Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: E-300 czy E-500 na start dla amatora

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    E-300 czy E-500 na start dla amatora

    W końcu postanowiłem zainwestować w coś przyzwoitego. Początkowo rozważałem rozbudowany kompakt c8080wz, ale gdy zobaczyłem za ile mogę mieć przyzwoitą lustrzankę postawiłem na lustro.
    No i teraz pytanie - jakie istotne różnice w praniu wychodzą pomiędzy e-300 a e-500, na papierze nie wydają mi się one aż tak ogromne i nie wiem, czy warto nieco dorzucić i zamiast e-300 brac na start e-500 (obydwa to standardowe zestawy z 14-45)?


    Pytanie bonusowe - chyba najlepszym wyborem z tej gamy byłby e-330? Czy Olympus Polska honoruje gwarancję na sprzęt Oly zakupiony w UK? Mam pewną szansę na zakup 4 miesięcznego body e-330 wlasnie z UK w moim zasięgu cenowym ;]

  2. #2
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Pytanie bonusowe - chyba najlepszym wyborem z tej gamy byłby e-330? Czy Olympus Polska honoruje gwarancję na sprzęt Oly zakupiony w UK? Mam pewną szansę na zakup 4 miesięcznego body e-330 wlasnie z UK w moim zasięgu cenowym ;]
    jeżeli jest gwarancja "swiat" to tak.
    było sobie życie

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Bierz E330, E500, E300. W tej kolejności.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Bierz E330 (w takich cenach jak teraz to juz w ogole mozna brac w ciemno ), albo czekaj do PMA (a raczej po). Jak chcesz. E330 jest, wedlug mnie, na tyle dobrym aparatem, ze warto go kupic, ale zastanow sie czy nie poczekac do PMA, by potem nie zalowac, ze nie kupiles czrgos nowszego/lepszego. Ten drugi wariant to tylko w przypadku gdy masz sporo kasy na aparat i/lub troche czasu (w koncu to jeszcze miesiac, a po PMA aparaty beda drogie, zazwyczaj warto poczekac tak z... pol roku, rok ). Poza tym wszystkie wady aparatow wyjda dopiero za jakis czas, jak ludzie zaczna uzywac sprzet. O E330 na forum mozesz przeczytac mnostwo, zazwyczaj pochlebnie Najlepiej bierz dual kita. Takie jest moje zdanie, mam nadzieje, ze Ci sie to przyda i dokonasz dobrego wyboru.
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    na PMA nie czekam, bo az takiej kasy niestety na aparat nie mam A nie spodziewam sie, zeby z dnia na dzien ceny e330/500/300 polecialy jeszcze zauwazalnie w dol.

    BTW - przy imporcie z USA mamy cło 0% ale należało by doplacić VAT (na sprzęt foto pewnie standardowo 22%), right?

  6. #6
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Jeżeli cie stać na 330 to bierz i się nie zastanawiaj. Będziesz miał namiastkę tego co każdy nowy olek czyli LV. Jeżeli nie to E-500.
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  7. #7
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zibi1303
    Jeżeli cie stać na 330 to bierz i się nie zastanawiaj. Będziesz miał namiastkę tego co każdy nowy olek czyli LV. Jeżeli nie to E-500.
    Namiastke? W E330 LV dziala na tyle dobrze (szczegolnie tryb B. Tryb A tez jest ok), ze wiele wiecej nie potrzeba. A poza tym skad wiesz, ze LV w nowych E bedzie inne/lepsze?
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Fajne to LV, miałem wczoraj w łapkach w Katowicach E330. Świetne jest ostrzenie na zbliżeniu (LV) - myślę, że w taki sposób można śmiało ostrzyć z manualnymi obiektywami (np. M42). Szkoda tylko, że nie podobny do lustrzanki. Ale to ma trzeciorzędne znaczenia.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Eeee tam niepodobny... Wlasnie ladny, jedyny (razem z E300) taki Mi sie podoba
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  10. #10
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar
    Cytat Zamieszczone przez zibi1303
    Jeżeli cie stać na 330 to bierz i się nie zastanawiaj. Będziesz miał namiastkę tego co każdy nowy olek czyli LV. Jeżeli nie to E-500.
    Namiastke? W E330 LV dziala na tyle dobrze (szczegolnie tryb B. Tryb A tez jest ok), ze wiele wiecej nie potrzeba. A poza tym skad wiesz, ze LV w nowych E bedzie inne/lepsze?
    Miałem na myśli "namiastkę" nowej generacji olków. Bo wszystkie znaki na niebie wskazują na to że będą naprawdę dobre.... (nie miałem na myśli samego LV)
    /*...................*/
    /* ...........................*/

Podobne wątki

  1. Start z e-450
    By zwola in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14.10.10, 01:26
  2. Zdjęcia by jcakov; Start: przyroda
    By jcakov in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24.04.08, 15:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.