich ISO.
    Ja widzę odszumianie już przy 1600

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    odszumiane czy nie to ISO 1600 jest całkowicie "jadalne" - na papierze przypuszczam nawet na to się nie zwróci uwagi...
    dobra robota C+
    jesli coś takiego ( zjadliwe ISO ) będzie miał ten ultrazoom to go kupię jako zabawkę wakacyjną

  10. #10
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Łał. Musze powiedziec, ze robi wrazenie, bo ISO 1600, jak pisal lessie, jest calkowicie jadalne. Dolaczam sie do gratulacji dla c+ i zaczynam dyskusje o nowych matrycach Oby Sp 550 tez tak mial i wszystkie inne kompaktowe Olki. Ciekawe jak to bedzie...
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

Podobne wątki

  1. Dla upartych, czyli z E-420 na ptaki
    By marynowskhy in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 13.07.10, 08:26
  2. Osłona LCD dla E-1 czyli MC-1
    By Oatl in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30.12.08, 10:52
  3. Backstage, czyli...
    By Rafał Czarny in forum Studio
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25.01.08, 09:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.