Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: e-3 wyłacza się podczas zdjęć seryjnych

  1. #1
    Awatar krzysimirn
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Wyszków
    Posty
    23
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    e-3 wyłacza się podczas zdjęć seryjnych

    dziś zaobserwowałem ze body dziwnie się zachowuje. nie mieliście z ta puchą żadnej przygody?? dziś zaczął się tak zachowywać (przełaczyłem go dopiero dziś na tryb zdjęć seryjnych H) ,że niezależnie jaki obiektyw podepnę przy ustawieniu na zdjęcia seryjne na którymś się wywala całkowicie gaśnie wszystko ( tak jakby był wyłączony) pomaga tylko wyłączenie i włączenie zasilania i oczywiście nie ma zapisanych tych zdjęć z serii przy której się wyłożył. Tez tak ktoś miał??

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    zobacz na innej karcie

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    619
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    A spróbowałeś serii na innej karcie? I tylko jpg zapisywać w serii? Może zapycha się pamięć wewnętrzna (bufor) i powoduje crash oprogramowania systemowego?
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Nie da się odpowiedzieć szybciej niz Mirek54
    Ostatnio edytowane przez Amigo! ; 11.04.10 o 18:42 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Pozdrawiam, Andrzej.
    E-30 | ZD 12-60 | ZD 50-200 SWD | ZD 70-300 | Sigma 105 | Falcon 8 | sporo manualnych stałek M42

  4. #4
    Awatar krzysimirn
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Wyszków
    Posty
    23
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    No to już wszystko wiem, przeprowadziłem kilka prób i mam przyczynę wyłączania się mojej E3 przy zdjęciach seryjnych. Możecie nie wierzyć ale to problem baterii, a właściwie chińskich śmieci. Mam dwie baterie - zamienniki marki PREMIUM GOLD i to one są temu winne. Kupiłem w międzyczasie fajną ładowarkę firmy HAHNEL, nie dość że ładuje jednocześnie 2 baterie BLM-1 to w dodatku ma dla każdej z ładowanych baterii wyświetlacz LCD gdzie widać stopień naładowania baterii jak i proces ładowania. Zwykła ładowarka OLYMPUS-a pokazywała po prostu miganiem diody że niby ładują się te baterie a potem zielona dioda sygnalizowała pełne naładowanie tych zamienników. Na tej ładowarce okazało się że jedna z nich wogóle nie ładuje się , druga pokazuje 80% stanu naładowania i niby dochodzi do 100% ale....... po sec po wyjęciu i kolejnym włożeniu do ładowarki sytuacja powtarza się i tak za każdym razem niezależnie ile razy ja wyjmuję i wkładam do ładowarki jest to samo.

    Oryginalna bateria po włożeniu do ładowarki pokazuje od razu 100% naładowania i aparat bez problemu ciągnie zdjęcia seryjne na oryginale, przy zamiennikach ta która wogóle nie ładuje się po 1 zdjęciu wyłącza aparat, ta która niby się doładowuje robi to samo po jakiś 5-6 zdjęciach. Oryginał wali serie po 30 szt i nic się nie dzieje.

    Sytuacja pokazuje ze warto zainwestować w porządną ładowarkę i nie warto inwestować w byle jakie zamienne ogniwa.

    Mam nadzieję że moje testy przydadzą się komuś jeszcze.
    Ostatnio edytowane przez krzysimirn ; 21.04.10 o 21:07
    E-3, FL-50R, ED 12-60mm SWD, ED 50-200mm SWD, TAIR3S 4,5/300, MC 3M-5CA 8/500

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    148
    Moja galeria
    Sygnałem też powinien być czas ładowania to ok. 3.5 godz. Jak wyraźnie krócej to akumulatorek jest nie w pełni sprawny.
    pozdrawiam Wiejo

Podobne wątki

  1. OM2 v. 2.2. wyłącza się
    By flaa in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11.11.09, 12:31
  2. Zoomowanie podczas naświetlania?
    By MicSzu in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14.10.08, 00:28
  3. E1 nawalil podczas deszczu
    By fotomic in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 13.10.07, 18:57
  4. E-1 i błędy WB podczas bracketingu
    By Werwolf in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31.05.06, 12:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.