Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Olympus E-P1 + MMF-1/MMF-1 + Samyang 8mm fish-eye

  1. #1
    Awatar andrut
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Tarnów
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus E-P1 + MMF-1/MMF-1 + Samyang 8mm fish-eye

    Witam.
    To mój pierwszy wątek na tym forum, a że raczkuję w sprawach fotograficznych, proszę o wyrozumiałość.
    Z tego co udało mi się wyszukać w sieci (lub raczej nie udało), to jestem pierwszym, który chciałby połączyć PEN'a, adapter 4/3 (MMF-1 -z AF lub MMF-2 -bez AF), z obiektywem Samyang 8mm fish-eye (przystosowanym do matrycy APS-C). Pojawiły się Samyang'i z mocowaniem 4/3, a że lubię kreatywną fotografię, chciałbym z takiego skorzystać.

    Chciałbym się od Was dowiedzieć, drodzy użytkownicy jakie zagrożenia może ze sobą nieść takie połączenie? Mam wiele obaw jeśli chodzi o:
    1. Solidność takiego połączenia
    2. Działanie AF w przypadku MMF-1
    3. Kąt widzenia (jest dość duża różnica między matrycą PEN'a, a ASP-C)
    4. Czy zwiększona odległość (przez adapter) między body a obiektywem będzie dodatkowo powiększać i okrajać obraz?

    Proszę o wszelkie sugestie dotyczące tego problemu.
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andrut Zobacz posta
    Witam.
    jestem pierwszym, który chciałby połączyć PEN'a, adapter 4/3 (MMF-1 -z AF lub MMF-2 -bez AF), z obiektywem Samyang 8mm fish-eye (przystosowanym do matrycy APS-C). Pojawiły się Samyang'i z mocowaniem 4/3, a że lubię kreatywną fotografię, chciałbym z takiego skorzystać.


    2. Działanie AF w przypadku MMF-1
    3. Kąt widzenia (jest dość duża różnica między matrycą PEN'a, a ASP-C)
    4. Czy zwiększona odległość (przez adapter) między body a obiektywem będzie dodatkowo powiększać i okrajać obraz?

    Proszę o wszelkie sugestie dotyczące tego problemu.
    Hmmm - pytasz o działanie AF, podczas gdy Samyang to jest obiektyw manualny...
    To chyba nie nie tak, że MMF-1 przenosi AF a MMF-2 -nie - oba przenoszą, oczywiście z wybranymi obiektywami 4/3. Chyba pomyliłeś MMF-2 z MF-2, bo ten ostatni służy do podpinania obiektywów OM do m4/3, stąd siłą rzeczy nie będzie AF. Nie przejmuj się, jestem to nie od dziś i też mi się to miesza .
    Co do pkt 4 Twojego pytania - adapter sprawi to, że uzyskasz odległość obiektywu od matrycy w m4/3 dokładnie taką jaka bez adaptera jest w 4/3. Nie powinno więc być żadnych konsekwencji w obrazowaniu względem "dużego" 4/3.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #3
    Awatar andrut
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Tarnów
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Hmmm - pytasz o działanie AF, podczas gdy Samyang to jest obiektyw manualny...
    To chyba nie nie tak, że MMF-1 przenosi AF a MMF-2 -nie - oba przenoszą, oczywiście z wybranymi obiektywami 4/3. Chyba pomyliłeś MMF-2 z MF-2, bo ten ostatni służy do podpinania obiektywów OM do m4/3, stąd siłą rzeczy nie będzie AF. Nie przejmuj się, jestem to nie od dziś i też mi się to miesza .
    Co do pkt 4 Twojego pytania - adapter sprawi to, że uzyskasz odległość obiektywu od matrycy w m4/3 dokładnie taką jaka bez adaptera jest w 4/3. Nie powinno więc być żadnych konsekwencji w obrazowaniu względem "dużego" 4/3.
    Pomylony był na stronie opis adaptera MMF-2 z MF-2, stąd mój błąd i teoria o AF :P
    Jestem już dużo spokojniejszy i myślę, że się zdecyduję na taki 'eksperyment'. Poczekam jeszcze na wyniki testu zestawu, jaki obiecali mi Panowie z Fotozakupy.pl. Jak będę już w jego posiadaniu, to pochwalę się wrażeniami
    Dziękuję za szybką odpowiedź

Podobne wątki

  1. Samyang i mikro 4/3
    By voovoo2 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31.05.11, 17:50
  2. Samyang 8 mm F/3.5 Fish-eye
    By feelthevibe7 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15.04.11, 10:51
  3. Samyang 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye MFT
    By Iwo in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.03.11, 00:30
  4. Samyang 8mm fish-eye oraz 85mm f/1.4 z bagnetem 4/3
    By Jerry_R in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 206
    Ostatni post / autor: 8.03.11, 13:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.