Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57

Wątek: Pomysłowy Dobromir radzi :)

  1. #51
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Odpowiedź jest jedna Aparat kompaktowy ale te jakoś znikają z rynku powolutku i cichutko...
    A niestety każde hobby nosi znamiona zbieractwa
    P.S futerał na filtry zacny, może warto próbować to sprzedawać?

  2. #52
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Pomysł świetny. Prototyp i wykonan9ie godne podziwu i szacunku.
    Ale naszła minie taka refleksja. Dokąd z tymi wszystkimi gadżetami zmierzamy. Zmieniłem system z "C" na m4/3 żeby zminimalizować konieczny dla uprawiania tego hobby ciężar i jego objętość. Ale znowu zaczęło sie gromadzenie dodatkowych gadżetów. A to dodatkowe obiektywy, lampy, filtry. konwertery, statywy, blendy. torby , plecaki. pokrowce, .... I "minimalizowanie" ciężaru i objetości skończy się zatrudmnieniem szerpy.. I tak zaczynamy "gonić własny ogon.".
    No w sumie troszkę racji masz, ale filtry, statyw i wężyk to u mnie mus, ale z drugiej strony koledzy, którzy ze mną fotografują to mają systemy N i C z podobnym osprzętem.
    I jest mała różnica - w sumie duża waga i rozmiar torby. Ja z EM-5II, 9-18, mzd60, Panasem 100-300 i 12-32 do tego kiedys jeszcze GF-1 + 14 stałka
    Mieszczę się w średniej torbie, a filtry średnicy 52 nie kosztują tyle co fi 77 i więcej, statyw mój stary slik też nie wymaga jakiegoś super obciążenia tak jak i głowica - co znacznie obniża koszty zakupu i wagi zestawu.

    Tak więc jeśli decydujemy się na m4/3 ze względu na gabaryty to dodatki też są mniejsze, czasem tańsze i lżejsze.

    Koledzy głownie z N po godzinnym maszerowaniu z ciężkimi plecakami robią przeważnie "uff" jak jesteśmy na miejscu i plecaki lądują na plaży, a ja z torbą przełożoną przez ramię spaceruję dalej i nie mam potrzeby tego ściągać.

    Tak wiec "gonimy własny ogon", ale lżejszy wagowo i po części finansowo.

    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    P.S. Teraz pokrowiec z tkaniny nijak nie pasuje do statywu. Trzeba nad tym popracować. .
    A może wystarczy smartfon?.
    Smartfon to kwestia czasu tylko...

    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Teraz serio!. Szacunek dla pomysłu i możlowości wykonawczych.
    Dziękuję

    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    .....
    P.S futerał na filtry zacny, może warto próbować to sprzedawać?
    W sumie to nie wiem czy warto - do sprzedaży masowej trzeba by to na wtryskarkach robić nie na druku 3D.
    Jak się odezwie jakiś chętny mogę udostępnić projekt za free lub wydrukować - na razie testuje mój....

  3. #53
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Właśnie o to chodzi. Forma wtryskowa jest szalenie drogą, a drukując 3D możesz sobie pozwolić na produkcję mało seryjną pod konkretne wymagania klienta
    Kto wie, może byłby na to jakiś rynek

  4. #54
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Właśnie o to chodzi. Forma wtryskowa jest szalenie drogą, a drukując 3D możesz sobie pozwolić na produkcję mało seryjną pod konkretne wymagania klienta
    Kto wie, może byłby na to jakiś rynek
    Jakość wydruków z domowych drukarek pozostaje daleko w tyle za wtryskiem. Formy nie są aż tak drogie. Całość powinna być modułowa i składana w jeden zestaw i tylko wtedy ma to możliwość zaistnienia.

    Co do druku mało seryjnego - jakie są to pieniądze?

    Wydrukowanie całości to koło 9 godzin + około 100 gram ABS - czyli koszt materiału to około 6,5PLN + koszt energii to około 2PLN + amortyzacja drukarki - zakładając jeden wydruk dziennie tego praca przez około 10 godz, drukarka pożyje max jeden rok co daje 11zł + zakładam że 10% wydruków się zmarnuje

    Całkowity koszt (6,5+2+11)*1,1=21,4PLN czyli sam koszt druku do tego pomysł i mój czas mogę liczyć około 25-30PLN tego wydruku.

    Teraz zaczynają się schody... Musiałbym założyć działalność (nie wiem jakie koszty by tego były sam zus koło 600zł - liczę jakieś 1000 PLN na miesiąc chcąc to rozkręcić co przy jednym wydruku dziennie daje 40 PLN.
    Wiec gdybym miał to sprzedawać legalnie to jakieś 70PLNto same koszty - zakładając zysk na poziomie 25% daje 87,5*1,23 =107PLN- moje obliczenia są bardzo subiektywne i zaokrąglone.

    Teraz dolicz koszty przesyłki i jesteśmy na poziomie 120PLN - jesteś chętny?

    Ja bym zarobił 17PLN za jeden wydruk *25 dni (jeśli sprzedał bym jedną sztukę dziennie) =425PLN <- chyba podziękuję.
    Teraz sobie policz to samo jak bym to zrobił na wtryskacie i mógł wyciągnąć w ciągu minuty jeden zestaw.....

    Taki szybki pokaz że wydruki 3D nie szybko wejdą do sprzedaży masowej. Dla mnie na razie to tylko zabawa w prototypy, rozwijanie własnych idei oraz hobby a przy okazji pomoc kolegom - tak to traktuję.

    W pracy zawodowej pracuję z wtryskarkami do aluminium i testowaliśmy wydruki 3d z metalu np do produkcji form..... jeszcze może dekada lub dwie zanim to się stanie realne.

    Wg mnie na razie druk 3D to szybkie prototypownie, duży rynek hobby oraz detale niemożliwe do wykonania innymi metodami obróbki..... przyszłość pokaże.

    Pozdrawiam i zapraszam do rozwijania swoich pasji

  5. #55
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nipo80 Zobacz posta

    Wydrukowanie całości to koło 9 godzin
    No tego to nie byłem świadom... W tej sytuacji całość faktycznie nie wygląda kolorowo i tak jak mówisz bardziej się nadaje do prototypów itp.

    Również pozdrawiam

  6. #56
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    No i po pierwszych testach w terenie.....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20.08.42.jpeg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	73,6 KB
ID:	200006Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20.08.43.jpeg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	200007

    Jak na razie są dwa problemy:
    1. Zapominam się i dalej sięgam odruchowo do torby
    2. Drukuję się drugie pudełko dla kolegi tym razem na gwint 77

    Ogólnie jest to szalenie wygodne.

    Poważnie minus jest tylko jeden, trzeba pamiętać o zamknięciu pudełka zanim się złoży statyw.

    P.S. Mieści mi się też tam zaślepka od obiektywu w zamian za filtr.

  7. #57
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    Załóż sprężynkę, która po wyjęciu filtra sama zamknie pudełko.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12.04.06, 22:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.